• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Sigara ve Alkol

Hank Moody

Üye
Katılım
16 Mart 2019
Mesajlar
44
Yaş
18
Şehir
İstanbul
Bu konuda hepimiz hemfikiriz sigara ve alkol zararlı.

Tatları kötü, zararlı peki neden içiyoruz? Sinir,stres,Merak,Sosyal çevre(Kendini ispatlama,havalı gözükmek,arkadaş çevresi)
Belli bir süre sonra tadı normaleşiyor ve zevk almaya başlıyoruz. Peki neden bırakamıyoruz? Çok basit çünkü istemiyoruz. Belli bir süreden sonra onlarsız bir hayatı düşünemiyoruz, bir parçamız oluyorlar. Nasıl? su,yemek bize normal bir ihtiyaçsa onlarda öyle oluyor.

Peki nasıl bırakıcaz?

İlk önce motivasyona ihtiyaç var. Zararlarını hepimiz biliyoruz. Cinsel hayat, sosyal hayat(Ağız kokusu vb) gündelik hayatı zorlaştırma vs...

Bırakmanın belkide en güçlü yolu sosyal çevrenizi değiştirmek!!

Sigara içmeyen arkadaşlar edinin onlarla takılın ve yanlarında sigara içmeyerek kendinizi alıştırın. Sosyal çevrenizi ya sigara bırakmaya ikna edin ya da siz onları bırakın. Sigara bütçenizi harcayın. Sigara yavaş yavaş ilaçlarla vs bırakılmaz. (Eğer 2-3 paket içiyorsanız 1 paket kadar düşürün)
Tek seferde bırakıcaksınız.

Koşulandırmalardan uzak durun!

Sigara-kahve,Çay-sigara vb... Konuyu açıcam. Örneğin; her sabah dolmuşa binerken sigara içiyorsanız, dolmuş beklerken çok sıkıntı çekiceksiniz:) Olabildiğince tetikleyici maddeleri hayatınızdan çıkarın!!
Alkol konusunda içeceksinizde fazla içmeyin, sadece sosyal içici olun ve az için çok içince zaten hiçbir şey anlamayacaksınız alkol dozunda güzeldir. İyi günler:):)
( Olduda çok içtiniz bir bardak suya birkaç damla amonyak damlatarak için,hızlı bir şekilde ayılırsınız.)
 
Üst