• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Ronnie Coleman'ın 2016'da geçirdiği ameliyattan sonra söyledikleri

Thaischýs

Üye
Hala benim gibi olmak istiyor musunuz? Benimle aynı iş etiğine sahip olmak? Gördüğünüz gibi 8 kez Mr.Olympia oldum ama yürüyemiyorum. Geçen salı 11 saatlik bir sırt ameliyatı geçirdim. Peki bir pişmanlığım var mı? hepsini yeniden yapma fırsatım olsa, bir şeyleri değiştirir miydim? evet. Böyle bir fırsatım olsa tek bir şeyi değiştirirdim. O da 360 kg squat girdiğimde 2 yerine 4 tekrar yapardım, kariyerimdeki en büyük pişmanlığım budur. O zaman yaptığım 2 tekrar hala bugün bile beni rahatsız eder çünkü 4 yapabileceğimi biliyordum ama içimdeki korkak sadece 2 tekrar yaptı. Bu benim tek pişmanlığım.

Kendisi 0'dan bire kendi tırnaklarıyla kazıyarak götünden terler akıtarak gelmiş bir vücut geliştirmecidir. Başarının sonuçlarına değil başarı yolunda geçirilen sürece tapmıştır. Bir sürü yarışmaya katılıp yenilmiş kendini yavaş yavaş geliştirip yükselterek, kimsenin onun kazanacağını düşünmediği Mr.Olympia'yı 8 kez üst üste kazanmıştır. Kendisi bu işe elinde hiçbir şey yokken başlamış sürece taptığı için başarıyı gerçekten hakedip kazanmış biridir. Başarıya ulaşmakla yetmemiş bunca sene altına girdiği ağırlıkların cezasını birden çok kez ağır ameliyatlara girerek çekmektedir. Ona rağmen hala spor yapıyor hala amk. Yürüyememesine rağmen... Bu çok çalışmak değil yaptığın işe tapmak oluyor resmen.

Çok güzel bir başarı hikayesi.