Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Soğuk Okuma Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Okuma Nedir?
Selam millet nasılsınız ?

Konuya giriyorum xd. Neredeyse
herkes bağ kurmanın iletişim sürecinde çok önemli olduğunu söyler. Kim
uygunsuz birisiyle konuşmak ister ki.
İnsanlar kendilerine benzeyen insanları severler.
Bağ kurmak, kısacası kendin gibi olan insanların yanında RAHAT hissetmektir. Eğer bir
kadının bizim yanımızda rahat olmasını istiyorsak, onunla bağ kurmalıyız.
Tam tersi de geçerli. Eğer birisi kendimizden uzak tutmak istiyorsak, onlarla aramızdaki
bağları kopartırız.

Bağ Kurma Taktikleri

Bazı insanların doğuştan gelen yetenekleri vardır. Bu insanlar NLP ile modelledikten
sonra, bir çok yeni teknik ortaya çıkmıştır.
En çok bilineni AYNALAMA tekniğidir. ( Forumda bunu anlatan konu mevcut.) Aynalama yapmak için, karşımızdaki insanın
hareketleirni, konuşma tarzını hatta nefes alış verişini bile kendimizinkiyle eşit hale
getirmeliyiz.
Bu teknikler işe yarar, sonuçta bağ kuran iki insan arasında olan doğal olaylardır. İşin zor
tarafı bu konuda iyi hale gelmek için çok çalışılması gerekir.
Bir de tabi ki, iletişimden kopmadan bunları yapmak gerekir. Aynalama bağ kurduktan
sonra otomatik olarak olduğuna göre, biz bağ kurmanın daha kolay yollarını öğreneceğiz.
İlk olarak karşımızdaki insanla aramızdaki ortak özellikleri bulmalıyız. Bu eğlenceli bir
konuşma sırasında çok rahat olur. Ne kadar çok ortak yönünüz varsa o kadar hızlı bağ
kurarsınız.
Doğduğun şehirden birisiyle tanıştığını düşün. Ne kadar hızlı bir şekilde onun hakkında
düşüncelerin değişti değil mi ? İşte bu bağ kurmadır.

Ortak Noktaları Bulmak İçin Eğlenceli Bir Yöntem

Soğuk okuma , eğlenceli bir konuşma sağlarken aynı anda çok hızlı bir şekilde bağ
kurmamıza yarar. Soğuk okuma kullanmanın avantajları şunlardır:

>İnsanlar soğuk okumayı red etmezler çünkü kendilerini belirsiz olarak görürler ve
iyi bir dinleyici olarak görünmek isterler.

>Onu anladığını düşünür böylece sana daha kolay açılır.

>En yakın arkadaşına söylemediği şeyler hakında bile seninle konuşmaya başlar.

>Çok kısa bir sürede ortak yönlerinizi bulabilirsiniz.

Soğuk Okuma Ne İşe Yarar?

Soğuk okuma satışçılar ve medyumlar tarafından kullanılan ve karşı taraf hakkında çok
bilgiye sahip olduğuna inandıran tekniktir. Genellikle soğuk okuyucu genel yorumlar
yapar, ve karşı tarafın tepkilerini izler daha sonra da yorumlarını aldığı tepkilere göre
düzenler.
Eğer günlük burç yorumlarını okuyorsanız ve doğru olduğunu düşünüyorsanız. : ) işte
soğuk okuma o dur.
Bunun işe yaramasının sebebi, belirsizlikler hakkında olmasıdır. Temel olarak bu
yorumların birden çok anlamı olabilir. Bir insan böyle bir yorum duyunca, zihinleri kendi
tecrübeleriyle boşlukları doldurur. Bu yüzden soğuk okuma onlara doğru gelir.
NLP’de Milton Modeller olarak bilinen ve belirsiz bir şekilde konuşulan bir teknik vardır.
Milton Erickson’u modellerken, konuştuğu belirsiz yorumlarsın sadece bağ kurmadığını,
karşı tarafı da transa soktuğu görülmüştür. Soğuk okuma hipnotiktir.

Baştan Çıkarma İçin Soğuk Okuma Tarzları

Baştan çıkarma için iki tür soğuk okuma yapabiliriz. İlki bağ kurmak için kullanılan soğuk
okumalar değildir. Çekicilik yaratmak için kullanılan değiştirilmiş cümlelerrdir.
Bunlar temel olarak dalga geçen yorumlardır. Anlamsız gelir ama seksüel tansiyonu
arttırmak için idealdir.
Örnek:
- Biz hiç anlaşamayacağız.
- Hııı sen kötü bir kızsın. Annem sizin hakkınızda uyarmıştı.
- Başımın belası söyle ne oldu?

DİKKAT : Eğer bunları yanlış zamanda yaparsanız aranızdaki bağı koparır ve elde etme şansınızı azaltır.

Bağ Kurmak İçin Soğuk Okuma

Bağ kurma durumda, onu anladığını göstermen gerek. Bunu da soğuk okumayla
yapiyoruz. Bu durumda çok iyi bir dinleyici olman gerek, böylece ortak özelliklerinizi
bulduğunda bunu ona gösterebilesin. Diğer türlü bunları fark etmeyecektir.
Bunu tutkulu ve koyu bir sohbet için kullan. Kadınlar onlarla koyu bir sohbet yapabilecek
erkekleri hayal ederler.

Önemli bazı tekniklerden 11'i bunlardır. Eğer bunları ezberlersen diğerlerine
ihtiyaç duymayacaksın. Duruma göre birbirleri ile birleştirebilirsin.

1- Diğer insanların seni sevmelerine ve gıpta ile bakmalarına ihtiyacın var.

2- Kendini eleştirmeye meyillisin.

3- Kapasitenin hepsini kullanıp bunu kendi avantajına dönüştürmüyorsun.

4- Eski ilişkilerin sana sorunlar yaratıyor.

5- Dışarıdan bakıldığında disiplinli ve kontrollü biri gibisin ama içerden tedirgin ve
heyecanlı birisin.

6- Bazen kendi kararlarından şüphe duyuyorsun.

7- Değişimi ve farklılığı seviyorsun ve kısıtlanmak hoşuna gitmiyor.

8- Özgürsün ve diğer insanların fikirlerini kabul etmek için kanıt ararsın.

9- Kendini diğer insanlara açmayı akıllıca bulmuyorsun.

10- Bazı zamanlar dışa dönük ve sosyal birisin, ama diğer zamanlar içine kapanık
olabiliyorsun.

11- Bazı arzuların gerçekçi değil

Aynı şeyleri söylemek zorunda değilsin ama yapı çok önemli. Daha fazla bilgi için burçları takip et. : )
Sonuç olarak, bağ kurmak için bir çok yöntem vardır ve soğuk okuma bunlardan sadece
bir tanesidir. Soğuk okuma gerçekten güçlü bir silahtır çünkü onu çok rahat bir şekilde
açabilirsiniz. Daha sonra ortak noktalarınızı bulup bir bağ kurarsınız.
Ek olarak bu süreçte, bir kadının vakit geçirmeye değer olup olmadığını bu süreçte
anlayabilirsiniz. Böylece zaman kaybetmezseniz.
Şimdi yapmanız gereken bu soğuk okuma tekniklerini sürekli kullanmak.
Görüşmek üzere..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bazı insanlar vardır, diğer insanlar onlara dahi der. Beni herkesten daha iyi anlıyor, beni benden iyi tanıyor der. Bakışı bile beni rahatlatmaya yetiyor der. Aslında bu insanlar sadece birkaç psikolojik numara bilen sıradan insanlardır. Bir nevi mental sihirbaz. İşte soğuk okuma da bu numaralardan biri. Yazdıkların çok değerli bilgiler, seviliyorsun.

Bazı insanlar vardır, diğer insanlar onlara dahi der. Beni herkesten daha iyi anlıyor, beni benden iyi tanıyor der. Bakışı bile beni rahatlatmaya yetiyor der. Aslında bu insanlar sadece birkaç psikolojik numara bilen sıradan insanlardır. Bir nevi mental sihirbaz. İşte soğuk okuma da bu numaralardan biri. Yazdıkların çok değerli bilgiler, seviliyorsun.
Kanka ilk defa ilgi gösteren (yazılarıma) birini gördüm. Ve çok güzel açıklamışsın sende seviliyorsun.

Guzel yazmissin ama daha ayrintici olaylari bol orneklerle susleyebilirsin.
Ama guzel olmus. Ben genelde yaparim ya mesela. Gozlerine bakarim. Bence sen bi cok isteginde kendini kandiriyosun. Istemedigin bi seyi sanki istiyomus gibi kendine kabullendiriyorsun derim. % 99 tutar % 1 kesin tutar. :)

• Beğen
Tepkiler: Mrx
Güzel yazı olmuş. Soğuk okumaya başlıyorum :)

Dışarıdan bakınca şirin gözüküyorsun. Fakat gözlerinin içine baktığımda yaramaz bir kız görüyorum.
Verdiğin örneklerin çoğu kopyala yapıştır. Keşke sana özgü bi kaç cümle koysaydın.

Dostum eyvallah çabalıyorsun ediyorsun ama keşke alıntı diye yazsaydın oraya bir yere.

Dışarıdan bakınca şirin gözüküyorsun. Fakat gözlerinin içine baktığımda yaramaz bir kız görüyorum.
Verdiğin örneklerin çoğu kopyala yapıştır. Keşke sana özgü bi kaç cümle koysaydın.
Kitapdan aldım da almayim mi ?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8