Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Para her şey mi ?

Evet arkadaşlar herkese iyi günler dilerim.

çoğumuz biliyoruz ki para hemen hemen her şey hele ki bu para kolay para ise .

kısa da olsa bir kaçak iddia baronluğu yaptım zamanında demesi ayıp.
3 ay gibi sürede 400.000 lira para kazanıp 2 günde 390.000 lira kaybettim.

Şirketin asıl sahiplerine baskınlar düzenlendi ve 390.000 lira param içeride kaldı . ben pacayi zor kurtardım açıkçası gelelim konuya

3 ayda yetmediğim bok kalmadı çeşme de takilmadigim mekan aileme, abime , dayılarıma ve arkadaşlarima yapmadığım yardım kalmadı baktığımda hayat çok ışıltılı geçiyordu ülkenin sorunları vs. Gündelik sorunlar aklımdan geçmiyordu ne olsa param var modunda ilerliyordum

Cidden çok güzel özgüven geliyor ve birşey satın aldığınızda acaba param kalacak mı derdiniz yok.
Ehliyet olmadığı için ve lüks bir ev için para biriktirmeye çalıştığım için bütün hayallerim suya battı ama :d

Para herşey arkadaşlar zenginlerin sizi para mutluluk getirmez yalanına inanmayın. Eğer ileriyi düşünecek zekanız varsa benim gibi bir anda batmazsınız

Şu an o zamanlar yaptığım yardımlar ile herkesin gözünde iyi dürüst ve şerefli biriyim. Çünkü işlerine geldim ve yardım ettim ama param olmasaydi bu durum böyle olmazdı maalesef :)

Paranın tek rahatsız edici olması maalesef karakteriniz'de değişiyor :) ben bencil ve umursamaz olmuştum sadece ama bunu ahlaksızlığa dönüştüren çoktu şükür ben onlardan olmadım.

Bir de cebimde para yokken yaptığım iyilikler sıradan görülüyordu ama para elime geçince bir centilmenlik gibi sayıldı yani bu sefer dikkat çekmişti * AAA BAKSANA ADAM HEM ZENGİN HEM ŞEFKATLİ * Gibisinden

Tekrar diyorum hayatınızda ne kadar manevî sorun varsa hepsinin ana kaynağı maddiyattır , şahsen benim sorunlarimin bir çoğu maddiyat kazanınca düzeldi tabii bunun ailevi problemleri de var onlar ayrı

Yazım yanlışı olabilir telefondan giriyorum bu yazıyı, keşke o zamanlarıma denk gelseydi bu grup grupta ( gerçekten ) yardıma ihtiyacı olan herkese yardım ederdim :)

Son olarak nasıl yaparım vs. Gibi sorular sormayın az kalsın 9 yıl hapis yiyordum :)

Şirket yöneticileri ne oldu peki ne ceza aldılar
Birisi 30 bin lira ceza ve 6 sene hapis aldı diğer ortağı 2 sene hapis aldı bende ortaktım ama resmi olarak kâğıtta bir sözleşmem yoktu beni de yakaladılar ama birşey bulamadıkları için biraktilar geri

Para her şey değildir ancak günümüzde her şey paraymış gibi yaşıyor insanlar garip.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8