• Yeni gelenler öncelikle Alfaloji Blog'da bulunan yazıları okusun.

Sivilcelerimden Kurtuluyorum - 45 Günlük Günlük

Katılım
13 Haziran 2018
Mesajlar
105
Beğeniler
46
Şehir
Ankara
#1
Evet baslıkta da gördüğünüz gibi sivilcelerimden kurtuluyorum. Hem de doktora ihtiyaç duymadan. En son gittiğimde
Eylül aylarında zoretanin tedavisine başlamam gerektiğini söylemişti. Aslında o kadar durumun vahim olduğunu düşünmüyorum. Türevi ilaçlar boy uzamasını durduruyor. (Birçok arkadaşımda gördüm.) Başlıkta neden bu kadar emin yazdım? Çünkü herşeyden önce inanmanız gerek. İstediğiniz hapı istediğiniz kremi kullanın. Hastalıkların kaynağı zihindedir. İnandığınız sürece herşeyi elde edebilirsiniz.

Süreçte Yapılması Gerekenler
1-İnanmak

2- Her aynaya baktığınızda ototelkin yapmalısınız. "Sivilcelerim gün geçtikçe azalıyor. Lekeler ve siyah noktalar yok denecek kadar azaldı. Gün geçtikçe hayalimdeki yüzde daha da yaklaşıyorum. En büyük ilacım kendime olan inancım. Bilinçaltımın gücü sayesinde herşeyi yapabilirim" Bunu hem aynaya baktıgımızda hemde günde 3 kere tekrar etmeliyiz. (Vücudumuzu gevşeterek). Birisi uyumadan önce olmalı.

3- Günde en az 4 litre su içmek. Kendinize 1,5L su şişesi bulun ve sabah öğle akşam olmak üzere günde azami 3 kere bitirip tekrar doldurmalısınz.

4- Yüzünüze ellemeyin. Gerektiğinde parmak ucuyla degilde farklı sekilde dokunmaya calısın.

5- Eğer önemli buluşmanız yoksa asla sivilcelerinizin sıkmayın. Eğer mecbur kalıp sıkarsanız pamuğa limon sıkıp iltihabını alın tampon yaparak.

6- Otu boku vücudunuza sürmeyin. Cildinize uygun yüz temizleme sabunu bulabilirseniz günde 2 kere yıkayabilirsiniz.

7- Bol bol yeşillik tüketmeliyiz. Sorunu içten halletmeye çalışıyoruz.

Uzak Durmamız Gerekenler
1- Şeker

2- Abur cubur ve şekerli içecekler

3- Rafine karbonhidratlar

4- Patates kızartması vb.

GÜN 1 (10 Ağustos 2018): Kullandığım tüm jelleri kremleri bir kenara bıraktım. Cildimin yenilenmesi için 20 gün kadar su hariç hiçbir kimyasal sürmeyecegim.

GÜN 2: İnancım tam. Hedeflediğim su miktarını içtim. Yüzüme degmemeye calısıyorum. Ara sıra parayla fazla muhatap olduğumda hemen elimi yıkamaya gidiyorum. Rafine gıdaları ve ekmeği henüz bırakamadım.

GÜN 3: Hedefim su miktarınıiçtim. Yatmadan önce oto telkinlere devam ediyorum. Çıkan sivilceler kendiliğinden kuruyor. Elimi yüzüme olabildiğince az değiyorum.

GÜN 4: Artık su içmeye alıştım. 4 litre bile yetmiyor bazen kalkıp su doldurmaya üşeniyorum :) Yüzüme henüz kimyasal dokundurmadım. Duş alırken yüzüme şampuan gelmemesine dikkat ettim. Yüzüme krem vb sürerkende aynı derecede sivilce cıkıyordu. Şuan daha az diyebilirim. 40 gün bile dolmadan geçebilir :)

GÜN 5: 10.günden itibaren min. 5 litre su içmeye başlayacagım. Telkinlerim işe yarıyor. Sivilcelerim azalıyor. Sadece gece yatmadan önce telkin yapıyordum, artık yatmadan önce ve uyandıktan sonra yapacagım. Ayrıca günlüge basladıgımdan beri nofapteyim bunu dip not olarak belirteyim :)

GÜN 6:
GÜN 7:
GÜN 8:
GÜN 9:
GÜN 10:
 
Son düzenleme:
Katılım
4 Nisan 2018
Mesajlar
69
Beğeniler
27
Yaş
17
Şehir
İzmir
#2
Dostum bu sorundan bende muzdaribim bende de baya azalma göründü ablam bana bir tane yüz yıkama jeliyle başka bir ürün daha önermişti onları almıştım birkaç ay önce baya işe yaradı şimdi yanaklarımda neredeyse hiç yok sivilce sadece izler var çenemde ve anlımda var biraz onları da artık eskisi gibi ellemiyorum eskiden ruh hastası gibi gördüğüm yerde patlatırdım yara yapardım mal gibi. Daha bugün yaptım ama bu çok nadir eskiye göre çok gelişme var elimi yüzüme götürmüyorum eskisi gibi zaten baya azaldı sivilcelerim.
 
Katılım
25 Nisan 2018
Mesajlar
245
Beğeniler
160
Şehir
Bursa
#3
Nivea nın yüz temizleme jeli harbi tam geçirmiyor ben kullanmıyorum onu kapatmada ve azaltmada etkili fakat silik bir iz kalıyor
 
Son düzenleme:
Katılım
12 Mayıs 2018
Mesajlar
32
Beğeniler
23
Yaş
17
Şehir
Bolu
#4
Niveanın yüz temizleme jelinin içinde küçük partiküller var sivilcen varsa eğer onları daha da yayabilir bende öyle yapmıştı bilgin olsun
 
Üst