• Yeni gelenler öncelikle Alfaloji Blog'da bulunan yazıları okusun.

Sigarayı, ekmeği, tuzu ve ev dışında müzik dinlemeyi bıraktım. Mastı hala bırakamadım yardım!

Evet gençler yaklaşık 3 haftadır sigara içmiyorum, ekmek aşırı az yiyorum, tuz hiç ekstra dökmüyorum, evin dışında müzik dinlemiyorum. Hepsini başarıyla yapıyorum ancak mastürbasyonu maksimum 5-6 gün bırakabiliyorum. Bu illeti ayda 1'e düşürmek istiyorum. Ancak her denememde başarısız oluyorum. İnternette çok takılıyorum onun etkisi büyük. Biliyorsunuz ki özellikle youtube gibi sitelerde bilerek bir cinselliğe yönlendirme politikası mevcut.

Başaran arkadaşlar nasıl başardınız taktiklere ve yönlendirmeye ihtiyacım var. Ama bu şekilde zorlanarak bırakmam da bir yandan iyi oldu çünkü bunun ne derecede anormal olduğunu farkettim. Ulan ne sigara ne alkol ne müzik ne yemek hiçbiri beni bu kadar zorlamadı. 11-12 yaşımdan beri düzenli olarak çekerdim. 7 YIL OLDU ARTIK YETER! 7 koca yıl bunu düşünebiliyor musunuz? Kim bilir kaç tane p*rno izledim. 1.000'i aşkındır abartısız söylüyorum. Çoğusu da farklı kişilerin p*rnosu. 1.000X2=2000 adet homo sapiensin çiftleşmesini izledik bütün bir nesil olarak. Bu çoğumuz için böyle. Mağara döneminde emin olun insanlar daha az çekerlerdi. Çünkü tahrik edecek unsur az. Biz evimizde odamızda ekrana çıkan piksellerle durduk yere tahrik ediliyoruz. 80-90'larda yani babalarımızın gençliğinde bile bu tahrik unsurlarına ulaşmak oldukça zordu. Dergiler özel zorno cd'leri vesaire vardı. Yani gidip satın almanız gerekiyordu. Ancak günümüzde o kadar kolay bir şekilde cinselliğe erişir olmuşuz ki...

Direk interneti pc'yi bırak diyeceksiniz ancak lütfen öyle demeyin teknoloji çağında yaşıyoruz. Tavsiye ve taktiklerinizi bekliyorum.

İlk önce mastürbasyonun zararlarını odana asıyorsun görebileceğin bir yere ve hergün okuyorsun bu bir aklına geldi mi şöyle diyorsun amına koyduğumun beyni istediğini vermeyeceğim bağımlılıktan kurtulana dek diyeceksin(ben öylke yaptım) sonra iraden güçlenicek ve sonrası sende bitiyor.

Bana kendimi hatırlattın :D Ben bu illetten (haftada 14 kereydi şu an sadece haftada 1-2 kere) fitness sayesinde kurtuldum.Ne sayesinde kurtulduğunun da bir önemi yok esasında,kendine yapacak bişeyler bulman gerek seni meşgul edecek hobi,uğraş,hedef artık aklına ne gelirse onu bul ve bak bakayım zamanla nasıl da kurtuluyorsun o bağımlılıktan :D

Bana kendimi hatırlattın :D Ben bu illetten (haftada 14 kereydi şu an sadece haftada 1-2 kere) fitness sayesinde kurtuldum.Ne sayesinde kurtulduğunun da bir önemi yok esasında,kendine yapacak bişeyler bulman gerek seni meşgul edecek hobi,uğraş,hedef artık aklına ne gelirse onu bul ve bak bakayım zamanla nasıl da kurtuluyorsun o bağımlılıktan :D
Sıkıntı şurada ki; bırakmayı çalışmayı düşününce daha çok bağlanıyorsun. Kırmızı muzları düşünme desem ne düşüneceksin? Tabiki kırmızı muzları :D Dediğin bu yüzden kesinlikle doğru. Hiç boş vakit bırakmamak lazım.

Hedef koy. Once 1 hafta cekmicem de. Sonra 10 gun. Sonra 20 ye cikar. Boylece asama asama birakirsin.