Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Özgüven ve Narsistik Kişilik Bozukluğu

Merhabalar Galya Halkı. Naber?

Bodoslama giriyorum. Özgüven başarılar üzerine bina edilmiş bir duygulamdır. Narsistik kişilik bozukluğu ise çoğunlukla aşağılık kompleksi üzerine bina edilen bir hastalıktır.

İnsan ilişkilerinde özgüvenin önemi vurgulanırken hep unutulan şeylerden birisi de narsistik kişilik eğiliminin zararlarının vurgulanmasıdır. Zira bir işi iyi yapacağınızı biliyor, beyan ediyor ve gerçekten iyi yapıyorsanız özgüveni yüksek bir insansınızdır. Lakin her şeyin en iyisi benim kafasında dolaşıyor fakat hiçbir başarı gösteremiyorsanız o zaman narsistik bozukluğa sahipsinizdir. Bu da kadınlar başta olmak üzere insanlara aşağılık kompleksi göstermektir.

Önemli belirtileri:
1. Yoğun kendini ispatlama çabası
2. Ego mastürbasyonu.

Narsistik kişilik bozukluğunun doğru yönlendirmede harikalar yaratacağına inanıyorum.
Duygusal olarak kötü hisseden birisi kendinin mükemmelliğini aklına getirip bu durumdan kurtulabilir.
Bir nevi kendini din olarak belirlemek diyebilirim.
Dinine bağlı kişi Tanrı'dan sabır diler ve O'nun yanında olduğunu bildiği için acısını hafifletir.
Narsistik kişilik bozukluğu da bu şekilde faydalı olabilir diye düşünüyorum.

Narsistik kişilik bozukluğunun doğru yönlendirmede harikalar yaratacağına inanıyorum.
Duygusal olarak kötü hisseden birisi kendinin mükemmelliğini aklına getirip bu durumdan kurtulabilir.
Dinine bağlı kişi Tanrı'dan sabır diler ve O'nun yanında olduğunu bildiği için acısını hafifletir.
"

Hiçbir güç zayıflık değil, hiçbir zayıflık da güç değildir."

Saçma

Psikolojik destek almadan önce aynı bozukluktan muzdariptim,bir yerlerimden sıkmıyorum yani.

Dostum aldığın tedavinin tam olarak ne olduğundan haberin var mı diye merak ediyorum şu an. Zira narsistik kişilik bozukluğu tanısı kesin olarak konulmuş hastalar mükemmel olduklarını hatırlamaları söylenmez. Veya kendilerini tanrı olarak görmeleri sağlanmaz. Tedavi süreci bundan çok çok farklı işler

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8