• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Sperm ve Yumurta -Evrimsel Psikoloji Part 2

N.R

Süper Moderatör
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
13 Ekim 2018
Mesajlar
278
Yaş
26
Şehir
Adana
Doğadaki her olay aslında bir ekonomik savaştan ibaret.

Sperm ucuz ve çokken yumurta paha biçilmez ve azdır yani kadın zamana karşı savaşır. Hamile kalabileceği yaş sınırlıdır bu yüzden kendini ve çocuklarını koruyup geçindirebilecek bir erkek ile evlenmek ister. Erkeklerde ise bu durum tam tersinedir bir gün başka bir yumurtayı diğer gün başka bir yumurtayı döllüyebilir zira çok fazla sperm üretimi vardır.

Sperm ve yumurtanın soğuk savaşı da burada başlar. Kadın değerli yumurtasını en iyi sperme sahip erkek ile birleştirmek ister , erkek ise en güzel vücutlu kadınla ilişki yaşamak ister. Spermi değersiz erkekler eş bulmakta zorlanır zira kadınlar onları istemez ve onlardan tiksinir , bu erkekler onların son şansıdır. Kadın gün geçtikte yaşlanır ve güzelliğini kaybeder ve bu yüzdendir ki erken yaşta uygun eş adayını bulmak ister.

Normal şartlarda ortalama bir kadın ortalama bir erkekten üstündür. Bunun sebebi ise sperm ve yumurtanın soğuk savaşından kaynaklıdır.

Not : Aslında bugün başka bir yazı paylaşmıyacaktım fakat arkada çalan o güzel fon müziği beni yazmaya itti. Bu yazılanlar oyununuzu fazla etklilemez hatta hiç etkilemez sadece genel kültür. İyi geceler dilerim.
 
Üst