• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Öz değer ve kendini tanımak

Altair

Üye
Katılım
25 Mayıs 2018
Mesajlar
152
Şehir
Nevşehir
Betadan alfaya Alfa dan dahada yükseklere çıkayım aman düşmeyeyim alfa gibi davranayım rol yapayım hayal kurayım vs düşüncesinde gençler var..Bırakın alfayı betayı evvela bir kişi kendi öz değerini kendi öz benliğini bir tanıyacak ve bilecek..kendi kıymetini bilecek..kendi değerini bilecek ve bunlara göre yaşayacak ödün vermeden..

Adın Ali mi? Ali sigara içmez içilen ortamda durmaz kimsede onun bulunduğu ortama sigara sokmaz bunu Ali bilecek asla ödün vermeyecek ve Alinin yakınları çevresi böyle bilecek ve onlarada taviz verilmeyecek..Adın Veli mi ? Veli acı olan hiçbir besini yemeği yemez yanına yaklaşmaz tercih etmez bunu Veli bilecek bildirecek ve ödün vermeyecek yakınları çevreside böyle bilecek ve kimseye hiçbir şekilde taviz verilmeyecek..vs vs vs....

Burdaki örnekler gibi bir prensibiniz yaşam stiliniz tarzınız ve kendinize öz saygınız öz değeriniz olacak sonra başkalarına saygı ve değer vereceksiniz..Bu prensiplerle yaşayıp sağlam bir karekter ve kişilik oturtacaksınız..Ninja tosbaalar vardı bizim dönem iyi bilir duymuşsunuzdur da hepside tosbaa idi ama herbirinin huyu karekteri dövüş tarzı ve kullandığı silah farklıydı..Kendi vitrininizi etrafınıza gösterdiniz ve baktınız sizin gibi saygı duymuyolar mı sizin gibi hürmet özen göstermiyorlar mı sizin gibi değer verip kıymet bilmiyorlar mı gah sktrin ..mına koduklarım diyip yanlarından ayrılıp gereken tavrı koyup gerektiği gibi davranıp mesafenizi korursunuz işinize yolunuza bakarsınız..Hiçbir kimseye hiçbir şekilde taviz ve imtiyaz vermeden kendiniz olup kendi hayatınızı yine kendi öz tercihlerinizle ve tabiki bedellerini de ödeyerek yaşarsınız..
İşte alfa denilen bu karınağrısına bu içsel tutum ve duruşla sahip olur ve sağlam elde etmiş olursunuz..Bunlar ilk yapılması gerekenlerdir..Bu değerleri elde ettikten ve oturttuktan sonra alfa omega mega teta ne oluyorsanız ona çalışırsınız..Bu karekterler oturmadan 3-5 tatlı söz bir iki etkileyici teknik üst baş vs ile düşürdüğünüz yada düşüreceğiniz karı kızın kıymeti yok lakin piyasada kalitesiz ve cahil çok kaltaks var..Hiçbirinin hiçbir kıymeti olmadığı gibi onların peşinde gezen adamında kıymeti yoktur..

Hep söylediğim gibi s*kinde bir şerefi vardır...! Kendinizi tanıyıp kendi değerinizi öğrenin ve bilin..
 

TeamStar

Üye
Katılım
7 Ağustos 2018
Mesajlar
432
Şehir
Kayseri
Millet te bi s*k var yeterki delik olsun derdinde guzel yazi
 
Üst