Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sohbeti ilerletme

Evet abilerim,kardeslerim su siralar sahadaydim gayet de iyi gidiyor cabaliyorum hiç red yemedim çok sukur ama bir sorunum var buda biraz tecrubesizligimden.Yakin bir kiz arkadasima hediye alma bahanesiyle acilis yapiyorum tavsiyeler aliyorum dinliyorum soruyorum konusuyorum felan ama sonrasi gelmiyor bir turlu ben istiyorum ki ya bir kafeye oturayim sohbet edeyim kizla tanisayim ya da numarasini alayim ama bir turlu sohbeti o tarafa dogru cekemiyorum en son yaptigim is kıza tesekkur edip gitmek oluyor. Bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum :)

Düşünme Direk Söyle
"Gel Hadi Kahve içelim Sohbetin hoşuma gitti"
"Kahve Saatim geldi sende Bana Katılıyorsun"

Tarzında kendinden emin Ve Rica etmeyen emir veren cümleler kurman lazım

Eğerki numara alma kısmı için soruyorsan. Ben direk konuşma arasında belli bir aktivite hakkında konuştuysam örneğin "kahve içmek hakkında" bi ara kahve içelim derim. Ama genelde konuşma ortasında iyi anlaştığımızı düşünürsem direk oo bi ara takılıyoruz o zaman derim. Olur olabilir vs derse direk telefonu uzatıp numarayı alıyorum. Ama burda dikkat etmen gereken iki şey var, birincisi acil bişey çıkmadıkça numarayı konuşma ortasında alman ya da eğer zaten birlikte takılacağınız bir ortam o anda mevcutsa numarayı sonra alman. İkincisi ise, numarayı almanın pek bişey başardığın anlamına gelmemesi. Yani numarasını alsan bile onun seni geçiştirme ihtimali olduğunu unutmaman.
Numara almak sadece benim icin sahada bir is basardigim anlamina gelecek ve daha çok azmedecegim daha çok cabalayacagim.Diyelim ki o anda kizla ya da kizlarla oturabilecegim ortam var o zaman ne demeliyim?

Konuşmayı devam ettirmek adına ben anahtar kelimeleri kullanarak onlarla alakalı aklıma ilk gelen şeyi kullanarak devamlı bir konu açıyorum ve konu hiç bitmiyor. Örneğin, alınacak hediyeleri sorsam, kız da bana ruj, rimel vs dese benim aklıma ilk gelen şey makyaj malzemelerinden dolayı kylie jenner olurdu. Kylie jennerdan modellik ordan mankenlik sonra manken arkadaşlarım ordan arkadaşlarım falan böyle giderdi
Galiba bu konuda biraz zayifim bende dogaclama gidiyorum aklima ne gelirse :D

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8