Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sosyal ortamda enerjim çekiliyor sanki

Bazı kişilerle sohbet ederken sürekli malmısın olum yav tarzı ağza sakız olan lafları sarf ettikleri zaman kötü bir his oluşuyor içimde o an aşağılar tarzı bakışlarının altında eziliyor gibi bir şey.

Sanki bi büyüğüm tarafından azarlanıyomuş kadar kötü bi his.
Özgüvendendir dedim spor vs yaptım kendimi geliştirmeye devam ediyorum ama buna bi çözüm bulamadım.

O an elim ayağıma dolaşıyor.
Birinin şakasına da olsa aşağılaması hadi lan ordan tarzı bir yaklaşım sergilemesi moral olarak çöktürüyor o an.

Bir de bu durum da beni daha çok kötü hissettiren ise bunu yapan tipler bazı ağır takılan dediğimiz kişilere yapmıyor onların yanındaki duruşlarına bakıyorum da daha uysal oluyorlar.

Tepki versem abes kaçar gibi hissediyorum.
Diğer türlü de ben ona bişey diyorum ama içim rahat etmiyor.

Kısacası o an bana azarlar tarzı veya bi s.. git tarzı yaklaşan kişilerin yanında hareketlerim dominantlığını kaybediyor.
Daha ürkek oluyorum .

Bunsorun bende de vardı.Şahdına münasır kişilerden 1-2 hafta uzaklaş sonrasında beden dili çalış ve bu tekniklerle tekrar yaklaş.(Beden dilinde baskın ve olumlu yaklaşım) İstersen yardımcı olurum.Sen doğru mesafeyi kurarsan onlar yola girerler

Bu kişiler maalesef hayatımızın bir çok kısmında rol oynamakta... Şahsen seni sevip de yanına gelip boş boş konuşan,seni bozmaya çalışan ve ilkokul esprileri yapan insanlara maruz kalmak insanların çoğunda var ve bu insanları bozmamak için sustuğumuzda oluyor.Bu olay sürekli tekrarlanıyorsa ilişkini kes veya rahatsızlığını belirt (ciddice) sen ses çıkarmadıkça daha çok üste çıkacağını bilmelisin.Tavrını ortaya koy ve kendini çok salma.
Kısacası:Nabza göre şerbet ver. Hak edenin ağzının payını da şakkadanak ver.
Boş insanlara ayıracak zamanın olmamalı.Her dakikan değerli

Ya en basidinden şöyle düşün bu ins amcıkları birkaç yıl sonra görmeyeceksin.Unutup gidiceksin o yüzden ne gerekiyorsa kimseye katlanma.Ver cevabını

Bunsorun bende de vardı.Şahdına münasır kişilerden 1-2 hafta uzaklaş sonrasında beden dili çalış ve bu tekniklerle tekrar yaklaş.(Beden dilinde baskın ve olumlu yaklaşım) İstersen yardımcı olurum.Sen doğru mesafeyi kurarsan onlar yola girerler

Benim durumda daha çok bir şeyi yanlış anladığımda ha ben öyle sanmıştım dediğimde ortamda öyle bi yüklenme oluyo ki

Dediğim gibi bunu bazıları yapınca kimse sesini çıkarmıyor ben abes bi hata yapınca millet mal salak ya bi sg gözününde önünde görmüyon mu ya tavrına bürünüyor cidden o an modum yerlerde oluyor.

Bu arada bu durum öyle her an olmuyor arada sırada olan bişey ama rahatsız ediyor beni
Tepkinin derecesi de önemli bence
Alıngan bir profil çizmek istemiyorum tam ortasını nasıl bulabilirim

Bir de bu lafları sarf ediş şekilleri de etkiliyor.
Baya samimi olduğum arkadaşım şakasına samimiyetine laf etse salak vs dese o kadar koymaz da bazısı ortam içinde bağırarak falan bunu yapıyolar o an modum yerlerde

Benim durumda daha çok bir şeyi yanlış anladığımda ha ben öyle sanmıştım dediğimde ortamda öyle bi yüklenme oluyo ki

Dediğim gibi bunu bazıları yapınca kimse sesini çıkarmıyor ben abes bi hata yapınca millet mal salak ya bi sg gözününde önünde görmüyon mu ya tavrına bürünüyor cidden o an modum yerlerde oluyor.

Bu arada bu durum öyle her an olmuyor arada sırada olan bişey ama rahatsız ediyor beni

Baya samimi olduğum arkadaşım şakasına samimiyetine laf etse salak vs dese o kadar koymaz da bazısı ortam içinde bağırarak falan bunu yapıyolar o an modum yerlerde
Kanka bu durum bende de vardı ve burada ki hemen hemen herkeste oluyodur öncelikle şunu bilmelisin ki yakın arkadaşın falansa bu genellikle kendine güvensizlikten olan bir davranış sen ona kendini göstermesi için bir koz veriyosun(istemeyerek) o da çevresinde önemli biri olduğunu göstermek için bunu söylüyor yani seni aşağılayıp kendini yukarı çektiğini zannediyor bu o arkadaşınla takılırken hal ve haraketlerini etkiler çok muhabbet edemezsin genelde kasıntı olmaya başlarsın biraz bunun çözümü ise öncelikle bu haraketi yaptığında sert bir dille onu uyarmalısın herkesin de söylediği gibi o arkadaşınla muhabbetini kesebilirsin fakat bunu başka arkadaşlarınla da yaşaman muhtemel sen kendine güvendiğin sürece ve kendini bildiğin zaman bu söylemleri otomatik olarak takmayacaksın hatta sen de güleceksin emin ol bu olduğunda hepimiz az da olsa rahatsız oluyoruz bu kendimize güvenimizle doğru orantılı kendini bilmenle ve genelde yaptığımız ya takmayıp biz de eğleniriz kendimizle taşşak geçeriz ya da o arkadaşımızla görüşmeyiz fazla samimi olmayız veya uyarırız yani fazla takma bu yeni şeyler denemene engel olmasın özgüven olarak seni kötü etkilemesin hata yapmaktan çekinir bir hale bürünme kendine güven eğlenmeye dominant olmaya devam et en fazla sana sözlü şiddette bulunabilir fakat sen izin verirsen hayatını kötü yönde etkiler

Bu sorunu yaşadığım kişiler zaten ortamda saygınlığı olan herkese baskınlık kuran tipler.

Mesela laf dalaşına girsem bile her türlü ezilen taraf ben olurum
Baskınlar ya hani etrafı da kendine çekiyorlar.

Bisey der ortamda salak salak gülerler vs ama o dediklerini ben etsem kimse gülmez

Sıkıntı şu bu durum benim girdiğim her ortamda oluyor.

Hiçbir ortamda o baskın kişi ben değildim

Kboflsflfl Kardeşim o puştlar seni kıskanıyor.Bak 100 de 100 söylüyorum seni kıskanıyorlar ibneler.Neyi kıskanıyorlar bilemem ama kıskandıkları kesin.Senin durumunun aynısını ben yaşadım ama tecrübesizdim malesef.Şimdi diyelim ki senle taştaş geçtiler.Sakın ciddiye alma,sen de aynı şaka üzerinden yürü.Bu onları daha da çıldırtır emin ol.Veya uygunsuz bir şaka yaptılar diyelim ki,şunu yapabilirsin "Sen biraz fazla komiksin ya nasıl beceriyorsun bu işi gibi alay cümleleriyle savur.Yada oturuyorlar diyelim.Sen de gittin yanlarına ve sana en çok laf atacak kişiyi gözüne kestirdin.Gidip onun yanına otur hatta kişisel alanını işgal eder seviyede yaklaş(Kolunu yakınına koy,sandalyesinin üzerine at bak gör gıkı dahi çıkmayacak.Sana bu konuda çok daha fazla yardımcı olucam.Ben yaşadım öğrendim ama senin yaşanana gerek yok.Bana özelden mesaj yaz iletişime geçelim daha detaylı anlatırsan daha iyi yardımcı olurum :)

Yaptığına ters tepki vermeyip aynı şaka üzerinden yürüdüğüm zaman sanki dediğini kabul edip daha da altında ezilmiş gibi hissediyorum bu nasıl oluyor

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8