Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Self defans öğretmek istiyorum

Merhaba arkadaşlar. Bu platformdaki bazı arkadaşlarımızın "beyaz şovalyeler" yüzünden açılış yapmaktan çekindiğini gördüm. Ayrıca bu platformu tavsiye ettiğim ve sevdiğim bir dostum biraz hırpalandı. Sizlerin de katılımı ile beraber, öğrendiklerimi sizlere aktarmak istiyorum. Özel hayatın gizliliğine dikkat ederim bu yüzden kendimden bahsetmek istemiyorum yalnız sağlamlığım konusunda şüphe eden olursa İzmir içi seminer verebilirim :)

Amacım: Öğreteceğim çoğu şey vurmalı sporlardan gelmiyor, savaş sanatlarından geliyor. Çin, Japon, Rus, Tayland geleneklerinden harmanlayıp en etkili ve en sık görülen senaryolardan anlatmayı hedefliyorum. Fizik bilimini kullanarak sizden 15 kilo fazla olan bir herifi nasıl yere fırlatacağına kadar değineceğim.

Başlarken bir kaç temel prensiplerden bahsedeceğim. Nasıl durmalıyız, nasıl vurmalıyız.....

Katılmak isteyen arkadaşlar bana bildirirse iyi olur. Zaman geçtikçe sanat ve spor dışında biraz da askeri düzeyde bilgiler verebilirim :)

Sizden ricam şu; istediğiniz nedir. Örnek; Benden daha güçlü biri bileklerimden kavradı..... Boyun kilidine alındım....... Hızlı yumruklara karşı ne yapmalıyım. Aklınıza gelecek her şey olur.

Özel Not: Diliniz ile çözemediğiniz şeyleri yumruklarınız ile hiç çözemezsiniz. Öğrettiklerimi bolca pratik yapmadan denemeyin, adamı yerden yere vururlar :) Ve bu hareketleri de mümkün oldukça kullanmamaya çalışın, baktınız yapacak bir şey kalmadı işte o zaman başlayın.

Kendimizden daha kalıplı ve güçlü kişileri nasıl alt edebiliriz?
Bazıları ise sen yumruk atmaya çalışsan da kalıbından dolayı karşı karşıya iken güreşir gibi yere vurabiliyor.

Bu durumda neler yapmalıyız?

ben de vucüt geliştirme sporcusuyum çok fazla dövüş sporuyla uğraştım fakat kavgada falan çekiniyorum nedense

Kendimizden daha kalıplı ve güçlü kişileri nasıl alt edebiliriz?
Bazıları ise sen yumruk atmaya çalışsan da kalıbından dolayı karşı karşıya iken güreşir gibi yere vurabiliyor.

Bu durumda neler yapmalıyız?
Akşama ilk kursu vermeyi düşünüyorum. Bu senaryona değineceğim, hazırda kal.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8