Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Rutinler Edinin

Merhabalar Galya Halkı. Naber ya?

Bodoslama giriyorum döşemeyle falan uğraşamam.

Psikolojik rahatsızlıkların kronik olmayanları dışında her zaman yardım edecek faaliyetler listesi:

1. Sudoku ve bulmaca çözün.

2. Satranç bilmiyorsanız öğrenin ve oynayın. Biliyorsanız düzene bindirip oynayın.

3. Kafka,Sartre,Camus, Cioran gibi bunalım yazarlar olmamak kaydıyla her gün en az 1 saat kitap okuyun.

4. Kendinize hobiler edinin ve hobilerinize vakit ayırın.

5. Hobi uzmanlık gerektirmez. Kendinize uzmanlaşacağınız bir alan bulun.

6. Sosyal etkinliklere bol bol zaman ayırın.

7. İletişim alanında kendinizi geliştirin.

8. Günlük en az yarım saat egzersiz yapın.

9. Bağımlılıklarınız varsa eğer kurtulun. Dopamin reseptörleri hissizleşirse mutsuzluk başlar.

10. Size yetecek bir uyku düzeni sağlayın ve gerçekten zorunda olmadıkça düzeninizi bozmayın. Fazla veya az uyumayın. Mümkünse 11 ile 2 arası uyuymaya dikkat edin.

11. EĞLENİN ANASINI SATAYIM.

Kişisinin mental gücü kuvvetliyse her söylenenden direkt etkilenmiyorsa varoluş üzerinden hayatı ve insanı sorgulayan kitapları okumasında hiçbir sakınca görmüyorum aksine böyle yazarların edebi kalemlerinin insanı daha da aydınlatacağının kanısındayım. Eğer bu yazarları okumam diyorsanız çok şey kaçıracağınızdan emin olabilirsiniz. En azından entelektüel bir ortamda bahsi geçen konularda bilginizin olması istiyorsanız bile psikolojik romanları okumanızı tavsiye ederim. Nitekim büyük yazar olarak adlandırdığımız kişiler genellikle buralardan çıkıyor. Ayrıca sırf bizi kötü etkileyebilir diye o zaman felsefeye de arkamızı dönelim hiç bir bilgimiz olmasın, ne kadar kötü bir durum olacağını umarım açıklayabilmişimdir. Eğer mental gücünüz yerindeyse ne bir kitap sizi kötü etkileyebilir ne de arkadaşınızın size karşı sarf ettiği kötü bir söz.

Belirttiğim yazarların külliyatlarını okumuş bir insan olarak söylüyorum. Özellikle Sartre ve Kafka İkinci Dünya Savaşının döküntüsü denebilecek yazarlardır. Kalemleri kuvvetlidir fakat aktarmaya çalıştıkları tamamiyle çöp değerindedir. Özellikle Sartre bağlamında konuşmak gerekirse oluşturduğu "güya" sistem olan varoluşçuluk eksiklerden ibarettir. Camus'un Caligula isimli tiyatrosu ile Cioran'ın Çürümenin Kitabı isimli nihilist eseri dışında vakit kaybıdır bu yazarlar. Gerçek klasikleri okuyun.

Bu konu deneyimleyip kendi kendine çıkarım yapılabilecek bir konu. Sana göre evet vakit kaybı olabilir ama sırf sen vakit kaybıdır dediğin için bu kitaplar hakkında bilgi sahibi olmayıp seni haklı gören insan da sadece diğerlerinin görüşlerine göre yaşayan insandan farksız değildir. Deneyimleyebilecekleri bir konu olduğu için bırakalım arkadaşlarımız burda kitapları okuyup kendi kendilerine karar versinler. Kişisel zevklerimiz farklı olduğu gibi düşüncelerimiz de farklı olabilir.

Her türlü depresyon ve dikkat bozukluğu hastalığına yol açabilecek yazarlar. O yüzden belirttim. İsteyen okusun yoksa banane

Neverfap Türkiye Youtube Koktu Burası. Haksız mıyım @Lethe . Onları dinlediğimden beri Fapi bıraktım.Hayatım Mükemmel.

Merhabalar Galya Halkı. Naber ya?

Bodoslama giriyorum döşemeyle falan uğraşamam.

Psikolojik rahatsızlıkların kronik olmayanları dışında her zaman yardım edecek faaliyetler listesi:

1. Sudoku ve bulmaca çözün.

2. Satranç bilmiyorsanız öğrenin ve oynayın. Biliyorsanız düzene bindirip oynayın.

3. Kafka,Sartre,Camus, Cioran gibi bunalım yazarlar olmamak kaydıyla her gün en az 1 saat kitap okuyun.

4. Kendinize hobiler edinin ve hobilerinize vakit ayırın.

5. Hobi uzmanlık gerektirmez. Kendinize uzmanlaşacağınız bir alan bulun.

6. Sosyal etkinliklere bol bol zaman ayırın.

7. İletişim alanında kendinizi geliştirin.

8. Günlük en az yarım saat egzersiz yapın.

9. Bağımlılıklarınız varsa eğer kurtulun. Dopamin reseptörleri hissizleşirse mutsuzluk başlar.

10. Size yetecek bir uyku düzeni sağlayın ve gerçekten zorunda olmadıkça düzeninizi bozmayın. Fazla veya az uyumayın. Mümkünse 11 ile 2 arası uyuymaya dikkat edin.

11. EĞLENİN ANASINI SATAYIM.
5.maddede bana yardımcı olacak bir taşşaklı aranıyor. çok maymun iştahlı biriyim herhangi bi konuda uzmanlaşacak kadar ilgilenemiyorum hemen başka bişeye heves ediyorum

5.maddede bana yardımcı olacak bir taşşaklı aranıyor. çok maymun iştahlı biriyim herhangi bi konuda uzmanlaşacak kadar ilgilenemiyorum hemen başka bişeye heves ediyorum

Ne yapalım dostum sana uzmanlık kuracağın alan mı önerelim? İkrar kılmak çoğunlukla sabırla ilgilidir. Tavsiyem sabretmeyi öğren 👍

Minerva:Nası sabırla bir işi yapmaya devam ederim?
Üstad farfara:Bırakmayarak..
Minerva:Nası bırakmayabilirim?
Üstad:Bırakmayarak...😠🥰😊😠😠😡

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8