• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Sigara kullanmak ve sigara yüzünden başıma gelen şeyler

Shanker

I love women. I have all their albums.
Fahri Üye
Selam dostlarım yeniden ben biraz fazla konu açıyorum çünkü yerimde duramıyorum foruma yaptığım hataları anlatmak istiyorum zira benim hayatımı berbat edecekti bu olaylar. Sigara içen arkadaşlar veya kullanmak isteyen arkadaşlar mutlaka okusun sonradan devam etmek isterseniz , başlamak isterseniz karar sizindir.

2 hafta önce hastahaneye gittim çünkü ciğerlerim gebermiş durumdaydı koşamıyor , rahat nefes alamıyordum. Sigaradan olduğunu az çok anlamıştım zaten fakat yine de bir gidip öğreneyim dedim. Röntgenimi çektirdim ardından uçarak doktorun yanına gittim sonuçları merak ediyordum.

İlk olarak şunu söylemeliyim ben daha 18 yaşında bir dostunuzum 3 senedir köpek gibi sigara içiyorum ve zararlarını görüyorum.

Devam edelim. Doktor hanımımız ;

Bu kadar erken yaşta ciğerlerini bu derecede hırpalaman ilerde sana daha büyük sonuçlar ile karşına çıkacaktır dedi. Elbette ki ciğerlerim berbat duruma gelmişti. Şaşırmadım bu duruma çünkü nefes alamıyordum beyler cidden kolay kolay nefes alamıyordum. Bir tane hap yazdı Doktor hanım.

Eczaneye gidip hapı sorduğumda beynimden vuruldum lan resmen 3 adet kapsüllü hap tam tamına 300 TL. Etkisi de şuymuş ;

Sigara içerken mideni bulandırıyor yavaş yavaş bırakmanı sağlıyor.

Zaten bu 300 TL'yi durunca ani bir kalp krizi geçirdim ardından şunu farkettim beyler nikotin vs. bahane insanın kafasında bitiyor bu olaylar.

2 haftadır ağzıma bir tek sigara dahi almadım ve şunu farkettim ki ciğerlerim açıldı lan cidden yani daha rahat hissediyorum sürekli o yorgun halimden çıkmış gibiyim.

Şimdi ben bu olayı nasıl yaptım biraz ondan bahsedeyim ve zararlara biraz daha değineyim.

Nikotin bandı diye bir olay var beyler biliyorsunuzdur. Ben buna karşıyım açıkçası nikotin bandı kullansanız dahi canınız sigara istiyor. Bunun için şöyle bir yol izleyebilirsiniz ;

Yanınızda 1 paket sakız taşıyın , odanızda evinizde mutlaka ve mutlaka kuruyemiş bulunsun canınız sigara mı çekti çekirdek çitleyin sakız çiğneyin bunları yaptığınız takdirde ağzınız boş kalmıyor ve o sigara isteği yavaş yavaş azalıyor ha şunu da belirteyim acı çekiyorsunuz beyler cidden çekiyorsunuz. 2 haftadır başıma sürekli ağrılar giriyor , acayip derecede bir stres ve sinir var. Sizde de böyle durumlar olacak fakat denilene göre 1 ayın içinde bu tepkiler de ortadan kalkıyor.

Şimdi biraz da zararlara geçelim ben burada kanserden vs. bahsetmiyeceğim zira o zararları hepimiz biliyoruz beyler. Ben burada dopaminden bahsedeceğim.
Sigara içtiğimiz zaman beyin yapay bir dopamin salgılar ve bizi kısa süreliğine mutlu ve stressiz hissettirir fakat dediğim gibi bu yapaydır. Bir süre sonra bu yapay dopamin o kadar artar ki beyin artık normal yaşamda karşılaştığınız olaylara karşı tepkisizleşir. Bu yüzdendir ki masturbasyon , sigara ve zararlı alışkanlıkların hepsi bizi bu kadar duygusuz bir hale sokar.

Zararlı alışkanlıklarınızdan kurtulun ne kadar geç olduğu hiç sıkıntı değil. Geç olsun güç olmasın dostlarım iyi geceler dilerim çekirdeğimi almaya gidiyorum :d.

Sefa

Üye
"Alışkanlıkların Gücü"kitabında "işaret rutin ödül"den bahsediyor.Örneğin sigara içmene sebep olan şey ne stres(işaret) daha sonra sigarayı yakıyorsun(rutin)ve sonuç olarak kendini rahatlamış hissediyorsun(ödül) burada amaç rutini değiştirmek.Her sigara istediğin de sakız çiğnemek veya bir bardak soğuk su içmek veya senin seçeceğin bir aktivite de olabilir örneğin 10dk yürüyüp geri gelmek bu alışkanlığının değişmesine sebep olur ama dikkat etmen gereken nokta eski alışkanlığın hep beynin de kalır en ufak olay da ortaya çıkmaya meyillidir.

Türk milleti işte yumurta kapıya dayanınca aklı başına geliyor, çok şükür 22 yaşımdayım tek bir kere ağzıma sürmedim, bana kalırsa iradesiz insan sigara içer, sigara içen adam %90 mastürbasyon da yapıyordur ki, beyni iyice çöplüğe dönmüş ve dopamin reseptörlerini aşırı derece bozmuştur. Neden içersiniz anlamam şu boku evet boku, boktan bir farkı yok sadece keıda sarılmış hali, size %0.1 gram faydası yok ki günde 1 veya 2 paket içiyorsanız vay halinize.. Sorsan spor çok masraflı :)

TeamStar

Üye
Beyler sigara kullanmisligim oldu ama harbiden hic bi zaman bagimlisi olmadim ortamlarda keyfim isterse icerim genc bi insanin vucudunda zaten her 3 ayda bir cigerler temizleniyor ama bagimlilara gecmis olsun hem ekonomik hem sagkik hemde yasam stili biciminden kaybeder

Argos

Üye
Türk milleti işte yumurta kapıya dayanınca aklı başına geliyor, çok şükür 22 yaşımdayım tek bir kere ağzıma sürmedim, bana kalırsa iradesiz insan sigara içer, sigara içen adam %90 mastürbasyon da yapıyordur ki, beyni iyice çöplüğe dönmüş ve dopamin reseptörlerini aşırı derece bozmuştur. Neden içersiniz anlamam şu boku evet boku, boktan bir farkı yok sadece keıda sarılmış hali, size %0.1 gram faydası yok ki günde 1 veya 2 paket içiyorsanız vay halinize.. Sorsan spor çok masraflı :)
Yüzde 10 luk kısımdayım yuppi

mihsekersi

Üye
aşırı sigara bağımlısıyım, günde 1 pakete yakın içiyorum. ve benim nefes borum çok dar imiş, yani daha kolay tıkanacak ve daha erken gg olacam. giden para sikimde değil de sağlık açısından bazen kahr oluyorum, perişan oluyorum.

Shanker

I love women. I have all their albums.
Fahri Üye
aşırı sigara bağımlısıyım, günde 1 pakete yakın içiyorum. ve benim nefes borum çok dar imiş, yani daha kolay tıkanacak ve daha erken gg olacam. giden para sikimde değil de sağlık açısından bazen kahr oluyorum, perişan oluyorum.
Bro bu yüzden bırakmak gerek bazı haplar var 300 tl falan deniliyor. Bence hapa gerek yok kafanda bitirmen lazım.

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi