• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Saygı Takıntısı

Euron

Üye
Selam forum,eski vine videolarına göz gezdirirken şöyle bir videoya denk geldim;

Videonun genel konusu öğretmenlere "öğretmen" diye ya da "Bay/Bayan X" diye hitap etmek yerine ilk isimleri ile hitap ediyor.

Erkek hocalar baya baya t*şak muhabbeti yapıyorlar,bazı kadın hocalar gayet hoş karşılıyor falan ama benzer konseptteki videolarda kadın hocalar öğrenciyi uyarıyor "Şöyle diyecektin herhalde " diye.

Benim anlamadığım neden bir makama,pozisyona geldiğinde herkesin sana saygı duyacağına inanıyorsun? Saygı böyle mi kazanılır a*ına k*yim?

EminBey

Üye
Adamlar anne babalarına da böyle seslenebiliyor bu yüzden hocaların çoğu takmıyor.Türkiyede yap aynısını bak bakayım geçebiliyor musun o dersten.Olay burada kişiyle alakalı bir olay.Adamın mantığı "Ben buraya gelmek için g*tümü yırttım sen de buna saygı göstereceksin"olduğu için hocalar böyle yaklaşıyor.Sana küçük çocuk gelip Ahmet naber dediğinde sen de çocuğa "Ahmet değil abi" demiyor musun ? Çünkü o statüyü hissetmek ve o dominasyonu sağlamak istiyorsun.Aranızdaki farkın belli olmasını,senin ondan daha üstün olduğunu,bu üstünlük için ondan daha çok bedel ödediğini görmek ve göstermek istiyorsun.Ama ilk hoca favorim :) Ve hocalar da çok elit lan orası ayrı hoşuma gitti

jhda

Üye
Bir büyüğümüze saygılı davranmak kötü değil iyi bir şeydir.Öğretmenlerimiz bizden büyükse veya bize bir şeyler katmaya çalışıyorsa ona tabiki de saygı duyacağız.