• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Özgüvenim çok düşük

hayatbos

Üye
Katılım
4 Ocak 2019
Mesajlar
3
Şehir
Ankara
Arkadaşlar benim özgüvenim çocukluğumdan beri çok düşük kendime diğer insanlara göre daha değersiz hissediyorum sitede bütün özgüven içerikli yazıları okudum ve kendime uyguladım şu an daha iyiyim özgüvenimi nasıl yükseltebilirim tavsiyelerinizi bekliyorum.
 

Godless-Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Katılım
28 Mart 2018
Mesajlar
571
Zengin olmayla alakalı yazılar okuyarak zengin olamayacağın gibi özgüvenle alakalı yazılar okuyarak da özgüven sahibi olamazsın. Olursan da saman alevi gibi geçici bir etki yaratır. Kendine haklı sebepler sunman gerekiyor.

Özgüvenim yüksek çünkü düzgün bir diksiyona sahibim. Özgüvenim yüksek çünkü karakterim düzgün. Özgüvenim yüksek çünkü kendi ayaklarımın üstünde durabiliyorum. Özgüvenim yüksek çünkü bilgiliyim. Özgüvenim yüksek çünkü yakışıklıyım, bakımlıyım.

Kendine kattığın her değer özgüvenine artı puan olarak eklenir. Hiçbir şey yapmadan sadece telkin ile özgüvenli olduğunu iddia edip yazılar okursan geçici özgüvene sahip olursun. En ufak bir sarsıntıda yıkılırsın.
 

hayatbos

Üye
Katılım
4 Ocak 2019
Mesajlar
3
Şehir
Ankara
Doğru dediklerine katılıyorum ama özgüvenimizi yaptıklarımıza bağlarsak buda geçici bir özgüven olmazmı çünkü bugün yapabildiğim bir şeyi atıyorum 2 yıl sonra yapamazsam mesela trafik kazası geçirdim bacağım koptu koşamıyorum bu benim özgüvenimi bitirmezmi? bence özgüven değerlere göre değilde doğuştan sadece insan olduğumuz için gelmesi gerekir.Aksi takdirde ne kadar özgüvenli olsakta bunu bir gün kaybetme ihtimalimiz çok yüksek.
 

Godless-Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Katılım
28 Mart 2018
Mesajlar
571
Farklı bir bakış açısı ama çerçeveye biraz daha geniş açıdan bakmakta yarar var. Kilolu bir insansın ve aylarca spor yapıp fit bir görünüme ulaşıyorsun. Sonrasında sporu bırakıp götü göbeği salıyorsun ve özgüvenin düşüyor. Bu gayet normal değil midir?

Eğer düşmüyorsa burada bir problem var demektir ki ben buna yersiz özgüven adını veriyorum. Adamın özgüvenli olmak için hiçbir sebebi yok ama karşıdaki dağları ben yarattım havasında dolaşıyor ortalıkta. Bu yersiz özgüvendir işte. Buna dilencileri örnek gösterebiliriz. Hanginiz çıkıp da sokakta dilenebilir? O adamlar dileniyor ve hiçte rahatsızlık duymuyorlar bu durumdan.
 

jhda

Üye
Katılım
7 Ocak 2019
Mesajlar
36
Şehir
Gaziantep
Hayatta amaçladığın şeyleri emek sarf ederek başarırsan özgüvenli olursun.
 

FromendD

Üye
Katılım
9 Temmuz 2018
Mesajlar
456
Şehir
Antalya
Kendini geliştir sonra diğerleri daha önsemsiz gelmeye başlayacak mesela ben nadir de olsa tuhaf hareketler yaparım çünkü çokta s*kimde olmuyorlar.
 

hesoyam

Üye
Katılım
18 Ağustos 2018
Mesajlar
169
Yaş
19
Şehir
Tokat
 
Üst