Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Reddedilmek

Kuşçubaşı

Blog Yazarı
Yönetici
Süper Moderatör
Hayır... Hayır... Hayır!

Ne kadar çok korkuyorsun bu kelimeden ?! İnsan bilmediğinden korkarmış ya, seninki de o durum. Aslında köpekten korkmak gibi. Ta ki senin de bir köpeğin olana kadar. Başka bir bölümde "hayır" diyebilmeyi konuştuk. Okursun. Bu sayfanın konusu, senin neden reddedilmekten korktuğun.

"Hayır üzgünüm seninle çıkamam ama..."

Vah acınası seni, değil mi ? Halbuki dünyadaki tek sevebileceğin canlı da oydu. E ne yapsak ? Sen artık yarışamazsın bu hayatta, seni vurmak lazım. Deli misin kuzum sen ?

Saçmalama. Kendine gel.
Nasıl ki, seni sevenlerin hepsine âşık olamayacaksan, seni de her sevdiğin sevmeyecektir.

Ne demiş Nâzım Hikmet:

"Yani sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart mı ? Yani Tahiri Zühre sevmeseydi artık, yahut hiç sevmeseydi Tahir ne kaybederdi Tahirliğinden ?"

Zaten sorun reddedilmekten korkman, hiç açılamaman ise o daha vahim. Git konuş, ne kaybedeceksin ? Ama adabını bil. Kendini bozuk para gibi harcatma. Önce uygun dille beğenini belirt. Sonra dalarsın, süngü tak hücum.

Bizim millette sık yapılan hatadır. Adam gibi niyetini anlatamaz. Aylarca gezerler beraber. Sonra kız der ki: "Ama ben seni arkadaş olarak..." Öncelikle hadi lan ordan! Aylardır anlamadıysan o da senin hatan da, konumuz bu değil.

Duyacağın altı üstü bir hayır. Gece üzerine yattın mı, sabaha bir şey kalmaz rahat ol. Millet ne ölümler unutuyor, müstakbel seninki dahil. Bu mu dert ?! Ama felsefemizi unutma:

Yaptığına pişman ol, içinde kalana değil.

***HALUK TATAR'IN 'ZAFER SIZLANARAK KAZANILMAZ' ADLI KİTABINDAN ALINTIDIR.***

Yapmadığınız şeylerden pişman olursunuz. Söyleyin içinizde kalmasın. Reddedilme korkunuzu yenmek için reddedilmeniz lazım. 3 4 kere red yiyince artık işin tam tabiriyle k.şarı oluyorsunuz. O duyguların var ya çok özel hissetttiğin , onu dünyanın merkezine koyduran duygun işte yine o duygular öldürüyor ona olan sevgini çünkü kafanda yarattığın ile gerçekteki kadın farklı oluyor. Bi insan bişeyi bilmiyorsa ya korkar ya hayran olur. Gidin tanışın , arkadaş olun , kaynaşın . Sinyalleri verin almazsa söyleyin hoşlandığınızı nolacak? 1 hafta evden dışarı çıkamazsın. 2 3 sene unutamazsın onu ama en sonunda bir daha böyle bir şeyi kolay kolay yaşayamayacak halde bir direnç kazanıp , kendini gelişime adarsın ve bir yerlere gelirsin.

Telkinler verin kendinize dostlar. Gidince seni yiyecek hali yok, sadece merhaba demek istemiştim ile bile gidebilirsiniz. Öküz değilse merhaba der :) Öküzse direk uzaklaşın. Beyninde ne olucak ki reddelirsem diye düşünün o an yapmazsan bir daha ne zaman yapıcaksın? Her önünüze gelene yürümeyin tabi yürüme davetiyelerini iyi kontrol etmeniz gerekli. Etkileşim olduğu an beynine 3 saniyeden fazla düşünecek zaman tanıma. Çünkü 3 saniyeden sonrası geri adım atmak için beynine telkin vericeksin işte red edilirim düşüncesi de bu sırada beynine yer ediniyor. Bunları aşmanız için hemen gidin 3 saniye içinde yavaşlamayın.

Daha önce hiç açık açık red yemedim ama birkaç kez buluşmaya davet ettiğimde veya yürüdüğümde özellikle kanka demeleri de bununla eş değer bence. Benden bir şey eksildi mi? HAYIR

Sadece ilk 2-3 red yediğimde bir yandan "Bu gelişimime yardımcı olacak" diyorsunuz, bir yandan ise üzülüyorsunuz çünkü başka alternatifiniz yok.
Fakat sonradan o merkeze koyduğunuz kızdan red yediğinizde 'red pill"i gerçekten almış oluyorsunuz. Okuyarak red pill falan alınmaz.

İlk başta haftalarca, aylarca kıza yazmaya çekiniyorsunuz fakat birkaç kere reddedildildiğinizde başka kızlara yazarken veya bir yere davet ederken çekinmiyorsunuz.

Daha az önce sabah kızın tekini buluşmaya davet etmiştim ve "Tamam kanka" dedi.
Hiçbir şey hissetmiyorum :)

İşte bu duygu süper 👍

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8