Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Saç dökülmesine karşı ne yapmalıyız?

Katılım
29 Nisan 2018
Mesajlar
46
Tepkime puanı
60
Yaş
26
Şehir
Ankara
Selam beyler benim kesin olarak bu konuyu aşmam uzun süremi aldı. 3 yıl boyunca bu takıntı haline gelmiş mevzuyu kesin olarak çözdüğüme inanıyorum.Uyguladığım şeyler:
1) Evet beyler , bu mevzunun kilit noktası : TAKMAMAK.
Saçınızı mesela tarıyorsunuz ve dökülüp dökülmemiş mi diye tarağa baktınız. Paat. Kaybettiniz.1 tel dökülmüşse o 5 tel saç daha gitti demek. Neden ? çünkü önem verdiniz ve bilinç altınıza saçlarım dökülüyo mesajı gitti ve bu mesaja dönüt olarak saçımı kaybetmemeliyim ona ihtiyacım var ona muhtacım yanıtını beyniniz size istemeseniz de verdi. Sonuç olarak size yol+su+elektrik olarak döndü. Böylece strese soktunuz kendinizi. Stresinizin sonucu olarak bi kaç tel daha saç gördün sonra hop bi kaç tel daha ,daha,daha. Anlıyor musunuz beyler ne dediğimi ? Yani yapmanız gereken en önemli şey bunu TAKMAMANIZ.
Takmama Sanatı Bu kardeşimizin başlığını da okuyun güzel yazmış.
Neyse konuya dönelim.
2)UYKU.Kesinlikle uyku.Evet beyler Gece 3-4te yatıp gündüz 11-12 de kalktığım zamanlarda inanılmaz derecede yorgun ve enerjisiz oluyorum eminim herkes öyle oluyor. Böyle günlerde uyandığımda kafamın yandığını hissediyorum. Duşa girdiğimde gerçekten fena halde buluyorum vaziyeti. Başta dediğim gibi takmıyorum. Ama bu demek değil ki göz göre göre kaybediyim. Bakın beyler hayat bu ince çizgide saklıdır. BİŞEYLERİ TAKMAMAK VE ONU BİLEREK ELDEN ÇIKARMAK FARKLİ ŞEYLERDİR.
Evet ikinci önemli konu bu yani UYKU. En geç 23.00 da uyumak gerekiyor. Her açıdan sağlam bi vücut için. 6-7 saatlik bir uyku ideal.
Mevzunun 3. önemli noktası ise beslenme.
3)BESLENME:Bunu uzun uzadıya yazmıcam ne olduğunu biliyoruz.İyi besleniceksin işte.Ha bi tavsiye.Çay kahve içmeyin. Evet hiç. Biliyorum hiç biraz fazla olur ama minimum tüketmek iyidir.
4)ŞAMPUANLARDAN UZAK DURMAK.Evet şampuan kullanmıcaksınız saçlarınız bok gibi koksada taş gibi sert olsa da kullanmıcaksınız.Bakın bu şampuanları kullandığınız kafa derinizi sikiyorsunuz kimyasallarla . Sonuç:Hüsran.Kullanmayın işte abicim.
Benim kullandığım tek ürün bu sabun. Kafa derisini acayip temizliyor.Saçı biraz sertleştiriyor.Ama kimin umrunda ki zaten erkek adamın saçı da taş gibi olmalı. O kadar abartılcak düzeyde değil. Yine güzel şekil alıyor. Özellikle yumuşak , ince telli saçı olan dostlarıma tavsiye ediyorum. Sert saçı olanlar da kesinlikle kullansın. Saçınızı tarakla şekillendirirsiniz zaten. Sıkıntı yok.Evet mal bu:
dalan sabun - Google'da Ara:
Mükemmel şekilde ot kokuyor. Çok ferah ve doğal.Kullanın işte amk. Neyse hadi eyv.
 
kanka çinko, biotin bu konuda çok önemli ama en en önemlisi kesinlikle stres bundan 2 yıl önce epey şeyler yaşadım, geçirdim sağlık sorunları, ameliyat, iş sıkıntıları, dava üst üste geldi sabah kalktıgımda yastıgımda 10-20 tel saç görüyordum o dönem şu an 1 tane yok.
 
Hocam yanlış bilgi vermeyelim şampuan saça zarar vermez
 
Hocam yanlış bilgi vermeyelim şampuan saça zarar vermez

Şampuana göre değişir. uyduruk olanlar mahveder saçı. Benim tavsiyem -dermatoloji hocam tavsiye etti- saç dökülmeleri için ketokonazol içeren şampuanlar. Ketoral ve nizoral'e bakabilirsiniz.
 
stresten dolayı saç dökülemsi olur bende de siivilce problemi oldu dökülme oldu..Dökülmeyi sağlayan DHT hormonu ve bu hormonu dizginleyen ana madde Çörekotu yağı..hem için hem sürün dökülen yerlere
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst