Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

RAHAT HİSSETMEK

Bu başlık altında rahat hissetmenin önemini, getirilerini, nasıl olacağını farklı ağızlardan bekliyorum.

Rahat hissetmek özgüven göstergesidir. Karşı tarafa burası benim çöplüğüm horozuda benim imajı verir.

Bu bazen yanlış anlaşılabilen bir konu, bu yüzden önemli.
Öncelikle bu "rahatlık", hissedilmesi gereken bir duygu. Yani bu taklit ederek öğrenilebilecek bir şey değil. Yüzmek, yeni bir dil öğrenmek, at binmek vs. taklit ederek öğrenilir, ama rahat olmak böyle değil işte. Banyodan yeni çıkmış gibi ferah hissediyorsan, aldığın her nefes sana yaşadığını hissettiriyorsa, insanlarla konuşurken karşıdakinin düşüncelerine değil, kendi eğlencene bakıyorsan rahatsındır. Bu içinde bir yerlerde hissettiğin bir olaydır yani. Her zaman rahat olmamak da normaldir, insani bir şeydir. Bazı şeyler vardır, duygularda bir gerginlik oluşturur. En basitinden güneşli bir günde dışarıda yürürken güneşin önünden bir bulut geçmesi ve etrafın bir süreliğine daha az aydınlık olması bile duygusal bir dalgalanmaya sebep olabilir. Önemli olan durumu toparlayabilmek, yeniden doğal ve içten gelen bir rahatlık sağlayabilmektir. Rahat hissetmediğin halde beden dilini rahatmış gibi ayarlamaya çalıştığında, insanlar bunu fark eder. İnsanlar doğal olanı ve olmayanı ayırt etmede iyidir, bu yüzden okulun tiki kızı itici gelir mesela sana. Çünkü hissedersin davranışlarının doğal olmadığını. Yüzünde bir maske olduğunu anlarsın. Ha ama bazı insanlar maske takmak konusunda baya yeteneklidir ve çoğu kişiyi doğal olduğuna inandırır, buna bir şey diyemem. Sonuçta her insanın yetenekleri vardır. Neyse, bizim konumuz rahatlık. İyi maske takan insanlar da bunu yaparken rahat olmasalar karşılarındaki insanı gösterdikleri kişiliğe sahip olduklarına inandıramazlardı zaten. Açıkçası bu çekiştirsek baya uzayacak bir konu, bu yüzden şimdilik bu kadar yeterli diye düşünüyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8