• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Sanal Hayat Yaşamak

Katılım
4 Nisan 2018
Mesajlar
199
Şehir
İçel
Uzun süredir foruma girmiyordum aklıma gelen ilk konu bu oldu yazıyım dedim.Çünkü bu bataklığın içinden yeni çıktım sayılır.Yani sizi tamamen anlıyorum.

SANAL YAŞAM NEDİR?

Sanal yaşam gerçek hayattaki eğlence ilgi cinsellik vb ihtiyaçlarını internet ortamından sağlamaktır.Genelde böyle insanların bir amacı yoktur ve hayatınının çoğunu pc'de geçirir.Ne yapacağını bilmiyordur oda yuvarlanıp gidiyordur işte. İnstagram facebook gibi platformlarda genelde fake takılırlar.Çünkü hayatlarında pcden başka bir aktivite yoktur.Ve son adım ise kendi gibi insanların olduğu bir grup bulup ful taşşak muhabetti yapıp takılmak.Artık o kadar mizah dolu olmuşlardırki gerçek hayatta kolay kolay hiçbirşeye gülmezler.İnsanların yaptığı espiriler çok saçma gelir, kızların ise 50 kat daha fazla aptalca gelir.Kızlara düşmandır bir çoğu ama bir yandanda kızlara yazmaya devam ederler.Ee normal olarak gencimiz hayatının anlamsızlığından dolayı sürekli dopamin isteyecek.Sigarayı ve mastürbasyonu arttıracaktır.Ama bu insanların bu durumu farkına varması zordur.Çünkü onların grubundakilerin hepsi böyledir ve böyle yaşamak iyi ve normal birşeydir ona göre.Taki hayat ona vurana kadar gerçek hayatı tadana ve adapte olana kadar.Eğer bu özellikler sizdede varsa günde 7-8 saatten fazla pc başındaysanız arkadaşınız azaldıysa tebrikler artık farkındalık kazandınız.

REEL HAYATA GEÇİŞ.

1-Hesabı dondurmak
:Öncelikle hangi platformda kaç saat öldürdünüz bir muhasebesini yapın.Facebook instagram gibi uygulamalarda kaç saat geçirdiğiniz gözüküyor.Örneğin neden facebookta bu kadar zaman geçiriyorsunuz niçin giriyorsunuz o platforma bunun sebebini bulun arkadaşlar hesabınızı dondurmasanız bile o grubtan çıkın o kişiyi engelleyin gerekirse.Benim size tavsiyem geçiçi sürede olsa o hesabı dondurun.Çünkü bir anda girmeye çalışırken dondurduğunuzu hatırlıyorsunuz ve boş bir zaman kalıyor elinize.Bunu kitap okumak video izlemek yararlı sitelerde takılmak gibi şeylere harcıyorsunuz mecburen.Bir süre sonra bunlarda sarmayınca dışarı çıkmaya başlayacaksınız.Öldürdüğünüz zamanı gerçek hayatta öldüreceksiniz.Gerçek hayattaki sorunlarınıza odaklanırken sürekli gelişen bir insan olacaksınız aynı zamanda

2.Bir amaç bulmak:Bu kimisi için üniversite sınavına hazırlanmak kimisi için yeni bir iş kurmak kimisi için yeni bir dil öğrenmek olur.Ama ne olursa olsun bir planınız olsun.Nasıl yaşamak istiyorsanız düşünün hayal edin ve gerçekleşmesi için çabalayın.Lütfen günde 10 -12 saat çalışmaya ömrünüzü adapte etmeyin.Fikir üretin yatırım yapın ve bolca araştırma yapın bu her zaman yeşeren bir umut ve özgüven kazandıracak size.

3.Asla pes etmeyin: Bu süreçte aşırı boktan hissedeceksiniz.Alışkanlık kazanmak kolay bırakması zordur.Ne olursa olsun pes etmeyin gerçek hayata odaklanın.Her insanın hayatta iniş ve çıkışları olur.Fazla kafaya takmayın herşeyi.Herşeyden vazgeçin ama kendinizden asla.İyi forumlar..
 

Honorable

Üye
Katılım
26 Aralık 2019
Mesajlar
2
Şehir
Aydın
Pc süresi maksimun kaç saat olmalı sence ?
Yada direkt olarak tamamenmi bırakmalıyız.
 
Katılım
14 Ocak 2019
Mesajlar
46
Şehir
Adana
Bence bu durum bilgisayar başında ne yaptığınla alakalı. Para kazanmak için mi kullanıyorsun, bir şeyler öğrenmek için mi yoksa zaman öldürmek için mi? Eğer zaman öldürüyorsan kullanma bile. Zaman öldürmekten kastım LoL oynamak, facebook, twitter, instagram, facebook vb benzeri platformlarda saatlerini harcaman. Yoksa teknik çizim falan yapıyorsan programın her detayını öğrenene kadar uğraş.
 

ONEMEGAS

Üye
Katılım
13 Nisan 2019
Mesajlar
65
Yaş
18
Şehir
İstanbul
Ben tam tersi diye biliyordum. "Alışkanlık kazanmak zor bırakması kolaydır."
bence bu alışkanlığa göre değişir eğer ki ders çalışıyorsan veya spora gidiyorsan bırakmakta zorluk çekmezsin ama bilgisayar oyunu, mastürbasyon gibi geçeci zevk verici şeyleri bırakmak zor oluyor
 

Berkk

Üye
Katılım
4 Nisan 2019
Mesajlar
45
Yaş
23
Şehir
İstanbul
Facebook'u sadece gelişmeleri takip etmek için kullanıyorum. Instagram ise biraz daha farklı. Hesabı kapatırsam bir şeyleri kaçıracakmışım gibi hissediyorum ve bu düşüncenin de farkındayım. Ama saatlerimi de harcamıyorum bu platformlarda.
 

zerkes1

Üye
Katılım
29 Haziran 2019
Mesajlar
106
Yaş
20
Şehir
Antalya
Kullanırsanız max. Gunde 2 saat Instagram kullanin pc oyunları beyni uyuşturur... Asosyal olmak kadar y*rrak* birşey yoktur
 
Üst