• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Sigara

Universum

Üye
Katılım
19 Nisan 2018
Mesajlar
9
Yaş
19
Şehir
Konya
Kardeşim Google elinin altında buraya konu açman bana göre biraz saçmalık olmuş İnternette dolu sigara bırakma tavsiyeleri var Hatta 171 i arayarak bunun ile ilgili konuşabilirsin
 
Katılım
24 Nisan 2018
Mesajlar
346
Şehir
Hatay
Bırakmak istemediğin sürece bırakamazsın
O nikotin sakızları felan boş
Ya da azaltarak bırakmak bomboş
Aniden kesiceksin sigarayı bir daha da ağzına sürmeyeceksin başka bir yolu yok
 

asuny

Üye
Katılım
21 Haziran 2018
Mesajlar
36
Şehir
Afyonkarahisar
Bak güzel kardeşim, 11 gündür içmiyorum. İlk olarak kafamda bitirdim. Sağlığıma ve cebine zararlı olduğun biliyorum. Geçmişte sürekli ertelerdim, derdim ki sınav dönemi bitsin, okul dönemi bitsin, sürekli erteleme niyetim vardı. Şuan bırakmam gerektiğini anladım. Çünkü biliyordum ki ileride de iş stresi felan bahane edip erteleyecektim. Sigarayı içerken nefes borumdan ciğerlerime geçişini ve kana karışmasını hayal etmeye, hissetmeye çalıştım. Tamamen iradenle ilgili. Ben düşündüm ki 1 sigara=game over. Yani 1 sigara içersem oyun biter. Bu kural çok işime yaradı. Hayla oyuna devam ediyorum. Çünkü biliyorum ki 1 sigara içtiğimde çok tatmin olmayacağım çok kısa süre mutlu edecek ve ertesinde çok büyük bir pişmanlık yaşacağım ve iradem zayıflayacak. Bunun için oyuna devam ediyorum.
 
Son düzenleme:
Üst