• Forumda soru soracağınız zaman sadece Soru-Cevap kategorisine konu açmalısınız. Soru-Cevap kategorisi harici kategorilere soru sormak için konu açan kişiler forumdan uzaklaştırılacaktır.

Oyunun Mantığı

Kasrqaa

Fahri Üye
555

Açılış Türleri: Direkt,Dolaylı,Durumsal,Çerçeve olmak üzere dörde ayrılır.

Direkt Açılış: Kıza yürüdüğünüz en baştan hissettirirsiniz. Bahaneye sığınmadığınız için özgüvenli imajı çizecektir o yüzden direkt avantajlıdır. Tarzın hoşmuş gelip merhaba demek istedim. Seni şimdi farkettim... Merhaba gibi açılışlardır.

Dolaylı Açılış: Bahaneye sığınılan açılıştır hikaye anlatma, rutin anlatma, karakter analizi gıldır gıcık şeylerdir hiç tavsiye etmem.

Durumsal Açılış: Duruma göre açarsınız. Hava bugün sıcakmış. Hangi kitabı okuyorsun? vb şeyler. Eğer yeni başlayansanız bu açılışı tavsiye ederim. Hem göz korkutmaz hemde sizin zamanla oyuna alışmanızı sağlar.

Çerçeve Açılışı: En sevdiğim :D Amaç burada kızı çerçevenize çekmenizdir. Kıza adres sorarsınız kız ise sizin ona yürüdüğünüzün farkındadır ve dönerek adres bahaneydi gelip merhaba demek istedim diyerek girşinizi yaparsınız yani mantık şu. Durumsal açıyoruz, tepkiye göre direkte çeviriyoruz. Benim kullandığım basit bir tekink baya önce şuan oyunla pek ilgim yok onu anlatıyım. Köpekli kızın köpeğini sevip köpek bahaneydi merhaba diyerek konuya girmiştim.

Tanışma Evresi
Tahmin-Yorum: Kıza soru soruyorsunuz tabi bu tahmine dayalı bir biçimde olucak. Ne okuyorsun demek yerine. Universite öğrencisi gibi duruyorsun. vb şeylerle sohbete ısındırma.

Değer Yansıtma: Tok ses, iyi bir duruş, güvenilir ve çekici bir sırıtış ile değerinizi yükseğe çıkartabilrisniz. göz teması vb şeyler bunları iyi yansıtırsanız kızı sette tutarsınız.

Sosyal Zekanı Konuşturmak: Kadın size soru sorduğunda atıyorum avukatlık okumasanız bile bilgi birikiminiz olmalı. Eğer sosyal zekanızı gösterirseniz kıza neg atmaya vb şeylere ihtiyaç kalmayacaktır. Çünkü zaten sizin üstünlüğünüzü kabul etmiştir :D

Test Etme: Hep kadınlar mı test edecek? Sıra bizde kızın kadınsı mağrifetlerini sınayın. En klasik örnek yemek yapıyormusun? etkili basit bir sınamadır. Hele ki yemek konusunda birde sosyal zekanız yüksekse kız size hayran kalmaması gibi bir durum söz konusu olamaz.
Örnek: +Ehliyetin var mı? -Hayır +Tüh ya beni taşıyacak kadın arıyordum şansını kaybettin(espirili bir dille sataşıyorsun,bu neg atma değildir sataşmadır. Negi siz atarsınız sataşma karşılıklı olan bir durumdur. Siz kıza kızda size sataşır sohbet ilerler bir nevi meydan okuma diyebiliriz.)

İlgi Yönetimi: İlginizi her zaman kadına belli edin ama yalvarır gibi değil. Mesela cennette tadilat mı vardı? düşerken canın acımadı mı? gibi laflar söylemeyin :D .Onun yerine kral gibi ilginizi gösterin. Senden hoşlandım ama her ana vazgeçebilirim imajı çizin.

Kadının Etkilenmesi(Sosyal Kanca)
Size özel sorular sorması. Yaş, memleket, iş, şubu benzeri şeyler. Bunlar kadının etkilendiğini sizin sosyal konumunuzu değerlendirdiği aşamadır. Sorduğu sorulara üstü kapalı cevap vererek gizemli bir hava yaratın. Gizemli dedim cool olun demedim :D Dip Not: Kadınla konuşurken cool olmaya çalışmayın bu iticidir :D

Bağ Kurma(Duygusal Kanca)
Size özel sırlarını vermesidir. Bunlar güven testidir. Eğer siz kadını sohbetin başında test ederseniz, sizi sadece güveninizi kazanmak için test edicektir. Genelde şudur testler önceden bir erkeğe kaçmıştır yada babası mafyadır ve kızının sevgilisi olmasını istemiyordur. Aslında olmayan şeyleri sizin onu bırakıp gidecek misin yoksa kalıcak mısın? diye yaptığı basit güven testidir. Ne başka erkeğe kaçmıştır nede babaları mafyadır.

Ek Not:Sadece sosyal kancanızdan etkilenirse sizi çekici ama bir o kadarda boş adam(soytarı) olarak görücektir. Sadece duygusal kancanızdan etkilenirse sizi arkadaşı olarak görecektir. Bu yüzden iki kancadanda etkilenmeli.

Yatırım Yapması

Sohbeti Sizden Çok İstemesi: Size kendisini kanıtlamaya çalışır. Sohbeti sizden çok istemesi en büyük özelliğidir. Saçma konular açarak sizinle konuşmayı sağlar. Atıyorum 10 yıl önceki muhabbet kuşu ölmüştür onu açar. Konu ne kadar saçmaysa o kadar sizinle konuşmak istiyordur.

Buluşmak İçin Sinyal Göndermesi: Bazı örnekler: ''aslında arkadaşlarımı bekliyordum onlar gelmedi(Ayak üstü konuşmak yerine beni bir yere davet et)'' ''Başka yere mi geçsek?(hadi buluşalım)'' vb şeylerle sinyal gönderir iyi okuyun sonra kız benim davetimi kabul etmiyor diye foruma boş konular açıyorsunuz.

Olayı Rasyonelleştirme: Sokakta tanışıyoruz ama.. vb benzeri cümlelerle olayı rasyonelleştirirler. yani amaç kendisini rahatlatmasıdır. Bilirsiniz her şeyin suçlusu biz erkekleriz (!) :D Onlar kafasında her şeyi rasyonelleştirip rahata kavuşurken, şerefsizde uğursuzda bizler oluruz :D

Kapatma
Numara Kapatması: Numara alırsınız. İnstagramınız kötüyse instagram almayın. İyiyse almanızda sakınca yoktur.

Basit etkili numara kapma. Kızla sohbetin hoş yerinde hçbirşey demeden arkanızı dönüp gidin. Sonra tekrar kıza dönerek ben numaranı almayı unuttum diyin ve numarayı isteyin. numara istedikten sonra 1 2 dakika bir şey konuşun ve ayrılın. Burada siz arkanızı döndüğünüzde kız''Sohbetin güzel yerinde gidiyor keşke numarasını verseydi'' gibi bir düşünceye kapılacak ve dönüp numarasını istediğinizdede anında verecektir. Sonuçta siz sohbet etmek için çırpınan ezik adamlardan değilsiniz elbette size numarasını verecektir :D

Anlık Buluşma: Kızlar kahve davetine daha sıcak bakar numara vermektense o yüzden buluşmak daha kolaydır. Kimi kız numaramı alıp aramayacak diye düşünür ve numara vermez o yüzden buluşmaya öncelik verin.

Dip Not: Neg yerine karşılıklı birbirinize sataşın. Kadının dünyasına girmek yerine onu kendi dünyanıza çekin. Rutin hikaye anlatmak yerine hoş sohbetiniz olsun diye boşuna demiyoruz. Gördüğünüz gibi negsizde oyun oynanılabiliyor.

Bilinen Şeyler
Cpdniz yüksekse sizden etkilenmeleri daha kolay olur.(biliyorum. biraz zaman alacak ama kadının değerini düşürmek yerine cpdnizi yükseltin.)
Sizler değerlisiniz. Bu onluk bana bakmaz toplarına girmeyin. Şuan o aptallığı ben bile yapıyorum.
Oyunun binbir çeşidi var sosyal ortam oyunu, gündüz oyunu, gece oyunu vb. size üste anlattığım gündüz oyununun algoritmasıdır.
Tavsiyem rahip moduna girmeniz. Rahip mod, en hızlı ve sağlam cpd arttırıcıdır.(Buradan @okyanus adlı kullanıcının rehberine göz atabilirsiniz. Gayet güzel anlatmış.)

Son düzenleme: