Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Pasif Kalma

Hi

Benim sorunum şu bir muhabbete giremiyorum söyleyecek bir şey bulamıyorum tıkanıp kalıyorum.
Özellikle yüz yüze konuşmalarda avel avel insanların suratına baktığım bile oluyor.
Sosyal medyada olsa yine bir süre bekletip yazacak bir şey buluyorum
Örnek verecek olursak;
bugün arkadaşla dışarı çıktık gitar çalmak için 2 tane kız geldi yanımıza çok güzel çalıyosunuz dinleyebilirmiyiz diye kızın biri konuşkandı diğer yanımdaki arkadaş okul munahbbeti şu bu ferken kızla baya muhabbet etti ama ben arada bişeyler bile söyliyemedim muhabbete bir türlü giremedim.
Öyle sessiz sessiz oturdum bekledim.
ne yapabilrim bana bi el atın

Dostum kişisel gelişimine önem vermen gerekiyor. Kitap okumak, film izlemek, bilim hakkında araştırma yapmak, burçlar hakkında fikir sahibi olmak vs. gibi konularda kendini geliştirirsen kızla ne konuşacağım diye düşünmene gerek kalmaz. Kız bir konu hakkında bir şey söyler , sen de açtığı konu hakkında bilgili değilsen çok az yorum yapıp konuyu kendi ilgilendiğin şeyler e doğru çekersin. Ha bir de şu var kişisel gelişimine önem verdin varsayıyorum. Diyelim ki yine benzer bir grubun içindesin öncelikle arkadaşının yazdığı kızla arkadaş olup muhabbeti sanki 3 kişiymişsiniz gibi devam ettir. Diğer kız yokmuş gibi davran. Arkadaşın ve arkadaşının yazdığı kızla sohbet et. Daha sonra diğer kıza dönüp onunla konuş (bazen neg de atabilirsin), önemli nokta o kızla kısa konuş. Ardından grup ile konuşmaya devam et. Grupta ki konuşmayı senin yönlendirmen de + puan olarak dönecektir sana. Sonra yine kıza dönerek muhabbete başla ve kız da ilgi işaretleri veriyorsa kızı gruptan ayır ve baş başa kalın , sonrası öpüşmeye kadar gider :) .

Son düzenleme:
Anlamadığım bu cahil o.cocuklarının nasıl konuşabildiği deliriyorum ortamlarda.

Hi

Benim sorunum şu bir muhabbete giremiyorum söyleyecek bir şey bulamıyorum tıkanıp kalıyorum.
Özellikle yüz yüze konuşmalarda avel avel insanların suratına baktığım bile oluyor.
Sosyal medyada olsa yine bir süre bekletip yazacak bir şey buluyorum
Örnek verecek olursak;
bugün arkadaşla dışarı çıktık gitar çalmak için 2 tane kız geldi yanımıza çok güzel çalıyosunuz dinleyebilirmiyiz diye kızın biri konuşkandı diğer yanımdaki arkadaş okul munahbbeti şu bu ferken kızla baya muhabbet etti ama ben arada bişeyler bile söyliyemedim muhabbete bir türlü giremedim.
Öyle sessiz sessiz oturdum bekledim.
ne yapabilrim bana bi el atın
Muhabbet bulamayan insan boş insandır. Net! Bırak şimdi karı kızı belli ki niyetlisin, bu yolda yürümeye. Git biraz belgesel izle(belgeselx.com önerim), kitaplar oku(Mesela Tüfek,mikrop, barut kitabı), Beden dili, diksiyon, psikoloji gibi alanlarda takıl. Ondan sonra yavaş yavaş açılırsın. Bir şey bilmeyen insan sen nasılsından ileri gidemez.

Muhabbet bulamayan insan boş insandır. Net! Bırak şimdi karı kızı belli ki niyetlisin, bu yolda yürümeye. Git biraz belgesel izle(belgeselx.com önerim), kitaplar oku(Mesela Tüfek,mikrop, barut kitabı), Beden dili, diksiyon, psikoloji gibi alanlarda takıl. Ondan sonra yavaş yavaş açılırsın. Bir şey bilmeyen insan sen nasılsından ileri gidemez.
o kadar haklısın ki şuan a kadar hayatımda yaptığım tek şey oyun oynayıp gezmekti bukowskinin kitaplarını okumaya başladım daha önümde çok uzun zaman var 1 yıl sonra yine buraya yazıcam sana :d

Sosyal ortamın olmamis ve pek fazla ardakaslarinla takilmamissin belli buna sehrinde musait olmayabilir bircok nedeni var bunun.
Biraz ortamlara gir barlar cafeler yanina birkac arkadas bul(erkek olmali) sonra sende aklindan gecenleri soyle felan filan tabi birazda karakterini gelistir, sevdigin muzik tarzi giyim tarzi vb. zevklerin olsun. Merak etme yavas yavas yoluna girer hayatin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8