• Yeni gelenler öncelikle Alfaloji Blog'da bulunan yazıları okusun.

Özgüven 1.seviye

"Korkanın çocuğu olmaz"
Bu lafı kim söylediyse bana özgüven verdi.
Bu ne kadar bir saha raporu gibi gözüksede bence bir özgüven alıştırması....

Dün ve bugün kasrqaa'nın ( umarım adinı doğru yazdim reis )attiğı mesajda gaza geldim çıktim özgüven için dolaşmaya başladım. Hedefim 1 kıza normal bir şekilde soru sormaktı kitapçıda ama olmadı çunkü pek kız yoktu olsada g*tum yemedi. Bende gittim defacto'ya bir gömlek denedim. Tabi birde bir hatun var mağaza danışmanı hb 7 belki 7.5 tabi hatun 20-21 yaşında ben 17
Zaten benim hatunu etkileme amacim da yoktu.... ( zaten bunun olma ihtimalide düşük)
Gittim konuştum. işte konuşma şöyleydi:

B:Merhaba, üstumdeki gömlek sizce bana yakışti mı yoksa bir numara küçüğünü mü denemeliyim ?(içten bir gülümseme ile)
K: bu beden size çok yakışmış, ( oda içten gülümsedi ) tabi isterseniz bir numara küçüğunü giyip bakabilirsiniz.
B: teşekkürler.
K: önemli değil.
(Gidip bir numara küçüğünü giyip yine kızin yanina gittim.)
B: sizce bu nasıl ?
K: bu daha güzel oturmuş. Tabi daha rahat olmasinı istiyorsanız onceki modeli alabilirsiniz.
B: bence de bu güzel. ( üstumdeki gomleği çikardım ve gidip astım sonra gittim yine kızin yanına gittim)
B: yardimlarinız için teşekkürler.
K: rica ederim.
B:iyi günler.
K: iyi günler.

BENIM İCIN BÜYÜK DUNYA İÇIN KÜCUK BİR ADIM.

Kızin yüzundeki gülümseme hiç gitmedi. Şimdi şunları diyebilirsiniz işte sen müşterisin diye sana güleryüzlü davranmış ama kız çok samimi davranıyordu aynı zamanda.

Bunları arttıracağım ve özguven problemini aşacagım.

2.seviyeye 1 haftaya geçeceğim ve bu sefer ise bir hatundan kitap tavsiyesi alacağım.

Birde konuşmamda hatalarım varsa söyleyiniz... :)

Son düzenleme:
Tebrikler . Ben her seferinde kitapçıya ya da Avm'ye gitmeye üşendiğim için gitmiyorum. Yakinlarda bir park var oraya gidiyorum . Erkek varsa erkekle kız varsa kızla havadan sudan konuşup geliyorum:D

"Korkanın çocuğu olmaz"
Bu lafı kim söylediyse bana özgüven verdi.
Bu ne kadar bir saha raporu gibi gözüksede bence bir özgüven alıştırması....

Dün ve bugün kasrqaa'nın ( umarım adinı doğru yazdim reis )attiğı mesajda gaza geldim çıktim özgüven için dolaşmaya başladım. Hedefim 1 kıza normal bir şekilde soru sormaktı kitapçıda ama olmadı çunkü pek kız yoktu olsada g*tum yemedi. Bende gittim defacto'ya bir gömlek denedim. Tabi birde bir hatun var mağaza danışmanı hb 7 belki 7.5 tabi hatun 20-21 yaşında ben 17
Zaten benim hatunu etkileme amacim da yoktu.... ( zaten bunun olma ihtimalide düşük)
Gittim konuştum. işte konuşma şöyleydi:

B:Merhaba, üstumdeki gömlek sizce bana yakışti mı yoksa bir numara küçüğünü mü denemeliyim ?(içten bir gülümseme ile)
K: bu beden size çok yakışmış, ( oda içten gülümsedi ) tabi isterseniz bir numara küçüğunü giyip bakabilirsiniz.
B: teşekkürler.
K: önemli değil.
(Gidip bir numara küçüğünü giyip yine kızin yanina gittim.)
B: sizce bu nasıl ?
K: bu daha güzel oturmuş. Tabi daha rahat olmasinı istiyorsanız onceki modeli alabilirsiniz.
B: bence de bu güzel. ( üstumdeki gomleği çikardım ve gidip astım sonra gittim yine kızin yanına gittim)
B: yardimlarinız için teşekkürler.
K: rica ederim.
B:iyi günler.
K: iyi günler.

BENIM İCIN BÜYÜK DUNYA İÇIN KÜCUK BİR ADIM.

Kızin yüzundeki gülümseme hiç gitmedi. Şimdi şunları diyebilirsiniz işte sen müşterisin diye sana güleryüzlü davranmış ama kız çok samimi davranıyordu aynı zamanda.

Bunları arttıracağım ve özguven problemini aşacagım.

2.seviyeye 1 haftaya geçeceğim ve bu sefer ise bir hatundan kitap tavsiyesi alacağım.

Birde konuşmamda hatalarım varsa söyleyiniz... :)
Hatanı araman yanlış bence kusursuz bir sohbet kurmayacaksın illaki böyle konuşa konuşa alışacaksın

Tebrikler . Ben her seferinde kitapçıya ya da Avm'ye gitmeye üşendiğim için gitmiyorum. Yakinlarda bir park var oraya gidiyorum . Erkek varsa erkekle kız varsa kızla havadan sudan konuşup geliyorum:D
bankta oturan bir kızın yanına oturduğunda s*kecekmişiz gibi bakarlar siye uzak duruyorum

Başlanğıç için güzel davranış, ilerleyen seviyelerde kızın onayını alman doğru olmaz diye düşünüyorum.