• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Özgün ve sıradışı olmalısınız

sosyolog

Üye
Herkese merhaba arkadaşlar. Özgün ve farklı olmanın öneminden bahsedeceğim size. Şuan evli olan 5 yıl önceki sevgilimden bugün mesaj geldi. Tuhaf ama evet geldi : ) Birbirimize karşı kadın/erkek sınırını aşmadan son derece rahattık. Doğum günüydü. Bende özel günlere hiç önem vermem. Doğum günü sevgililer günü yılbaşı bilmem ne gibi günlere hiç önem vermem. Hayatıma girip çıkan herkese de söylerim bunu. Özel günler için hediye istemem sevmem de hediye bekliyorsan da avucunu yalarsın derim :) Ammavelakin 5 yıl önceki sevgilim takıntılı düzeyde özel günlere anlam yüklüyordu. İllaki bir hediye almamı istiyordu. Öyle çiçek falanda değil hani. İşe yarar birşeyler almalısın diyordu. Düşündüm taşındım; madem ki özel günler onun için bu kadar önemli ve bana illa bir hediye aldıracak, bende ona hem günü kurtarmak için espirili bir hediye alayım, hemde benim üzerimde baskı kuramayacağını anlasın diye farklı bir hediye almaya karar verdim. Hediye almak için avmye gittik beraber. Avmnin marketine girip bir paket ezo gelin analı kızlı çorba alıp poşetiyle beraber işte hediyen diyerek vermiştim eline. Durup yüzüme bakıp gülmekle hayranlıkla kızgınlıkla karışık kahkaha atmıştı. Ya sen odun musun çok mu zekisin çok mu aptalsın çok mu karışıksın bir türlü çözemedim. Bir günün bir gününe uymuyor nasıl bir hediye bu, yada bir hediye mi bu diye, ne yapacam ben bunu demişti... Al işte hediye hemde işe yarar bir hediye. Üstelik anlamıda var. Sıradan bir çorba değil. Ezo gelin analı kızlı çorba ismi bile anlamlı dikkatini çekerim demiştim. Ogün gün boyunca kahkalarla hediyeden bahsetmiştik . Hayatımda aldığım en salakça en akıllıca en özgün hediye bu. Saklayacam bunu. Birgün hediye almakta zorlanırsam sana danışıcam demişti.... Nihayetinde bugün bana 5 yıl aradan sonra biz ne çok şey yaşamışız diyerek mesaj attı. Biraz konuştuk sohbet ettik. Çorbayı gerçekten saklamış. Eşimin bugün doğum günü ona sence ne hediye alayım dedi . Eşinin ne iş yaptığını sordum otomotiv mühendisi dedi. Bir otomotiv mühendisine ben olsaydım dikiz aynası alırdım dedim. Aynı 5 yıl önceki gibi duyguyla 5 yıl önceki şeyleri söyledi. Bende aynı 5 yıl önceki gibi konuştum... Dikiz aynası deyip geçme erkekler arabalarına çok önem verir dedim. :) Umarım gerçektende dikiz aynası almaz ve eşiyle sonsuza kadar mutlu yaşarlar. Arkadaşlar özgün olun. Asla dizilerdeki o hayal ürünü gereksiz salak karakterlerin etkisinde kalmayın. Kimseye de benzemeye yada kimseyi rol model almayın kendinize. İnanın özgünlük çok pirim yapıyor.

Godless-Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Güzel bir anı ve tecrübe. Ne güzel aklınıza gelince tebessüm edebileceğiniz anılarınız var. Kötü ayrılmamak bu yüzden önemli. Bahsettiğiniz konu da fazlasıyla önemli.