Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sinirlenince göz dolması

Bu ağlamanın sebebi kendini tam olarak ifade edememenden kaynaklı. Konuşmanı kendini ifade etmeni geliştirmen lazım dostum. Görceksin kendini ifade etmeyi başarırsan bu dolmalar olmayacak..
 
Dostum bu sanirim kalitsal bir olay forumda cozum aramak yerine doktora gitmen yararina olur.
 
Sinirlenince kendini ifade edemiyorsun içine atıyorsun sanırım oda gözlerinden yaşlar olarak süzülüyor ama benden sana tavsiye sinirini içine atma kabız olursun len mq sinirlenince bağırıp çağırmasinirini yönlendir( ama asıl sorusu çok sinirlendiğinde mi yoksa küçük kızgınlıkla ricada göz dolması oluyormuş?) ve ondan güç kazan
 
Beyler ağlamıyorum ama sinirden gözüm doluyor ve sadece cidden sinirlenirsem bir olayda haksızlık vs olursa oluyor. Üstüne bir de el titremesi falan oluyor sinirden.
 
el titremesi bendede oluyor. Şöyle diyim psikolojik bu olaylar o yüzden kendin aşman gerek. bende önceden daha fazla titreme oluyordu şimdi daha az. insanlara herhangi bir olayda kızdığında direk yüzüne söyle hatta gerekirse evde düşün bu olayları alıştırma yap. yeri geldiğindede söyle (gittikçe kendini daha iyi anlatıcaksın ve karşı taraf senin sözüne karşı birşey diyemeyecek, kıvırmaya çalışacak) o galibiyeti aldıktan sonra herşey daha kolay oluyor
 
Son düzenleme:
Haksızlık varsa ortada ve sen sesini çıkartamıyorsan doğaldır o :)
Bunu aşmak için iyice araştırmalar yapmalısın. Çocukken yaşayamadığımız duygularımız yüzünden oluyor büyük bir ihtimalle.
Yani bastırılmış duygular :)
 
Karşıdaki insana zarar veremediğinden dolayı kendine zarar vermenden kaynaklı. Çünkü iyi bir adamsın karşıdaki adam güçlü güçsüz farketmez kim olursa olsun ona zarar vermek istemiyorsun.
 
Doğal bir şeydir. Bir duyguyu yoğun olarak hissettiğinde gözlerinin yaşarmasından daha doğal ne olabilir ki bir insanda? Mutluluk, üzüntü, gurur, özlem, öfke... Duygular bizleri biz yapan şeylerdir, bunlardan birinin veya birkaçının yoğun bir şekilde hissedilmesi de doğal olarak bir duygu boşalmasını tetikler, bu duruma gözlerimizin yaşarması, hatta ağlamamız normaldir, hatta "insanlık hali" dediğimiz şey tam olarak budur. Erkek olmamız, alfa olmamız bizi duygusuz yapmaz. Tcma arkadaşımızın da güzel bir lafı vardı: "Alfa odun değildir". O arkadaşı sevebilirsiniz, sevmeyebilirsiniz, ancak bazen güzel noktalara parmak basıyor. Bu hayatı yaşamalıyız kanka, yeri ve zamanı gelince duygularımızı da dibine kadar yaşayacağız. Bu yüzden lütfen duygularını bastırmaya çalışma, doğaya karşı gelemezsin. Doğana karşı gelemezsin. Doğal olanı yaşamak ve doğal olmak en iyisidir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst