• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Saç Bakımı

Beyler merhaba. Bugün danışmak istediğim konu: Saçlarınıza nasıl bakım yaptığınız. Neler kullandığınız. Öncelikle sorunumdan bahsedeyim daha sonra önerilerinizi almak için tekrar sorulara geçeriz. Benim sorunum saçımın yıkandıktan 1 gün sonra yün gibi olması. Saçım sadece yıkandıktan sonra kuruyana kadar yumuşak kalıyor, sonrası hep yün gibi şekil almaz şekilde. Hani tarağı saçınıza sürersiniz tarak saçınızda kalır ya aynı öyle. Sert değil ama arada fark var. Yıkıyorum yatıyorum kalktığımda saçım dağılmış ve yün gibi olmuş oluyor. Kıvırcık bir saç yapısına sahibim. Çok çabuk yağlanıyor. Yıkadıktan 1 gün sonra yağlanmaya başlıyor. Yan taraflar asla şekil almıyor. Sadece ön taraf alıyor. Yani bu sorunları nasıl aşabilirim? Neler kullanıyorsunuz? Yaptığınız özel bir şey var mı? Tavsiyeler açığım.

Ekstra şunu da sorayım. Yuvarlak yüze sahip olan arkadaşlar saçınızı nasıl kestiriyorsunuz?

Son düzenleme:

Betaboy

Üye
dostum, berberde keratin yaptırabilirsin. Ya da şampuan olarak önerim: Pantene, hem ucuz hem kendi içinde çeşitleri var(onarıcı ve koruyucu,güç ve parlaklık,temel bakım) benim de saçlarım şekil almazdı,yulaf gibi inceydi ''onarıcı ve koruyucu bakım'' kullandıktan sonra saçım çok rahat şekil almaya başladı. Tavsiye ederim.

Betaboy

Üye
Yağlanma konusunda pek bir bilgim yok. Ne zaman saçımı yıkamasam ertesi gün anında yağlanıyor. Bu sorun sadece bizde değil kızlarda da var. Sanırsam çok fazla saçımızı yıkamaktan kaynaklı.

Jim

Üye
Beyler merhaba. Bugün danışmak istediğim konu: Saçlarınıza nasıl bakım yaptığınız. Neler kullandığınız. Öncelikle sorunumdan bahsedeyim daha sonra önerilerinizi almak için tekrar sorulara geçeriz. Benim sorunum saçımın yıkandıktan 1 gün sonra yün gibi olması. Saçım sadece yıkandıktan sonra kuruyana kadar yumuşak kalıyor, sonrası hep yün gibi şekil almaz şekilde. Hani tarağı saçınıza sürersiniz tarak saçınızda kalır ya aynı öyle. Sert değil ama arada fark var. Yıkıyorum yatıyorum kalktığımda saçım dağılmış ve yün gibi olmuş oluyor. Kıvırcık bir saç yapısına sahibim. Çok çabuk yağlanıyor. Yıkadıktan 1 gün sonra yağlanmaya başlıyor. Yan taraflar asla şekil almıyor. Sadece ön taraf alıyor. Yani bu sorunları nasıl aşabilirim? Neler kullanıyorsunuz? Yaptığınız özel bir şey var mı? Tavsiyeler açığım.

Ekstra şunu da sorayım. Yuvarlak yüze sahip olan arkadaşlar saçınızı nasıl kestiriyorsunuz?
Yüz şeklini buradan bul, güzel öneriler var sitede ayrıca.

Resimdeki gibi kesiyorum. Yazları yanları sıfır, kışları bir veya iki numara yaptırıyorum. Üstleri de makasla yaptırıyorum. Yuvarlak yüze baya iyi giden kesimlerdendir bir dene derim :)

Resimdeki gibi kesiyorum. Yazları yanları sıfır, kışları bir veya iki numara yaptırıyorum. Üstleri de makasla yaptırıyorum. Yuvarlak yüze baya iyi giden kesimlerdendir bir dene derim :)
Bu yüzüme olabilir ama saç tipime olabilir mi bilmiyorum. Çünkü bu saç kesiminde arkaya veya yana doğru atıyorlar benim saçım iki şekle de girmiyor.

aynı sorun bende de vardı yumuşaklık ve şekil almamasını ipek markasının saç kremi ile çözüyorum onun dışında saçları kestirirken kuaföründen ara makas atmasını rica edebilirsin duştan sonra saç kurutma veya fön makinesi ile önce saçlarını taradığın yönün tersine doğru hafif kurutarak taramak daha sonra normalde taradığın yöne doğru iyice kuruyana kadar fırça taraf ve makine ile şekil vermek şekil verirken tarağı ne kadar çevirirsen o kadar iyi şekil alır saçın saçın vitaminsizse eczaneden badem yağı alıp saçlarına sürüp 6-7 saat bekletmeni öneririm haftada bir defa yap bunu son olarak keratin düzleştirici gibi saçma sapan maddeleri sürme saçına iyi değil kardeşim :)