Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Saçlarım çok sağlıksız gözüküyor

Arkadaşlar saçlarım kabarık ,kuru ,uçları kırık tel tel ordan burdan çıkmış

Kısacası yıpranmış sönük bir görünümü olan saç tipi.
Yani banyo sonrası böyle bir iki gün.
Fakat birkaç gün sonra yağlanınca biraz parlak oluyo o sönüklük gidiyor saç daha da evcilleşiyor daha da güzel şekil alıyor gibi fakat bu sefer yağlı kirli oluyor yıkıyorum haliyle sonra yine baştaki döngüye sarıyor.

Ben bunu nasıl parlak canlı kolay şekil alan kırık olmayan bir saç haline getirebilirim?

Saç kremi wax vs hiç kullanmadım bu vakte kadar .
Sadece klasik nemlendirici şampuan vs kullandım ama pek işe yaramadı.

Şampuanı az kullanmayı dene. Yada şampuan kullanma ;)

Aynı sorun bende de var bi an benim sacı anlatıyorsun sandım benim saçlar kabarıyordu eğer kabarma oluyorsa havlu kullanma kullanmadığın pamuklu bi tişortun varsa duştan sonra yada saçlarını yıkadıktan sonra onla kurula havludan daha yumuşak sacı yormuyor ve kabarmasını önlüyor onun faydasını gördüm ama diğerlerine bende çözüm bulamadım

Pamukli tshirt olayını denicem saol

Kırıkları düzenli şekilde aldırmıyorum ondan olabilir fakat bu daha farklı bişey saçın kırığını aldırsam bile sönüklük cansızlık matlık var hep

Şampuan ise kepek var diye eczaneden aldığım bi şampuan kullanıyom kepeği kesti o yüzden ona devam zaten pek köpürmüyor diğerlerine nazaran daha sağlıklı bi şampuan az kullanıyorum

Şampuansız da denedim hacı şakir vs zamanında o da keçe gibi yapıyor saçıma tarak girmiyor

Eskiden başıma gelirdi ama çözdüm sorunu. Öncelikle şampuanı bıraktım ve yeşil sabuna geçtim. Yeşil sabunu da her duşta sadece bir kez kullanıyorum. Saçın her bölgesine sadece bir kez sürüyorum. Böylelikle hafif yağlı kalıyor ve parlak görünümü koruyor. Şampuan saçta tamamen yağı söker atar. Saçımızın az da olsa yağlı kalmaya ihtiyacı vardır.

Sodium laureth sulfate içeren her şampuandan uzak durmalısın. Benim sana tavsiyem cansız gözükmesini önlemek keratin bakımı yaptırabilirsin iyi bir kuaförde ya da keratin içeren bir bakım kremi alabilirsin. Saçına fön makinesi kullanıyorsan en sıcak derecede değil orta derecede yapmalısın. Saçlarını soğuk suyla yıkamanı şiddetle tavsiye ederim çok faydasını görürsün. Zeytin yağı-badem yağı-hindistan cevizi yağı-argan yağı bu yağlardan iki tanesini seçip duş sonrası veya öncesi kullanabilirsin dostum. Sorunlarının hepsini çözecektir diyemem ama bunları yapan bir çok arkdaşım çok etkili sonuçlar aldılar içlerinde ben de varım tabi :)

Benim saçımda öyle ince telli dalgalı bende muzdaripim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8