• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Saygı Takıntısı

Euron

Üye
Katılım
3 Ağustos 2019
Mesajlar
65
Yaş
19
Şehir
İstanbul
Selam forum,eski vine videolarına göz gezdirirken şöyle bir videoya denk geldim;


Videonun genel konusu öğretmenlere "öğretmen" diye ya da "Bay/Bayan X" diye hitap etmek yerine ilk isimleri ile hitap ediyor.

Erkek hocalar baya baya t*şak muhabbeti yapıyorlar,bazı kadın hocalar gayet hoş karşılıyor falan ama benzer konseptteki videolarda kadın hocalar öğrenciyi uyarıyor "Şöyle diyecektin herhalde " diye.

Benim anlamadığım neden bir makama,pozisyona geldiğinde herkesin sana saygı duyacağına inanıyorsun? Saygı böyle mi kazanılır a*ına k*yim?
 

EminBey

Üye
Katılım
28 Mart 2019
Mesajlar
225
Şehir
Bursa
Adamlar anne babalarına da böyle seslenebiliyor bu yüzden hocaların çoğu takmıyor.Türkiyede yap aynısını bak bakayım geçebiliyor musun o dersten.Olay burada kişiyle alakalı bir olay.Adamın mantığı "Ben buraya gelmek için g*tümü yırttım sen de buna saygı göstereceksin"olduğu için hocalar böyle yaklaşıyor.Sana küçük çocuk gelip Ahmet naber dediğinde sen de çocuğa "Ahmet değil abi" demiyor musun ? Çünkü o statüyü hissetmek ve o dominasyonu sağlamak istiyorsun.Aranızdaki farkın belli olmasını,senin ondan daha üstün olduğunu,bu üstünlük için ondan daha çok bedel ödediğini görmek ve göstermek istiyorsun.Ama ilk hoca favorim :) Ve hocalar da çok elit lan orası ayrı hoşuma gitti
 

jhda

Üye
Katılım
7 Ocak 2019
Mesajlar
35
Şehir
Gaziantep
Bir büyüğümüze saygılı davranmak kötü değil iyi bir şeydir.Öğretmenlerimiz bizden büyükse veya bize bir şeyler katmaya çalışıyorsa ona tabiki de saygı duyacağız.
 
Üst