Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Soru-Cevap Etkinliği: Taktiksel İlerleme

Bende cevap alamadım ama bekliyoruzz +1
Hemen vereyim o halde :)

Öncelikle lise sıkıntılı bir ortam. Gerek politik, gerek cinsi ve toplumsal kimliklerin yeni yeni keşfedilmesi sebebiyle insan nasıl davranacağını kestiremiyor. Bir gün mutlu, bir gün sinir dolu- bir gün sağcı, bir gün solcu geçer çoğu insanın lise hayatı. Ne solcular gördüm şu anda Kamu-Sen'e üye olan, ne ülkücüler gördüm şu anda "Berivan" "Rojda" gibi isimlere sahip kadınlarla evlenen. Amacım siyasi görüşünüzü eleştirmek değil tabi, yalnızca kalıcı olmuyor onu söylemiş bulunayım.

Ben lisedeyken, okulumdaki herhangi bir gruba (ülkücüler, solcular, paramilitaristler, muhafazakarlar) dahil olmadan dışarıdan ortam kurmuştum. Zaten ilk seks yaptığım kadın 23 yaşındaydı. Ben ise 16 yaşımdaydım. Siz düşünün kurduğum ortamı yani :D

Siyasi ve cinsi kimliği oturmuş insanlarla dostluklar kurun. Kimseyi hafife almayın. Zamanında soyadıyla dalga geçtiğim çocuk bana bir sayfada yazarlık işi bulmuştu. Hoşlanmıyor olabilirsiniz, uzak tutun fakat asla kimseyle savaşmayın. İntikam gibi işlere de girmeyin. Unutun, bırakın onlar hatırlasın. Gidin kendi sitenizi kurun, freelance işler yapmaya çalışın. Para çok or*spu çocuğu bir nesne, çok hareketli... Onu tutmaya çalışın :)

Kadınlarla çok haşır neşir olmayın, takmayın hatta. İnsancıl olun, delikanlı olun, düzgün bir imaj çizin ve gerisini salın. Onlar fener tutulmuş tavşan gibi olacaktır zaten "lan bu çocuk hem karizmatik, hem yol yordam biliyor o halde niye işaretlerime artı çakmıyor" diye kendisi çıldıracaktır. Fakat unutmayın, her halatın bir kopma noktası vardır. Kopmadan işinizi de halledin. Saf imajı çizin, kananları çarpın kısacası.

Kimseyle aşırı derecede yakınlaşmayın. Hayatta iki kavgamdan pişman olmadım. Bunlardan birisi bir çocuğun babasıyla dalga geçtiğim için yediğim yumruktu, diğeri ise or*spu çocuğu dediğim arkadaşımdan yediğim tekmeydi. O günden sonra da kimsenin annesine laf etmedim zaten. Lakin, üzülüyorum ki günümüzde "yavşamak" normal bir algı, "or*spu çocuğu" arkadaşların birbirine dediği bir söz... Kimse size diyecek kadar yakın olmamalı işte. Diyen mi oldu? Vur yumruğu burnuna, sayıları fazla değilse kendin hallet işini. En kötü ihtimalle git müdür yardımcısına, bu bana or*spu çocuğu dedi, bunlar da toplaşıp beni dövmeye çalıştılar de. Kimse bir daha sikim yapamaz. Daha klas olsun dersen de tam okulun ortasında "adam mısınız lan teke beş kişi geliyorsunuz" diye bağır. Konu kapanmıştır. Yüzün tanınmaz hale gelse bile, forsunuz tavan yapar.

Kafa adamlarla takılın. Doğal seçilime inanan, gerçekten "alfa" olacak adamlarla. Hani iki kız görünce götü başı ayrı oynayan çakma alfa, a.k.a p*ç tiplerle değil. Kendinizi öyle görüyorsanız da ilk önce iç saygınızı oluşturun. Siz kendinize saygı duymazsanız, başkaları neden duysun ki?

Son olarak, okuyun. Cidden okuyun ama. Hayatı bir "oyun" gibi görün. Siz karakterinize skill gelişimi yapmazsanız, sizi keserler.

Kafana takılan bir şey olursa mesaj atman yeterli :)

Hemen vereyim o halde :)

Öncelikle lise sıkıntılı bir ortam. Gerek politik, gerek cinsi ve toplumsal kimliklerin yeni yeni keşfedilmesi sebebiyle insan nasıl davranacağını kestiremiyor. Bir gün mutlu, bir gün sinir dolu- bir gün sağcı, bir gün solcu geçer çoğu insanın lise hayatı. Ne solcular gördüm şu anda Kamu-Sen'e üye olan, ne ülkücüler gördüm şu anda "Berivan" "Rojda" gibi isimlere sahip kadınlarla evlenen. Amacım siyasi görüşünüzü eleştirmek değil tabi, yalnızca kalıcı olmuyor onu söylemiş bulunayım.

Ben lisedeyken, okulumdaki herhangi bir gruba (ülkücüler, solcular, paramilitaristler, muhafazakarlar) dahil olmadan dışarıdan ortam kurmuştum. Zaten ilk s*ks yaptığım kadın 23 yaşındaydı. Ben ise 16 yaşımdaydım. Siz düşünün kurduğum ortamı yani :D

Siyasi ve cinsi kimliği oturmuş insanlarla dostluklar kurun. Kimseyi hafife almayın. Zamanında soyadıyla dalga geçtiğim çocuk bana bir sayfada yazarlık işi bulmuştu. Hoşlanmıyor olabilirsiniz, uzak tutun fakat asla kimseyle savaşmayın. İntikam gibi işlere de girmeyin. Unutun, bırakın onlar hatırlasın. Gidin kendi sitenizi kurun, freelance işler yapmaya çalışın. Para çok or*spu çocuğu bir nesne, çok hareketli... Onu tutmaya çalışın :)

Kadınlarla çok haşır neşir olmayın, takmayın hatta. İnsancıl olun, delikanlı olun, düzgün bir imaj çizin ve gerisini salın. Onlar fener tutulmuş tavşan gibi olacaktır zaten "lan bu çocuk hem karizmatik, hem yol yordam biliyor o halde niye işaretlerime artı çakmıyor" diye kendisi çıldıracaktır. Fakat unutmayın, her halatın bir kopma noktası vardır. Kopmadan işinizi de halledin. Saf imajı çizin, kananları çarpın kısacası.

Kimseyle aşırı derecede yakınlaşmayın. Hayatta iki kavgamdan pişman olmadım. Bunlardan birisi bir çocuğun babasıyla dalga geçtiğim için yediğim yumruktu, diğeri ise orspu çocuğu dediğim arkadaşımdan yediğim tekmeydi. O günden sonra da kimsenin annesine laf etmedim zaten. Lakin, üzülüyorum ki günümüzde "yavşamak" normal bir algı, "orspu çocuğu" arkadaşların birbirine dediği bir söz... Kimse size diyecek kadar yakın olmamalı işte. Diyen mi oldu? Vur yumruğu burnuna, sayıları fazla değilse kendin hallet işini. En kötü ihtimalle git müdür yardımcısına, bu bana or*spu çocuğu dedi, bunlar da toplaşıp beni dövmeye çalıştılar de. Kimse bir daha sikim yapamaz. Daha klas olsun dersen de tam okulun ortasında "adam mısınız lan teke beş kişi geliyorsunuz" diye bağır. Konu kapanmıştır. Yüzün tanınmaz hale gelse bile, forsunuz tavan yapar.

Kafa adamlarla takılın. Doğal seçilime inanan, gerçekten "alfa" olacak adamlarla. Hani iki kız görünce götü başı ayrı oynayan çakma alfa, a.k.a p*ç tiplerle değil. Kendinizi öyle görüyorsanız da ilk önce iç saygınızı oluşturun. Siz kendinize saygı duymazsanız, başkaları neden duysun ki?

Son olarak, okuyun. Cidden okuyun ama. Hayatı bir "oyun" gibi görün. Siz karakterinize skill gelişimi yapmazsanız, sizi keserler.

Kafana takılan bir şey olursa mesaj atman yeterli :)
Kalemine sağlık.

ÖZGÜVEN kazanmak ve daha inançlı olabilmek ???? nasıl oluruz

Son düzenleme:
ÖZGÜVEN kazanmak ve daha inançlı olabilmek ???? nasıl oluruz
İyi olduğun bir konu bul ve bunu trap müzik ile birleştir. Spinnin ya da Trap Nation sponsorun olsun adeta. Ödev yaparken, sunum hazırlarken, web design yaparken- konun ne olursa olsun. Müzik afyondur. Afyonla kafanı.

Bir de çok takma. Kaplumbağaların 90-100 yıl yaşadığı dünyada köpekler boşuna 11-12 yıl yaşamıyor.

İnsanları dost edinmek ve etraftaki kılıç artığı piclere karşı üstünlük sağlamak
Nabza göre şerbet ve kişisel benlik arasında ince bir çizgi vardır. O çizgiyi senin için ben bulamam ama o çizgiyi bulduğundan emin olmana yardımcı olabilirim. :)

Gelgelelim ikinci konuya, insanlar koyun olmaya meyillidir genelde. Çoban olmalısın o halde. Fakat "yalancı çoban" hikayesinin olduğu bir dünyada, despot bir otoritede patlayacaktır elbet. Güçlü, kararlı ve güleryüzlü olmak parolan olmalı.

Nabza göre şerbet ve kişisel benlik arasında ince bir çizgi vardır. O çizgiyi senin için ben bulamam ama o çizgiyi bulduğundan emin olmana yardımcı olabilirim. :)

Gelgelelim ikinci konuya, insanlar koyun olmaya meyillidir genelde. Çoban olmalısın o halde. Fakat "yalancı çoban" hikayesinin olduğu bir dünyada, despot bir otoritede patlayacaktır elbet. Güçlü, kararlı ve güleryüzlü olmak parolan olmalı.
Anladım dostum çok sağol

İyi olduğun bir konu bul ve bunu trap müzik ile birleştir. Spinnin ya da Trap Nation sponsorun olsun adeta. Ödev yaparken, sunum hazırlarken, web design yaparken- konun ne olursa olsun. Müzik afyondur. Afyonla kafanı.

Bir de çok takma. Kaplumbağaların 90-100 yıl yaşadığı dünyada köpekler boşuna 11-12 yıl yaşamıyor.

Müziğin yeri ayrıdır, lakin aynı anda iki farklı iş yapmak konsantreyi olumsuz etkilemez mi? Ödev, sunum vb şeyler yaparken arkadan müzik rahatlatıcı olabilir ama aynı zamanda dikkat dağıtıcı bir unsur ve hataya yatkınlık oluşturmaz mı? Konun ne olursa olsun diyerek de yelpəzeyi epey geniş tutmuşsun.

Şu konuya bir bakabilirsen beni ağır bir yükten kurtarmış olacaksın

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8