Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sosyal etkileşimin Bir numaralı düşmanı ; İlkel Beyin

Kısa , öz ve bilimsel bir yazı olacak. Zira başım çatlıyor.

İlkel beyin herhangi bir yabancı eyleme geçmeden önce “Ölüm riski olabilir” diyerekten en temel gayemiz olan Hayatta kalma dürtüsünü tetikliyor.
Bu yüzden İlkel beyin olabildiğince daha önce deneyimlenmemiş bir etkene Düşmanlık ile yaklaşıyor. Ve harekete geçmeden önce düşünmenizi sağlıyor.

Evet , Kızlarla konuşmayı bile daha önce deneyimlememişseniz İlkel Beyin “Ölüm tehlikesi” olarak görüyor.

İlkel beyin “Zararlı olabilicek etkenden” olabildiğince kaçınmak için size negatif düşünceleri pompalıyor. Olabilicek en kötü ihtimalleri sırasıyla aklınıza getiriyor ki “İlkel Hayatta kalma” dürtüleriniz deli gibi hareketinizi engellesin.

Herhangibi bir eylem yapmadan önce korku ile karışık heycan yaşamamızın sebebi budur.

Peki bununla nasıl mücadele edilir ?
Çok basit ; Beyninize sizi eylemden saptırıcak kadar süre tanımayın.

3 Saniye kuralı ;

Bu kural doğrultusunda Beyin yeteri kadar negatif düşünce oluşturmadan harekete geçerek Beyine “Bak , hiçbirşey olmadı. Zararsız” sinyalini veririz.

Teknik basit ; Korktuğunuz eylemi gerçekleştirmek için 3’ten geriye doğru sayın. Tam sıfır dediğiniz anda eylemi gerçekleştirin.

Bu yöntem Size bol bol Deneyim , Özgüven ve Cesaret kazandıracaktır. İyi forumlar :)

Son düzenleme:
Reis beeee :)) 3 saniyeyi deniyim ben yoksa yabancı kızlarla konuşamıycam yav. Yav ne olabilirki abi en fazla snne be slk .s der burdada özgüvenimizi alıp gideriz başarısız olsak bile. Böyle mantıklı konuşmama rağmen korkuyorum ama birgün yapıcammmm zorundayım

Reis beeee :)) 3 saniyeyi deniyim ben yoksa yabancı kızlarla konuşamıycam yav. Yav ne olabilirki abi en fazla snne be slk .s der burdada özgüvenimizi alıp gideriz başarısız olsak bile. Böyle mantıklı konuşmama rağmen korkuyorum ama birgün yapıcammmm zorundayım
Bak az önce bunu yazarkende olası sonuçları düşündün. Ve beyin seni korumak için olumsuz cevapları hemen aklına sıraladı. Korktuğumuz bir durumda olaya Vahşice , düşünmeden yaklaşmamız gerekiyor . Korku bir içgüdüdür. Hakkında analiz yapılmaz

Bak az önce bunu yazarkende olası sonuçları düşündün. Ve beyin seni korumak için olumsuz cevapları hemen aklına sıraladı. Korktuğumuz bir durumda olaya Vahşice , düşünmeden yaklaşmamız gerekiyor . Korku bir içgüdüdür. Hakkında analiz yapılmaz
Olumsuz cevap gelse bile umursamadan yapmaya çalışıcam. Bide kız yani öldürecek hali yok en fazla kem küm eder git der (yine olası sonuçlar :D ) sanki cumhurbaşkanının kızına yürüyorum yav

Olumsuz cevap gelse bile umursamadan yapmaya çalışıcam. Bide kız yani öldürecek hali yok en fazla kem küm eder git der (yine olası sonuçlar :D ) sanki cumhurbaşkanının kızına yürüyorum yav
Farkındasın ama hâlâ düşünüyorsun. Düşünmeyi kes ve sadece içgüdüleri ile hayatta kalmaya çalışan bir hayvan gibi davran

Dostum peki tanıdığımız ve güvende olacağımızı bildiğimiz kızlarla konuşurken neden çekiniyoruz?

Dostum peki tanıdığımız ve güvende olacağımızı bildiğimiz kızlarla konuşurken neden çekiniyoruz?
Güvende olduğunu nerden biliyorsun ? O kızların gerçekten sana zarar vermeyecek düzeyde olduğunu Bilinçaltın kabul etseydi korkmazdın. İçgüdülerin mantığı yoktur. Kızla konuşmaya giderken Beyninin sana “Ölebilirsin” uyarısı vermesi sence mantıklı mı ? Kızla konuşmaya gidiyorsun ve öleceğini düşünüyorsun. Mantık aranacak bir konu değil. Tamamen içgüdülerimiz ve Hayvansı yönümüz ile ilgili

Bence bu kadar uzun yazma okuyana kadar gozlerim agriyo. Daha az detaya inmelisin. :) :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8