• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

r harfi

Maça As

Üye
Dostlar ben r harfini doğuştan olarak telafuz edemiyorum. Doğduğumdan beli bununla ailem bile dalga geçerdi yani çok alıştım artık beni bozan bir durum değil. Olay şu ki ben herhangi bir mağazanın kasasında adımı bile doğru telafuz edemiyorum. Olmak istediğim konumdaki kişilerin güçlü diksiyon ve hitabet yeteneği var ki ben uzun birşeyler anlatırken ağzımdan çıkan seslerden birşey anlayamıyabiliyorum. İnsanların bunu sempatik-tatlı bulmasıda olunca kafam iyice karıştı ve düzelttirip düzelttirmeme konusunda karar veremedim. Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Versay

Üye
Yuzum tatli diye nitelendirilen siniftaysa kalsin devam. Ama ileeride yurtdisinda yasacaksan sikinti. Ama yakisikli bir tipin varsa duzelt

Slyron15

Üye
Evde kendini deneyip tok bir sesle konusmaya calis tok ve ciddi bir ses tonuyla sırıtmaz

tau2che

Üye
Kanka bana da sempatik geliyor söyleyemeyenler bence biraz alıstırma yap eger cok fazlaysa azalt