• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Seni Üzecekler, Aldırma.

Trygve

Üye
Sen.

Erkek olmayı sen seçmedin. İster "kader" de, ister "x-y kromozomu" bir şekilde erkek oldun.

Türkiye'nin şartları belli, bir erkek olarak yaşamanın verdikleri hükümler de belli. Biraz olsun daha rahat, insan gibi yaşayabilmek; zaten seni acayip bir şekilde baskılayan toplumsal ve sosyoekonomik yüklerini azıcık olsun rahatlatmak istiyorsun.

Belki okuyorsun, liselisin ve geleceğin için kaygı duyuyorsun. Ya da üniversiteye giden ve ailesine yük olmadan "adam" olmaya çalışan, kendi ayaklarının üzerinde durmayı öğrenen bir bireysin.

Belki çalışıyorsun, zaten ekonomi olmuş şinanay, kazanabildiğin kadar kazanıp kendine kaliteli bir hayat sunmaya çalışan beyaz yakalı.

AMA EZİLİYORSUN. HAKKIN YENİYOR VE BUNA SES ÇIKARAMIYORSUN.

Sosyoekonomik açıdan eziliyorsun, yine de sosyal medyada hedef olup linç edilmemek için susuyorsun.

Toplumsal açıdan eziliyorsun, yine de susuyorsun. Erkeksin diye bütün tanıştıkların ota boka "yaparsın, edersin neticede erkek adamsın ehehehe" diyip sana bir şeyleri yıkmaya çalışıyor.

Hukuki açıdan baskılanıyorsun. Bir duruşmada bütün maddi hayatın, manevi hayatın elinden alınıyor. ( Ki şöyle konuşayım, bir yaz babamın avukat bir tanıdığının yanında iki hafta çalışmıştım. Resmi bir staj değildi fakat okullar açılmadan önce kendime bir şeyler katmak, yeni insanlar tanımak için böyle bir fırsat yakalayınca es geçmedim. Bir-iki davaya şöyle bir bakayım dediğimde abartısız söylüyorum, 6 ay sonra boşanıp koca nafakası ile geçinmek isteyenler o kadar çok ki, aklınız başınızdan çıkar.) Sosyal medyadan ses çıkarınca da, linç ediliyor Onedio gibi feminazilik ve primcilikten beslenen siteler için açık çek oluyorsun.

ALDIRMA! TAVİZ VERME! SEN, SEN OLDUĞUN İÇİN DEĞERLİSİN!

Seni çok yıkmaya çalışacaklar, baskı kurmaya ve erkeksin diye ikinci vatandaş muamelesi yapmaya çalışacaklar. Askere sen gidecek, evi sen geçindirecek ama yine de lafı sen işiteceksin. Hayattan çok şey bekleme, yarat. Kazı; varsa kürekle yoksa tırnaklarınla kazı. Fakat asla pes etme. Pes etmeyi aklından bile geçirme.

Seni üzecekler dostum, aldırma. Bil ki atlar ayakta ölür...