Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sorumluluk almaktan korkmak

Merhabalar alfaloji ahalisi, hayat nasil gidiyor.Benimkinde biraz problem var da suan.benim sıkıntım sorumluluk almaktan korkmak ki bunun uzun zamandir farkindayim fakat ozguven arttikca gecer diye dusunmustum gecmedi.bunu ne zaman fark ettigimi sorarsaniz basketbol maclarinda fark ettim.ne zman elime bir top gelse heyecan yapip ya kaybediyorum ya da pas atiyorum ki sorumluluk almiyayim.ozguven konusu ise apayri bir konu ki sıkıntı muhtemelen tam burada.ozguvenim ortamdan ortama asiri degisyor.ornegin okuldayken ayni evimdeymis gibi rhat hareket edip konusurken.disarda baska bir arkadas grubum da hata yapacam diye elim ayagim dolasiyo.tavsiyelerinizi bekliyorum bir el atin da cozelim

kanka özgüven dediğin şey bence birçok değişkene sahip. Nedeni de fiyelim ki sen çok iyi futbolcusun top ayağına gelince kafanda işi bitirip golü buluyorsun, şimdi sen kendine çok güveniyorsun ve bir sebebi var bunda tamamız. Ve de basketbola yeni başladığını varsayalım karşındada 1.90 lık adam var, şimdi futbolda kendine güveniyorsun diye tabiki basketde bu adamı geçebileceğini düşünemezsin. Ortamdan ortama rahatlığın değişmesinin sebebi ise çok karmaşık çünkü birçok değişken var(mekanın tarzı, masadaki sevmediğin kişi, vb.). Sadece kendin ol ve gerektiği yerde ortama uyum sağla(barda üzgün olmamalısın, batak atarken sohbet edilmez) tarzı.

kanka özgüven dediğin şey bence birçok değişkene sahip. Nedeni de fiyelim ki sen çok iyi futbolcusun top ayağına gelince kafanda işi bitirip golü buluyorsun, şimdi sen kendine çok güveniyorsun ve bir sebebi var bunda tamamız. Ve de basketbola yeni başladığını varsayalım karşındada 1.90 lık adam var, şimdi futbolda kendine güveniyorsun diye tabiki basketde bu adamı geçebileceğini düşünemezsin. Ortamdan ortama rahatlığın değişmesinin sebebi ise çok karmaşık çünkü birçok değişken var(mekanın tarzı, masadaki sevmediğin kişi, vb.). Sadece kendin ol ve gerektiği yerde ortama uyum sağla(barda üzgün olmamalısın, batak atarken sohbet edilmez) tarzı.
Ben de senin gibi dusunuyorum zaten rhatsiz hissettigim zamanlar samimi olmadigim arkadaslarimlayken veya pek bir tanidigin olmadigi zmanlar.basketbol da boy sıkıntısı ve yeteneksizlikden kaynaklaniyo ama antrenmanla gidericem insallah

Benim keşfettiğim bir metot var basit bir şey aslında başarı döngüsü prensibi yani sıkıntı yaşıyorsan bir ortamda duruma hakim olmadığın içindir bu prensip şöyle çalışır bir konu hakkındA önce teorik bilgi çalış sonra dışarı çıkıp pratik yap sonra tekrar teori ve tekrar pratik ve mÜkemmele ulaş dediğim gibi basit bir prensip

Kendimden örnek veriyorum daha düne kadar mangal yakmayı bilmezdim ve özgüvenim bir anda düşerdi parkta felan yutuba girdim mangal vidiosu sonra hemen aşağı inip ateş yaktım ve sorun çözüldü

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8