• Bugün reklama 1 defa tıklayarak siteye ücretsiz bir şekilde destek olabileceğinizi biliyor muydunuz?

Sesim

Merhaba arkadaşlar yaşım 18 ve ses tonum sürekli değişiyor özellikle dikkat etmediğim veya yorulduğum zaman sesim ince ve iğrenç bir hâl alıyor. Hatta dün ormanda sopa ve çığlık sesleri duymuştum arkadaşla bende videoya çektim videoyu bugün açınca sesimin ne kadar kötü olduğunu fark ettim direkt kendimden utandım

Çok uzattım bildiğiniz ses geliştirme yolları varsa söylerseniz sevinirim videoyu yüklediğimde buraya atarım

Benim ki de öyle maalesef ama o kadar sorun etmiyorum. Konuşurken diyaframını kullan biraz da olsa fark olucaktır .

bana hep şey derler şu tipe şu ses oluyor mu diye aynı dertten müzdaribim bilen varsa yazsın diksiyon kitapları pek faydalı değil ses tonu konusunda

arada şu çalışmayı yapıyorum youtubeden tuncel kurtiz şiirlerini açıp ses tonumu benzetmeye çalişiyorum belki sen de yaparsın biraz faydası oluyor

Testesteron takviyesi işe yarayabilir. Ayrıca spor yapanlar için hacimli kas kütlesi kazandırır

Dostum bu biraz da kişisel bir olay ergenlik döneminde sesim kalınken şuan Ciddi Jacop adında ki youtube kanalındaki adama çok benzer bi sesim var bi arkadaşımdan duyduğuma göre ses telleriyle ilgili bir ameliyat varmış fakat yine de detaylı bir şekilde araştır.

Bro sesini bir kayıt cihazından duyan herkes yadırgar bunun bilimsel açıklaması var. Kesinleştirmek için arkadaşlarına soröan lazım yada ailene.

İyi forumlar...