Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Soğuk suyla dus almanın faydaları

Bu faydalı bilgini yi rastgele öğrenip hayatınıza dahil ederseniz belki faydasını görürsünüz... blog da olması gerekiyordu bence...

Saçlarınızın uzamasına yardımcı olur ve cildinizi güzelleştirir

Stressi ve depresyonu azaltır

Bağışıklı sistemi ve dolaşım sistemini kuvvetlendiriyor

Hormon üretimini artırır.

Daha dinç olmanızı sağlar

Kas ağrılarının iyileşmesini hızlandırır

Soğuk su, titremeye neden olduğu için metabolik hızı arttırır ve bağışıklık sistemini aktive eder.

Kan dolaşımını iyileştirir.

Vücudumuz soğuğa maruz kaldığında ısınmak için daha fazla enerji üretmesi gerekir. Bu sayede ısınmaya çalışırken daha çok yağ yakar ve zayıflamaya yardımcı olur.

Enerjiyi ve canlılığı artırır.

Beyler bu bilgiyi internet ve youtube üzerinde kesfettim yaklasık üç aydır uyguluyom sizinde haberiniz olsun.

Eline sağlık dostum ^^..Yine de benim yazımdan mı okudun inan bilmiyorum ama konu fikrimi bir daha foruma yazmam :D

Bu arada yazdıkların %100 copy paste anladığım kadarıyla , link belirtmen güzel olurdu.

Bir daha böyle konular açtığında 2-3 sayfa yazı okuyup kendi beyninde yorumlarını harmanlayıp yayınlaman göze daha çok hitap edecektir , iyi forumlar ^^

Soğuk duş sadece yapıldığı zaman yağ yakmaz. Ağır bir antrenman sonrası boşalan glikozdan sonra kisa vadeli enerji sarf edeceği için yağ yakımı o an 4 katına çıkar :)

Aynı zamanda sivilcelere de iyi geldiğini eklemek istiyorum. Sizlere de iyi gelir mi bilmem :)

Ben sıcak sudan nefret ederim her gün 3 defa soğuk su ile duş alırım ve adana gibi bir yerdeyseniz.
Ve şöyle bir hadis vardır;
“Hamamdan çıkarken ayakları soğuk su ile yıkamak baş ağrısını giderir.” (Ebu Nuaym; Muhtârü'l-Ehâdîs, s.101)

Eline sağlık dostum ^^..Yine de benim yazımdan mı okudun inan bilmiyorum ama konu fikrimi bir daha foruma yazmam :D

Bu arada yazdıkların %100 copy paste anladığım kadarıyla , link belirtmen güzel olurdu.

Bir daha böyle konular açtığında 2-3 sayfa yazı okuyup kendi beyninde yorumlarını harmanlayıp yayınlaman göze daha çok hitap edecektir , iyi forumlar ^^

Neverfap SOGUK DUSUN 16 İNANILMAZ ETKISI
Kaynaklar bunlar... bu konuyu insanlara haberdar etmek istedim sadece merak eden detaylı bir biçimde araştırıp daha iyi bir versıyonla bize sunabilir:)

Ben sıcak sudan nefret ederim her gün 3 defa soğuk su ile duş alırım ve adana gibi bir yerdeyseniz.
Ve şöyle bir hadis vardır;
“Hamamdan çıkarken ayakları soğuk su ile yıkamak baş ağrısını giderir.” (Ebu Nuaym; Muhtârü'l-Ehâdîs, s.101)
Okuduğum bir makaleye göre bütün organlarımız ile ayağımızın bağlantısı varmış. Mesela beden dilinde de ayaklar çok önemlidir. Ayak masajı yaptırmakta fayda var. "Ayak Fetişi" olanların yaptırmasına gerek yok :)

Ayni zamanda soguk su uzun sureli konsantrasyon durumda olusan beyindeki yorulmayi, harareti (motorun hararet yapmasi misali) rahatlatarak beyninize reset atmanizi ve rahatlamanizi saglar.

Beyler deneyin uzun dusundukten bir seyle mesgul olduktan sonra soguk suyun altina girerseniz yeniden dogmus gibi enerjik ve kafanızın bos oldugunu fark edeceksiniz.

Kışın her zaman olmasa da bazen delilğim tutar maşabayla o soğuk suyu bi dökerim kurşun sıkmış gibi oluyor insan ama yazları full soğuk suyla duş alırım yazında çok soğuk oluyor sular vücudu alıştırmak lazım soğuk suya

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8