Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Söz veriyorum bu(cidden) son...

Soz veriyorum bu son...

Bu kelimeyi sürekli kendime söylerdim işte bir daha olmayacak, bir daha yemiyeceğim, bir daha çok ders çalışacağım diye,

Ama olmadı, hep tekrarladım...

Çunkü cidden laf ile peynir gemisi yürümüyor.

Bu sefer önlemini aldım, yarın önemli sinavlarım var ama hiç çalışmadım Ve çalışmayacağımda çünkü son gün yapacağım bir olayin bana etkisi fazla olmaz.

Bu siteyi keşfettiğimden beridir sadece şunları yaptım:

300 sayfa kitap okuma. ( buna bir bahane yok, cidden 2 gunde 300 sayfa kitap okudum, ben bile şaşırdim)
Abur cuburu bırakma ( birakamadim )
Ve 5 saat ders çalıştım. ( en az 3 saati boş geçmiştir ama )

SONUÇ: HALA AYNI BENİM...

ama bu sefer son.

Hem aile içi sorunlarımda artmaya başladı telefonum fazla elimde olduğu için.
( tabi araştırmalar yapıyorum ve siteyi takip ediyorum)

Bu yüzden bir süreliğine de olsa siteden uzak kalacağım. Kendimi gelişime adamak için...

Kendinize iyi bakın yakında görüşmek üzere....

Son düzenleme:
Siteden niye uzak kalıyorsun? 7/24 robot olup kendimizi geliştiremeyiz. Hele ki anladığım kadarıyla önceden bir disiplinin yokken birden 5 6 saat ders çalışmaya kalkıyorsun bu çok yanlış bir şey. Azar azar başlayıp öyle çoğaltman lazım. Siteden de kendini uzaklaştırma her gün 10 20 dk'da olsa bir şeyler okusan yeterli birden her şeyi kesme hayatından.

Disiplini sağlamanın kesin yolu

Siteden niye uzak kalıyorsun? 7/24 robot olup kendimizi geliştiremeyiz. Hele ki anladığım kadarıyla önceden bir disiplinin yokken birden 5 6 saat ders çalışmaya kalkıyorsun bu çok yanlış bir şey. Azar azar başlayıp öyle çoğaltman lazım. Siteden de kendini uzaklaştırma her gün 10 20 dk'da olsa bir şeyler okusan yeterli birden her şeyi kesme hayatından.

Disiplini sağlamanın kesin yolu
normalde 15-20 dk elime telefon alirdım 1 hafta kimi zaman 2 hafta giderdi şarjı...

Ama şu anda yeni bilgiler edinmeye çalışiyorum ve ailemle çok sorun yaşıyorum.(notlarim pek iyi sayılmaz, onları açıyorlar, bana pek güvenmiyorlar vs...) bir anda elimde bu kadar telefon olunca tuhaflanmaya başladılar. Sürekli sorun çıkartıyorlar bende buna bir yol bulmaya çalışacağım, en once onlara kendimi değiştirdiğimi göstermem gerekiyor, tabi zamanla...

Haklısın kendimi bir anda geliştirmeye çalıştim ve çuvalladim. Bu sefer yavaş ama geriye adim atmaksızin ilerliyeceğim...

Ailem 7/24 ders çalış diyen, çalışmıyorsan da telefon ile ilgilenme tiplerindendir...

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Senin gibi ailesi olan dostlarım vardı. Cidden ne sosyal hayatları vardı ne de bişeyleri. Neyse yarın matematik sınavım var 3 gün önce çalışmaya başladım ama ilk gün çalışmadım bile 2. gün azcık ucundan baktım 3. gün zorladım kendimi 15 dakka çalıştım sonraki yerleri anlamadım bıraktım. Az önce arkadaşımla konuştum o da üzgün bu konuda o da 0 alıcak ben de 0 alıcam.

Siteyi kullanırken aşırıya kaçmadığın sürece sorun yok. Sen kendini nasıl geliştireceğini biliyorsun ama uygulamıyorsun. Uygulamamak için bahane üretmeyelim.

Ben aynı ben olmadığıma inanıyorum. Arkadaş ortamında alay edildiğimde/küfür yediğimde sessiz kalmamam mesela. Bir psikoloğa gitsem müdürünle konuş felan derdi ama burası öyle demiyor.

Mutlaka değiştin bu değişim minicik bile olsa değiştin yani.

Onun haricinde bazen gerçekten ben de karamsara bağlıyorum bazen ağlıyorum öfkem hatsafada oluyor. 1 haftada 6 gün iyiyken diğer 1 gün resmen hayat beni ezip geçiyor. Pek yardımcı olamadım hatta hiç olamadım özür dilerim belki duygularımı açıklarsam iyi hissedersin diye düşündüm.

Cidden çok iyi hissettirdi sağol,

Bende sinavima çalışmadim yarın benimde matematik sinavim var ne tesadüf...

Sosyal hayatım hiç olmadı diyebilirim zaten yılda 1 kez bile zor birileri ile buluşabiliyorum.... ama bunlar değişecek

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8