Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Redpill ile tanışan bir gençten, yaşlı bir moruğa

Katılım
24 Nisan 2018
Mesajlar
278
Tepkime puanı
445
Şehir
Hatay
Merhaba, 24 Nisan 2018 tarihinde foruma üye oldum o zamana kadar bol bol red pill içerikleri tüketip kendimi bazı konularda geliştirmiştim ama bu forumda hem mental açıdan hem de aynı kafadan bir sürü kişinin bulunması bana aşırı destek verip mutlu ediyordu. Foruma ilk üye olduğumda lise son sınıftım aktif bir sosyal hayatım vardı gayette mutluydum ama ne param vardı ne de gelecekte yapmak istediğim bir şey. Askeri okul sınavlarına girip asker olmayı kafaya koydum denedim ve sağlıkta elendim elenmemin sebebi skolyoz gibi ufak bir şeydi ama zaman içerisinde yürüyememeye başladım ve aşırı fazla acı çekmeye başladım kontrollerde belimde 3 tane fıtığın olduğunu öğrendim 2 ameliyata girdim bu süreçte çevremde kimse kalmadı ne bir arkadaşım vardı ne de en ufak bir sosyal ortamım tamamen depresyonun içerisindeydim.
Üniversite sınavına tekrar girip ailemin yakınlarında bir üniversite tercih ettim, üniversitede önce corona dönemine ardından da deprem dönemine yakalanınca dört yıllık üniversiteye sadece bir dönem gitmiş bulundum yakında mezun oluyorum :)
ancak
Redpill felsefesi hiçbir zaman karı kız ile alakalı bir şey değildi her zaman erkeğin kendisinin en iyi hali olmasını öğütleyen bir felsefedir bende bu felsefeyi üniversite birinci sınıfta çalışma ve disiplin olarak hayatıma yansıttım birinci sınıfın sonunda ilk stajımı yaptım, ikinci sınıfta freelancer olarak güzel paralar kazandım, üçüncü sınıfta bir şirkette iyi bir maaşa yarı zamanlı olarak çalıştım şu an mezun senemde ise bir kaç arkadaş kendi şirketimizi kurduk ve işler yolunda gidiyor.
Tabii ki kendimi bu çalışma işine o kadar fazla gömdüm ki iş arkadaşlarımdan başka arkadaşım yok artık, hayatımda uzun zamandır ilgimi çeken bir kadın da olmadı, geçirdiğim ameliyatlar ve mental sorunlar yüzünden fiziksel sağlığımda pek iyi değil ağrı kesici ile hayatta kalıyorum. kısacası 22 yaşında bir genç olarak 70 yaşında bir moruk gibi hissediyorum evet cebimde param var evet istediğim çoğu şeyi yapabiliyorum ama bunları yapacak heves ve istek kalmadı tek derdim daha çok para kazanmak.

Bu yazıyı yazmamın sebebi forumdaki eski gönderilerimi okuyup başımdan neler neler geçtiğini hatırlamak oldu yaşı genç arkadaşlara da ufak bir öneri vereyim
her şeyi dengeli yapın beyler Karı-kız,Hayatınız,Para,Sağlığınız ve aileniz bu şeyler arasında ki dengeyi düzgün kuramazsanız bir noktadan sonra artık çok geç oluyor.
 
Merhaba dostum, siteye birkaç yıldır girmiyorum. Hikayemiz hemen hemen seninle aynı. Fakat bu hikaye de ki algı ve oluşan ideallerimiz farklı. Lafı çok uzatmak istemiyorum ama sana yegane tavsiyem, bu hayatta para kazanmaktan çok insan kazanmaya, hikaye ve ani biriktirmek bence daha önemli. Para sana sadece konfor sağlar fakat dostlar, anılar kazandırır. Kendine biraz zaman tani, sırt cantani al ve bir Türkiye turu at. İnsanlarla tanış, hikayeni anlat, dinle, tanı. Senin kafanda olan başka insanlar da tanıdım. Fakat gördüğüm tek şey, sadece para mutluluk getirmez. İçine dön, kendini tanı. Çünkü, bir hayli uzaklasmissin.
Hayatında başarılar kardeşim.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst