Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sevilen bir hobi yada yetenek nasıl bulunur?

Ben boksa gittim, bağlama çalmayı denedim ama maalesef boksu aradaki mesafe yüzünden devam ettirmeme kararı aldım ve bağlamayı da sevemedim.

Şimdi manga çizmeye başlıyacağım gerekli malzemeleri alıp internetten araştırdım özel kalemler felan varmış.

Deneme yanılmayla böyle devam mı ediyim sevdiğim bir hobi bulmak için?

Son olarak bir şeye yatkınlığım yok sanırım ben bulamadım... Yetenek olarak doğuştan...

Özel kaleme falan hiç gerek yok en dandik kurşun kalemle bile gayet güzel manga çizebilirsin bileğine kalmış. Yetenek işine gelirsek, bence doğuştan bazı şeyleri iyi yapmamızın sebebi yetenek değil ilgi.

Profilden anladığım kadarıyla Asya kültürü ile haşırneşir olan bir dostumuzsun, ben de severim ama geleneksel olanını :)

Ben bir ara kendo kursuna gitmiştim. Bushido disiplinli bir kurstur. Japonlar'ın kılıç sanatıyla yaptıkları eskrim gibi düşün.
Sazın temel prensiplerini biliyorsan az çok, shamisen alabilirsin. Kendini geliştirebilirsin ki egzotik olur.
Ben yaklaşık olarak 3 yıldır piyano kursuna gidiyorum, set açarken muhteşem artı verir ama masraflı ve zaman isteyen bir iştir, buna bakabilirsin zamanını vermeye razı isen.
Yaratıcı yazarlık kurslarına gidip kalemini ve hitabetini geliştirebilirsin.
Okçuluk, keza dikkati arttırır. Onu da birkaç ay denemiştim.
Balığa çıkabilirsin fakat ben sabırsız birisiyimdir, çelik gibi sabır ister o.

sana önerebileceklerim bunlar, ama dahası var mı? Gırla. :)

Profilden anladığım kadarıyla Asya kültürü ile haşırneşir olan bir dostumuzsun, ben de severim ama geleneksel olanını :)

Ben bir ara kendo kursuna gitmiştim. Bushido disiplinli bir kurstur. Japonlar'ın kılıç sanatıyla yaptıkları eskrim gibi düşün.
Sazın temel prensiplerini biliyorsan az çok, shamisen alabilirsin. Kendini geliştirebilirsin ki egzotik olur.
Ben yaklaşık olarak 3 yıldır piyano kursuna gidiyorum, set açarken muhteşem artı verir ama masraflı ve zaman isteyen bir iştir, buna bakabilirsin zamanını vermeye razı isen.
Yaratıcı yazarlık kurslarına gidip kalemini ve hitabetini geliştirebilirsin.
Okçuluk, keza dikkati arttırır. Onu da birkaç ay denemiştim.
Balığa çıkabilirsin fakat ben sabırsız birisiyimdir, çelik gibi sabır ister o.

sana önerebileceklerim bunlar, ama dahası var mı? Gırla. :)

O profilimdeki kıyafet tarzı sanırım Techwear diye geçiyor.

O kişinin adı scarlxrd ve trap metal yapıyor. Öfke dolu ve kötülükten, öldürmekten bahsediyor genelde. (Ben çok iyi bir insanım hatta fazla iyiyim ama merak etme :D )

Kendo kursu çok ilgimi çekti ama maalesef yaşadığım şehir küçük ve imkanım yok. Yani yaşadığım şehirde cidden bir şey yok. Piyano kursu beni aşar masraftan dolayı. Okçuluk ve yazarlık kursunu düşünürüm ama yazarken bunalıyorum :D Balığa babamla çıkmak isterdim ama babam gram anlamaz. Ne güzel olurdu ya babam bilseydi.

Devlet kurslarından birine gitsem nasıl olur sence? Çünkü şehirde başka bir imkan yok. :D

Sihirbazlık, bir ortama girdiğinde dikkat çekmeni sağlar.

Sevmek için belli bir süre geçmesi lazım önce. Yaparken zevk almaya çalış, ilk başlarda pek sevmesende sonradan çok keyif verici oluyor bir uğraşının olması. Sonradan hayatının bir parçası haline geliyor zaten.

Her zaman derim, insanın sevemeyeceği şey yoktur. Bak yetenekli olamayacağı demiyorum çünkü bazı alanlar kişisel yetenekler ile belirlenir ama ben insanın doğuştan getirdiği "şunu severim, bunu sevmem" gibisinden yargılarına inanmıyorum. Eğer bir insan bir alanda kendini zorlar ve o alandan verim almaya başlarsa beyni de buna paralel olarak dopamin hormonu üretmeye başlar ve kişi başta o alanı sevmese bile sonradan sevmeye ve ilgili olmaya başlar.

Sen ise çabuk pes ediyorsun Why anladığım kadarıyla, mesela bağlamada hangi seviyeye geldin ? Herhangi bir şarki çalabilir misin meselâ ? Yani, bağlamanın tüm temel yapıtaşlarını öğrendin ve bunları bağlamada bize gösterebilir misin ? Eğer bağlamayı tam öğrenmeden vazgeçtiysen sevip sevemeyeceğini hiçbir zaman tam olarak bilemezsin, ki bilsen de bu sefer "sevmemek" durumu olmayacak çünkü beynimizin kimyası böyle.

Bu yüzden, hangi alanda hobi edinmek istersen iste ama benim sana önerim o alanın tüm temel yapıtaşlarını öğrenmeden ondan vazgeçme.

Her zaman derim, insanın sevemeyeceği şey yoktur. Bak yetenekli olamayacağı demiyorum çünkü bazı alanlar kişisel yetenekler ile belirlenir ama ben insanın doğuştan getirdiği "şunu severim, bunu sevmem" gibisinden yargılarına inanmıyorum. Eğer bir insan bir alanda kendini zorlar ve o alandan verim almaya başlarsa beyni de buna paralel olarak dopamin hormonu üretmeye başlar ve kişi başta o alanı sevmese bile sonradan sevmeye ve ilgili olmaya başlar.

Sen ise çabuk pes ediyorsun Why anladığım kadarıyla, mesela bağlamada hangi seviyeye geldin ? Herhangi bir şarki çalabilir misin meselâ ? Yani, bağlamanın tüm temel yapıtaşlarını öğrendin ve bunları bağlamada bize gösterebilir misin ? Eğer bağlamayı tam öğrenmeden vazgeçtiysen sevip sevemeyeceğini hiçbir zaman tam olarak bilemezsin, ki bilsen de bu sefer "sevmemek" durumu olmayacak çünkü beynimizin kimyası böyle.

Bu yüzden, hangi alanda hobi edinmek istersen iste ama benim sana önerim o alanın tüm temel yapıtaşlarını öğrenmeden ondan vazgeçme.
Ya aslında tutmayı öğrendim sonra biraz da böyle biraz alıştırma felan yaptırdı nasıl anlatsam. Yukarı aşağı yukarı tarzında böyle. Fakat okulda yaptığım için bu kursu hoca gelmemeye başladı yemek yüzünden yine elinden geleni yapıyordu ama işte. Sonra boş sınıf bulamama durumu oldu. Birde bağlamaya bir arkadaşımla beraber gidiyordum onla aram bozuldu tek başıma da yapardım ama bilmiyorum bıraktım.

Birdahakine söz veriyorum kendime ve sana temellerini öğrenicem pes etmiycem.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8