Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sporla içli dışlı olanların yardımına ihtiyacım var ( crossfit )

Merhaba beyler, daha önceden crossfit yapmıştım 1 ay ve gerçekten muazzam derece zevk aldığım bir şey ki zaten ben spor hastasıyım.
İş arıyorum şu an. İşe girdikten sonra dağ tırmanış sporu var ona da katılacağım güzel bir yer bulduktan sonra o ayrı konu.
Ben jason momoa gibi bir vücut yapmak istiyorum. Kısacası irileşmek istiyorum. 1.85 boy 90 kilo gibi. ( %13 - 11 Yağ )
Fakat araştırmalarıma göre crossfitte irileşmek pekte mümkün değilmiş. Kasa gerekli hasarı vermediğimiz için falanmış.
Fakat crossfitte daha çok pump basıyorum kısa süre de ve daha çok verim aldığımı hissediyorum.
Benim düşüncem; gün de 3500 4500 arası kalori 500 600 arası karbonhidrat 300 de protein alsam ( diyet listem hazır ve gayet sağlıklı ), bu diyet programım ile ve haftada 3 gün gayet profesyonelce crossfit + fitness yapsam 2 gün falan fullbody sizce irileşmem mümkün olur mu istediğim şekil? Çünkü bu işe gayet önem ve vakit vermek istiyorum.
Öyle yok ağa sağlıklı olmak falan benim sikimde değil ki zaten sağlıklı olmak için de yapmıyorum.
Gerçekten spordan zevk alıyorum. Vücudumu istediğim şekil görmek ve istediğim giysileri giymek beni sevimli bulduruyor gözümde. Hoşuma gidiyor.
Zaten bu yapmacık dünya da daha fazla ney yaparak mutlu olunur ki?
Sosyal medya ile kendimizi sahte tatminlik ile kandırmak bir ruhsal hastalık olur.
Mcdonalds gibi sikik yerler de yemek yemek intihar olur. ( Bu yüzden sağlıklı dedim orada )
Medya gibi amına kodumun kurumlarının insanların beynine girip robotlaştırması.
Dünya tamamen bunlar üzerine işliyor ve sahteliğini koruyor.
Yani bunların ve başka şeylerin farkında olupta başka neyle mutlu olunur ki !!
Tabi aklımız da çılgınca başka şeyler yoksa.. :)
Her neyse dediğim gibi sadece sevdiğim ve kendime bir amaç edinmek istediğim için profesyonelce yapmak istiyorum bunu.
Bilgisi olanlar var ise; gerçekten yardıma ihtiyacım var. Eğer başka kaynaklar biliyorlarsa link atabilirler.

Edit; bu arada başka bir sorum ise, diyelim ki yağ oranımız zaten düşük ve orta kilolu bir erkeğim. ( 1.81, 68 ) Bahsettiğim diyeti alırken ek olarak bu sporların üzerine kardiyo yapmak zararlı mı olur yoksa daha mı iyi olur? Yani kardiyo neye bakarak yapmalıyız, ne durumda?

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme:
Crossfit ile estetik bir fizik yapmak hayal adam gibi full body yap istediğin fiziğe kısa sürede ulaşırsın. Kaynak olarak Ege fitness takip edebilirsin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8