Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Film Sapık – Psycho (1960) Film Önerisi

psycho.jpg

Sapık(Psycho),
Alfred Hitchcock tarafından çekilmiştir.

Çok etkileyici,
Çocuk masumiyetinin giderek Odipal dönemde
( Kişilik gelişiminin 3-5 yaş dönemi Freud tarafından fallik dönem olarak adlandırılır. )
Oedipus kompleksi ile başlayan şizofrenik bir boyuta ulaşıyor.
Annesi ile ilişkisi şizofreniye kadar götürmüş, hayali bir anne ile yaşamasına sebep olmuştur.
Filmde Norman‘ın çoklu kişilik bozukluğunun olduğunu görmekteyiz. Oteldeki kendi kimliğidir ve zor durumda kaldığında kekelediği fark edilmektedir.
Diğeri de annesinin yerine geçtiği kimliktir.
Ödip dönemin başarılı olarak geçirilememesi, homoseksüellik, sapıklık ya da sapkınlık gibi ortaya çıkabilmektedir.
Anne çocuk arasındaki bağ annesiyle saplantılı bir ilişkiye sebep olmuştur.
Norman‘ın kişilik bölünmesinin ve sapkınlıklarının da nedeni annesidir.
Anne, kıskanç, baskın, maskülen, şiddet meraklısı ve cinselliğini tatmin eden biridir.

>>KESİNLİKLE ÖNERİDİR.

Yazıdan sonra boş vaktimi değerlendirmek için izledim, dediğin kadar iyiymiş. Özellikle 60'lara bayılan biri olarak çok çok hoşuma gitti.

Bu dönemlerde çıkan bildiğin güzel filmler varsa önerebilirsin.

Yazıdan sonra boş vaktimi değerlendirmek için izledim, dediğin kadar iyiymiş. Özellikle 60'lara bayılan biri olarak çok çok hoşuma gitti.

Bu dönemlerde çıkan bildiğin güzel filmler varsa önerebilirsin.

Aslında bu filmin biraz öncesinin geçtiği dizi versiyonu var.
Bates Motel sürükleyebilir.

Film izlemiyorum açıkçası ama araştırmalar yaparken izlenmesi gereken belki alfalığa dair ipuçları bulunduran filmleri önce izleyip sonra önerisini yapabilirim. Mükemmel bir öneri olması lazım ya da araştırmalarımı içeren bir film olması lazım ki hala öyle kafamda kesinlikle izlenmeli dediğim hiç bir film yok. Çok film de izlemem... Dizi izlemeyi daha çok sevmiştim ama artık onları da pek izlemiyorum. Kafam pek rahat değil açıkçası..Ama dediğim gibi izlediğim olursa sizin de ilginizi çekebilecek bir film öneririm neden olmasın...

Robert Downey'in gençliğinde oynadığı "The Pick-Up Artist" adında bir film varmış.

İzledikten sonra eğer gerçekten PUA'lıkla alakalı ve bize yararı dokunabilecek bi filmse konu açacağım.

Robert Downey'in gençliğinde oynadığı "The Pick-Up Artist" adında bir film varmış.

İzledikten sonra eğer gerçekten PUA'lıkla alakalı ve bize yararı dokunabilecek bi filmse konu açacağım.

Tamamdır, beğendiğinde beni etiketlersen sevinirim.
He bende şimdi Spread - Çapkın Filmini izleyeceğim.
Yorumlara bakılırsa tam bir Alfa filmi :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8