Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Saç dökülmesi ve kellik

Bak once doktora bi git kulaktan duyma islerle bas edemezsin. Sonra ben gordum asla ama asla 0 a vurdurma daha zorlanirsin sacin yavas uzar ve piskolojik olarak eksik dusuk hissedersin. Aktarlardan(guvenilir olmasi sartt) bitkisel kokenli bi kac yag alabilirsin ( unutma her sacin kendine ait karakteristik ozellikleri var.*kuru *yagli * ince telli *kalim telli vb.) Kendi sacina uyan yagi al ona gore bakim yap. Insallah duzelir yada yavaslar. Bu arada Kuaforlere sorma para kitliyor . Serum filan diye.

Sağolasın dostum.

İnternette araştırdığım sitelerde saçma sapan bilgiler gördüğüm için durumumu buraya yazmaya karar verdim. Ben 18 yaşında bir dostunuzum baba ve anne tarafı kellik ile yüzleştiği için kel olacağıma pek şaşırmadım açıkçası fakat şöyle bir durum var ;

18 yaşında olmama rağmen saçlarım neredeyse yok ön kısımları boş , orta kısımları boş , arka kısımları boş. Hastahaneye gidemeyecek kadar meşgulüm şu sıralar bunun dışında öneri verecek arkadaşlar var ise yardım ederse sevinirim , şimdiden teşekkürler.

Not : Saçını 0'a vur gibi öneriler yazmanızı istemiyorum zira yüz tipime göre berbat bir kesim oluyor.
Kellik geni X kromozomundadır ve çekiniktir. Yani, kelliğin genetik olarak sana geçmesi için XX kromozomunda da olması gerekir. Başka bir deyişle, baba tarafındaki kellik seni genetik olarak asla etkileyemez. Çünkü erkekte XY kromozomu var kellik geni X kromozomunda olduğu için ve çekinik olduğu için baba tarafından asla geçemez.(Amma kafa ütüledim gibi geldi:) )

Anne tarafına (dayılarına, annenin babasına vs..) bakarak, kellik ya da seyrek saç hakkında bir gelecek tahmininde bulunabilirsin.

Ben birkaç farklı serum kullanıyorum. Amerikada almıştım Türkiyede satışı yok bu yüzden isim vermeme gerek yok ama Türkiyede de bu konuda sağlam serumlar olduğunu duydum. Düzenli kullan. Bir de saç hacimlendircii ve dolgun gösterici kremler ve köpükler var. Onları da kullanırsan, daha hacimli ve sık gözükür saçların.

İleride saç ekersen de çok iyi araştır. Kardeşim saç ektirdi, dünyanın parasını vermişti geçmişte, ama tutmadı. İşini iyi bilen birilerine ileride yaptırırsın. Eğer istersen tabi...

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8