Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sizin İçin "Özgürlük" Nedir?

Versay

Forumdan Uzaklaştırıldı
Sizin İçin "Özgürlük" Öğrenmek midir veya Öğretmek midir?

Sizin İçin "Özgürlük" Düşünmek midir?

Sizin İçin "Özgürlük" Kuraların olmaması mıdır?

Sizin İçin "Özgürlük" Yaşamak mıdır?

Sizin İçin "Özgürlük" İstediğinizi yapmanız mıdır?

Sizin İçin "Özgürlük" Nedir?

Benim için "Özgürlük" Öğretmektir. Öğrenemeyen, yaşayamayan ve kurallara uymayan ve istediğini yapamayan insanlar kelimenin tam anlamıyla öğrenemez. Öğrenemeyen insan öğretemez. Ancak Bizler Birilerine Bir Şeyler Öğrettiğimiz Zaman Hem Özgür Hem de Zihinlerde Dolaşarak Ölümsüz Olmuş Oluruz.

Tabii bu dünyada başka canlılara ihtiyacımız olduğundan MUTLAK ÖZGÜRLÜĞÜ yakalayamayız.

Benim için özgürlük; Kendi iradem ile tercih ettiklerimi hiç bir baskı altında kalmadan yapabilmektir. Hiçbir sisteme bağlı kalmadan ve köle sınıfının dışında bir yaşam ile özgür bir şekil de ölmektir. '' ÖZGÜRLÜK ''

Yapmak istediklerimi ve yapmak istemediklerimi herhangi bir baskı altında kalmadan gerçekleştirebilmek.

Benim fikrime göre özgürlük, ulaşılamayacak bir seviyedir. Özgürlüğe ulaşabilecek Tanrı'dır.

Özgürlük, bir şeye bağlı olmamaktır. İnsan ve oğlu yemeğe, solumaya muhtaç bir mahlukattır. İnsan ve oğlunun ruhu bedene bağlıdır. "Özgürlük" denilen kavramın konuşulması bana göre gereksizdir. Özgür olmaktan çok, iyi yaşamaya bakın. Tanrı olmaya çalışmayın, başaramazsınız.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8