Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Özsaygı Herşeydir. -Sosyal ilişkiler 2-

Seni seviyorum adamım !

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ripper ben ödevi yaparsam kimler yanıma gelip noldu bizle takıl der biliyorum reis. 2 kişi sadece.

Kimseyle konuşmadığım vakit mesela 4 tenefüs 2si yanıma gelip(ayrı ayrı) noldu diyorlar ordan biliyorum. 1 haftaya gerek olmadığını düşünüyorum :D
Bunu herkes yapar dostum. Adamlarla küs gibi davran demiyorum. Kendi kendine takıl sadece (Utanmaz herif konuyu beğenmemiş yorum yapıyor)

Bunu herkes yapar dostum. Adamlarla küs gibi davran demiyorum. Kendi kendine takıl sadece (Utanmaz herif konuyu beğenmemiş yorum yapıyor)
(Artık bahanem kalmadı öncesinde kafam yerinde değil dedim şimdi napsam) şimdi anladım ben küs gibi davrandım.

Nasılsınız dostlar ? Bugün ki konumuz Özsaygı Keyifli okumalar dilerim.

Konu işleniş sırası ;
1-)Özsaygı Nedir ?
2-)Özsaygı’ya sahip olmak

1-)Özsaygı Nedir ?

Kişide , kendi kişiliğini alçaltmaktan insanı alıkoyan ve başkalarınca da alçaltılmayı hoş karşılamayan duygu, kişinin kendi özüne, kişiliğine beslediği saygı.

Şu Tanımdan bile çok şey çıkarabilirsiniz dostlarım. “Kendi kişiliğini alçaltmaktan insanı alıkoyan ve başkalarınca alçaltılmayı hoş karşılamayan duygu”

Pek fazla uzatmaya gerek yok Velhasıl Kelam Kelimenin anlamını hepiniz biliyorsunuz. Önemli olan kısım ise Özsaygı’yı hayatımıza yansıtabilmek.

2-)Özsaygı’ya sahip olmak

Burada Makaleler okuyup geliştiğini sanıyorsun ama hâlâ aciz bir yancı gibi ;

-İnsanların götünde dolanıyorsun

-İnsanlar istemedikleri halde onlarla konuşmaya çalışıyorsun.

-Her konumda kendini muhtaç gösteriyorsun.

-Hiçbirşeyi siktir edemiyorsun. Ve sana siktir çeken insanların hâlâ kıçında dolanıyorsun.

Farkında olup kendine yediremediğin Gerçekler var ;

-Hiç kimse seni ciddiye almıyor

-Hiç kimse senin yanında bulunmak istemiyor

-Seni Etkinliklerine davet etmiyorlar.

Tanıdık geldi mi ? Bunların sebebi ne biliyormusun ? Senin daha kendine saygısı olmayan Acizin teki olman. Burada Erkek olmak ile ilgili yazıları okuyarak vaktini boşa harcama.

Ama değişim istiyorsun değil mi ? Bunu hissedebildim. Gel o zaman

Öncelikle İnsanları S-İ-K-L-E-M-E-Y-İ-N

-Sizle birlikte yürümek istemeyen insanları siktir edin. Hayatınızın her alanından çıkarın. Numarasını silin , Sosyal medyadan takipten çıkın.

-Sizi siklemeyen insanlar selam vermediği sürece selam bile vermeyin. Kendinize saygı duyun.

-Mesajlarınıza “Tamam , Aynen ,Sjsjsjsjsjsj” gibi cevaplar veren insanlara yazmayın. İnsanlar işleri ile meşgulken kıçlarında dolanmayın.

Vesayre Vesayre Kısacası kendinize verdiğiniz bir değeriniz olsun be.

Eziklendiğinizimi hissettiniz Arkanıza bakmadan “Bir işim çıktı” diyin ve o ortamdan uzaklaşın ve Asla geri dönmeyin !

Birisi sizle muhabbet etmek istemedi mi ? Konu açmaya çalışmayın Görüşürüz diyin ve olayı bitirin.

Aptal olup insanlara bağımlı bir hayatın kölesi haline gelmeyin. Hayatınızı tüm Negatiflikl yaratan insanlardan arındırın. Belirli bir düzeyde egonuz olmalı. Sizinle konuşmayan insana karşı “Kendi kaybeder” mentalitesiyle yaklaşın. “Benimle konuşmadı demek iticiyim” mentalitesi ile değil. Az da olsa narsist bir adam olmayı başarın dostlarım. Hayatınız Ben merkezli olmazsa o hayat sizin hayatınız değildir. Size karşı kötü tutumlu insanları umursamayın Ve asla ikinci Şans vermeyin.

Size Bir ödev vermek istiyorum. Uygulayanlar sonuçlarını özelden veyahut buradan iletsinler. Uygulamayanlar ise Sabaha kadar makale okuyarak Erkek olma hayali ile kendilerini avutmaya devam etsinler :)

Ödev ;

1 Hafta boyunca Mevcut arkadaş grubunuzdan ayrı takılın. Okulda Kantine tek başınıza gidin. İnsanlar size gelmedikçe siz onlara gitmeyin. Sizi bir yerlere davet ederlerse kabul etmeyin. Alışverişinizi kendiniz yapın , yemeğinizi yalnız yiyin , Sınıfınızda yalnız oturun , Dışarıda yalnız gezin vs. İnsanlardan tamamen arının.

Sizin yanınıza gelen veyahut halinizi hatrınızı merak eden insanları bir listeye alın. Bu insanlar dışındaki tüm kişilerle aranıza mesafe koyun. Arkadaşlığınız sadece “Merhaba , Merhaba” seviyesinde kalsın.

Raporlarınızı bekliyorum iyi forumlar.
bunu yeni haftanin basinda deniyorum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8