Sırtlan Adam Teorisi -Sosyal ilişkiler 5-

Selamlar , Alfalojinin güzel okurları ve yazarları. Geçen sefer Bukalemun hakkında konuşmuştuk. Bugün ki konumuz ise Sırtlan adlı tatlı mı tatlı hayvanımız.

Konu işleniş sırası :

1-)Sırtlan Adam Kimdir - Nedir ?
2-)Sırtlanlıktan arınma

1-)Sırtlan Adam Kimdir - Nedir ?
Sırtlan veyahut Çakal denilince aklınıza hangi özellikler geliyor ? Benim aklıma hemen Çıkarcı , Yılışık , Hazıra konan boş beleş tipler geliyor. Kalitesiz özelliklerin bir arada bulunduğu insan tiplemeleri görürsünüz ya Ha ! işte bahsi geçen Sırtlanlarımız bu tiplemelerdir.

Bu tür insanları hayatınızda her daim gözlemleyebilirsiniz. Ha aynaya bakıpta kendiniz Sırtlan adam olmadığınıza emin olduktan sonra tabii. Burada ki mevzumuz insanlar değil. İnsanlar kimin umrunda ? Burada Siz Sırtlanmısınız ?

Buraya kadar okuyunca Sırtlanlığı kötü niyetli olmak olarak yorumlayabilirsiniz. Ama bu kessinlikle yanlıştır. Sırtlan adam , Başkasının sırtından geçinen muhtaçlaşmış Kalite sahibi olmayan bireydir. Eğer kaynaklara sürekli alıcı konumu ile yaklaşıyorsanız bir sorun var demektir.

Örnek olarak Eski Forum üyelerinin bir çoğunu ele alabilirsiniz. Herkes bunu yaptı demek doğru değil lakin forumdan işe yarar herşeyi alıp sonra ortalıkta gözükmeyen tonla adam oldu. 3 ay boyunca bu tipleri fazlasıyla gözlemledim. Adeta kan emiyorlardı. Bu insanlar “Sırtlan Adam” idi.

Sırtlan adam olmanız demek şu Alfaymış Lidermiş Kişisel gelişim vs. Tüm kavramları unutmanız demektir. Sırtlan konumunda olmanız insanları belirli bir süre sonra bıktırır. Bu sizin için önemli olmayabilir. Benim için de değil. Ama dostlar ben aynanın karşısına geçince “Bana verilenlerin karşılığını verdim mi ?” Diye soruyorum kendime. Sizinde yapmanız gereken bu. Bugün öğretmenin ders anlattı diyelim. Senin için bir emek verdi (Tüm Öğretmenler dahil değil.) Gerçekten senin başarılı olmanı istediyse ve sen buna karşın Öğretmenini yüz üstü bırakıp Ders çalışmıyorsan Aciz herifin tekisindir. Bunu Öğretmenin için değil kendine Kalitesizliği ve sırtlanlığı yakıştıramadığın için yapmalısın. Zira Sırtlan olmanız demek Aciz , Yılışık , Saygı duyulmayan boş bir insan olmanız demektir. Şuan bu yazıyı okumayı bırakın ve kendinizle 5 dakika boyunca yalnız kalıp size verilenin karşılığını ne denli ödediğinizi düşünün. Ding ! süreniz bitti. Kendi yaşantısında Sırtlanlık gözleyenler ile devam edelim.

2-)Sırtlanlıktan Arınma

Az önce düşündüğünüz , Yaşamınızdaki Sırtlanlık unsurlarını dilerseniz not alabilirsiniz.

Düşünce yapınıza oturması gereken birşey var. Babanız bugün sizin için çaba sarf edip Parasını okul masrafınıza harcıyor ise o adamın hakkını ödemek zorundasınız. Burada “Ben Kız Tavlama ustası olucağım eheheheh” diye dolaşan asalak bir tayfa var. hissedebiliyorum. Daha kendinize , yaşantınıza , benliğinize saygınız olmayacaksa Yaşamanızın hiçbir anlamı yok istersen p*rno yıldızı ol güzel kardeşim boşa yaşamaktan başka bir halta yaramazsın. Özsaygısı , Gurur , Onur , Hasiyet gibi kavramlardan uzak yaşayan bir insan kalitesizdir. Bir insan size A nesnesini veriyorsa siz ona B nesnesini verin. Hatta B+ nesnesini verin anlatabiliyorumdur umarım.

Bu konuyu Hayatınıza kessinlikle yedirin. Mesela şuan bu yazıyı okuyup forumda yararlı tek konu açmamış insanlar var elbet. Dostum çok zor birşey değil. İlgi olduğun alanlar hakkında bilgi edinip insanlarla paylaş. Kendine sırtlan olmayı yedirebiliyormusun sen ? Hadi hiçbir ilgi alanım yok tamamen ot gibi yaşıyorum diyorsan Git bir Genel kültür konusu araştır ve paylaş. Bunu sırf kendine olan saygından yap başkaları için değil. Bu sadece basit bir örnektir. Hayatın size sunduğu tüm etkenleri değerlendirmek , Pozitif sonuç elde etmek için çabalamak zorundasınız. Aksi taktirde bir Kişisel gelişim forumunda ne işiniz var ki ?

İyi forumlar dilerim.

Önemli olan çakal olmak değil yiğen asıl önemli olan çakallarla dans edebilmekle.

Haklısın kardeşim o tayfayı her yeni üye geldiği zaman hissediyorum. Çoğu gidiyor azı kalıyor bizimde işimiz onlarla. 1000 e yakın üye var çevrim içi sayısına bakın. Ama bu aralar formdaki bilgi alışverişi çok hoşuma gidiyor. İnsanlardan geçinmek en büyük betalık diyelim. Kalitesizlik yani. Size yapılan iyiliği unutursanız sadece hatırlamakla yetinirsiniz çüknü bidaha iyilik yapmayabilirler. Verilen bilgi de iyilikte borçtur arkadaşlar.

Son düzenleme:
İnsanlar zoru görünce kaçıyor dostum. Bizlere bakınca bunlar kafayı yemiş diyorlardır eminim ki ! Okul da sevgilisi tarafından yamuklanan arkadaşım var. Öneri veriyorum fakat haklısın deyip geçiyor. Çünkü; işine gelmiyor tamamiyle ! Denildiği gibi bize kalanlar lazım. Gidenlerle işimiz yok!

Lafı gereğinden fazla dolandırmışsın bence. Yine de güzel bir yazı olmuş ellerine sağlık