Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sigara ve Alkolsüz 1 hafta

Selamlar
Sigarasız,alkolsüz bir hayatın benim için mümkün olabileceğini düşünmüyordum ama geçenlerde spordan çıkınca aniden gelen bir kararla son sigaramı yaktım son biramı aldım sigaradan bir fırt çektim amacım o sigarayı dibine kadar içmekti,yapamadım.
Amacım o bir şişe birayı dikip "tamam başka bira yok" demekti ama bir yudum alıp attım
Ve akabinde 1 haftalık ve sonsuza gitmesini umduğum serüven başladı

1.Gün
Sabah erkenden uyanıp tek istediğim sigara içmekti sadece sigara içmek, gün boyu sigara içmek,kahve ve sigara yapmak
Tam paket almaya çıkacaktım bir şey bana engel oldu galiba ona "irade" deniyor.Oturup Dizi izledim bir bölüm tüm sigara isteği gitti evet ama bir sıkıntı vardı gün boyu ölü gibiydim ellerim titriyordu doğru dürüst düşünemiyordum.
Akşam eve doğru giderken bir tekelin önünden geçiyordum içeri girdim içeri girerken kafamda "Siktir et amk göm bir bira al bir sigara" diyen bir ses vardı
Redbull alıp çıktım

2.Gün
Sabah yine sigara krizi ile uyandım kendimi kontrol altına almam daha zor oldu
Bugün canım alkol istemedi

3.gün
Öğlene doğru hava soğuktu basket oynuyordum ve sigara içmek istedim yine :D
İyi ki bu sefer param yoktu siktir et diyip oyuna devam ettim.

4.Gün
Gece boyunca uyumamıştım dersle karışık film ile geçirmiştim gecemi ve canım çok yoğun bir şekilde alkol istedi "Bir Carlsberg gömüyoz mu kral ?" Dedi alkolsüz bir içecek hazırladım (onedio'dan baktım :/) Sonra da filtre kahve hazırladım azıcık da bitter gömdüm dengeye aldım
Günün gerisi rahat geçti.

5.Gün
Hayatımın en zor günlerinden birini yaşadım saat 3.30 gibi uyandım "Sigara verin lan bana Bira verin lan Amk" diye bağırıyorum içimden çok net söyluyorum saat 5.00 e kadar evin içinde boş boş gezdim balkona çıkamadım canım sigarayı daha çok isterdi ya da dışarıya çıkamadım çünkü çıkarsam kesin sigara alırdım biliyordum bugün biraz agresif geçirdim millete sataştım felan kötü bir gündü

6.Gün
Rahat uyandım canım sigara istemedi ama spordan sonra eve dönerken tekelin önünden geçtim yine azıcık bira çekmiş olabilir canım

7.gün
Şu an bu yazıyı yazıyorum erken saatlerde sigara içsem mi lan diye geçirdim içimden sadece bu son gaz devam ediyorum

Eğer bir bağımlılığı bırakacaksanız tek önemli olan irade

2.Haftaya ya da 1.Ayın sonuna görüşürüz

Tebrik ederim dostum iraden ve kararlılığın çok iyi, ben dahil sitede alkol ve sigara bağımlısı olan arkadaşlarımız var, hep birlikte başaracağız umarım :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8