• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Spor - Beslenme problemi

HuseyinS

Üye
Selamlar herkese,

Daha önce spora başladım. Yaklaşık 10 kilo almam gerek. Günde 2500-3000 arası kalori almam gerek en kötü ihtimalle. Spora gitmeye zamanım var ama hafta içi 3 gün ve haftasonu 1 gün okulum var. Okul saatleri de tam karbonhidrat yemem gereken saatler. Normalde 500 grama yakın makarna yiyordum. Bunu okula kaba koyarak götür deseniz götüremem. 1 tencere şey :D. Dışarda yiyeyim desem 1 tabak makarna 10 tl en kötü ihtimal ve o kadar para ayıramam. Bunu nasıl çözebilirim? Karbonhidrat tozu lıcam fakat yine de öğün sayımı azaltmamam gerekiyor. Önümdeki tek engel bu...

Teşekkürler şimdiden

Ben de kilo problemi ile cebellesiyom şu sıralar sana sabah kahvaltısı tavsiyem;
-bebek biskivüsü (harras doğala yakındır ve yüksekkarbonhidrat bulunur)
-findik,ceviz,badem,yer fıstığı ve antep fıstığı (bunlardan alerjin olmayanları seç ve aşırı da koyma her çeşitten 7 tane yeterli)
-SÜt veya yoğurt

Katı yiyecekleri robota koyup iyice karıştırıyorsun sonrasinda cam bir kavonaza koyup içine süt veya yogurt ilave et. Okulda ilk derste yersin.Bebek bisküvisüni yarim poşet koyman yeterli abartıp şeker komasına girme.

Evden çıkmadan da 2-3 yumurta bir parça yulafli ekmek yersen 700-800 kalori alırsın rahat.

Helazimus

Üye
Tam da Bulk dönemindeyim 86 dan 95 e çıkmaya çalışıyorum. En kaliteli karbonhidrat kaynağı olan pirinci kullanmanı öneririm. Geçen sene bilinçsiz bir şekilde makarna yiyerek 1.5 ayda 7 kilo almıştım fakat göbek olmuştu haliyle. Şimdi çok daha bilinçliyim. Myfitnesspal diye bir uygulama var. Açık konuşuyorum bu uygulamayı kullanmazsan kafana göre yiyerek kilo vermen çok zor. Mutlaka ama mutlaka kalori hesabı yapman gerekiyor. Evine hassas terazi al zaten 20 30 tl bişeydi ben aldığımda. Yediğini içtiğini ölç onunla. Lisedeyken ben yanımda makarna götürüyodum ama bi tabak falan götürüyodum. Makarnanın kaplayacağı alana pilav koysan hem daha kaliteli bir karbonhidrat hem de daha fazla pilav sığdırabilirsin. Uygulama zaten ne kadar yağ protein ve karb. Alman gerektiğini sana söyler. Şekere, hamur işlerine çok fazla yönelme çünkü sağlıklı kilo almak her zaman en iyisidir. Fazlası sana yağ olarak döner. Yulafı tavsiye ediyorum. Ben yulafı yoğurtla karıştırıp biraz yumuşamasını bekliyorum öyle yiyorum. Tabi ev yapımı yoğurtla yaptığım için sulu oluyor ve yulaf daha iyi yumuşuyor. Market yoğurtlarında fazla su yok bildiğim kadarıyla. Kısaca uygulamayı mutlaka kullan, makarnadan ziyade pilava yönel, protein ihtiyacını karşılamaya çalış ve şekerden uzak dur.

epp

Üye
Bende zayıfım ama iki aydır spor yaptığım için kilo problemim kalmadı tek problemim yağ oranı. Sarkan hiçbir yerim yok göğüs kaslarım da belli ama karın kasım yok. Hoş yeni çalışmaya başladım ama ilerse gözük.ez diye de korkuyorum açıkçası