• Foruma giriş yaparken, kullanıcı adı ve şifre hatası alıyorsanız alfalojimedya@gmail.com adresine e-posta adresine hesabınızın ismini gönderin problemi giderelim.

Sporu Seven Güzide İnsanlar

Boyunuz kaç cm?

  • 1.50-1.60

  • 1.60-1.70

  • 1.70-1.80

  • 1.80+


Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

HiddenBoy

Üye
Katılım
7 Ağustos 2018
Mesajlar
34
Şehir
Nevşehir
Selam canlarım, bugün herkesin ilgisini çekebilecek bir konu ile İŞTE SAHNEDEYİM..!

Bugün ki gösterimizde boyun uzun olmasının faydalarından ve uzun süredir yaptığım deneyler sonucunda uygulayacağınız tekniklerden bahsedeceğim..
En önemli faydası hiç şüphesiz ki tüm insanlardan 3ADIM önde olmanızdır. Evet yanlış duymadınız 3ADIM..! Azımsanamayacak kadar büyük bir farktır. Boyunuzun kısa olması 3 adım geride olduğunuzu tabi ki de göstermez.

Boyu benden uzun olan birkaç arkadaşım var. Alfa değiller ama boyları onların alfa görünümünde olması için yeterde artar. Çevreden aldıkları tepkiler güzel. İnsanlar onların yanında kendilerini daha çok güvende hissederler. Hem mecazen hem gerçek boylarının gölgesine girerler. İnsanlar bir dal parçasının mı gölgesinde dururken rahatlardır yoksa bir çınarın mı?? Derin devlet bas bas bağırıyor. Spor yapın, iyi bir vücudunuz olsun. İşte buna benzer sebeplerden.

Zamanında bir deney yapılıyor. Büyük bir şirket eleman aradığını duyuruyor. Bir sürü insan başvuruyor ve insanlar eleklerden süzdürüle süzdürüle 5 kişi kalıyor. 4 kişinin bilgisi, becerisi, tecrübesi daha fazla. 5. arkadaşımızın ise onlar kadar ne tecrübesi var ne bilgisi ne becerisi.. Ama sahip olduğu harika bir özelliği var. Diğerlerinden boyu uzun. Deneyin sonucunu tahmin etmek o kadar da zor olmasa gerek. 5 kişiyi sırayla alıyorlar ve boyu uzun elemanımızı seçiyorlar. Peki ama neden?? Çünkü onlara diğerlerinden daha çok güven verdi. İnsanlar da güvenebileceği kişileri aramazlar mı zaten? Neden ananın duası babanın gölgesi deriz?? Baba heybetlidir de ondan. Pısırık, ufak, tefek insanlara kim yaklaşmak ister. Ha sohbeti güzeldir boyu uzun olmasa da alfadır. İyi giyinir, eğlenir. Eğlendirmez sadece insanları eğlencesine davet eder. İşte boyun pek de önemi kalmaz.

Diğer iki yazımda 4 SAAT UYKU KEŞFETMEYİ SEVEN BEYNİMİZ fark etmişsinizdir. Eğer bir hedefim varsa ve onu gerçekleştirmeyi istiyorsam topyekun mücadeleye girişirim. Her yolu denerim başarıya ulaşmak için. Burada da farklı olmayacak. Boyumuzu uzatmak için topyekun bir mücadeleye girişeceğiz.
Peki iyi hoş söylüyorsun da biz ne yapacağız?

Birinci maddemiz –en önemli madde- saat 10 olmadan uyumuş olmalısınız. Peki neden saat on? Beyinde ki hipotalamus o kadar çok hormon üretir, hipofiz bezi o kadar çok hormon salgılar ki saymakla bitiremeyeceğimiz daha niceleri saat 10’dan itibaren başlayarak saat 2’ye kadar hormon salgılamaya ve üretmeye devam eder.

İkinci maddemiz –en önemli madde- bize gerekli üç hormon var. Büyüme hormonu, tiroxin ve en önemlisi testesteron. Bu üç hormonu çok iyi bir şekilde vücuda almalı ve salgısının en yüksek olduğu saatlerde uykuda olmalıyız. Tiroxin metabolizmayı artırır ve daha çok büyüme hormonu üretmenize sebep olur lakin her şeyin fazlası zarar. Tiroxinin salgılanması için iyot lazımdır. İyotu yemek tuzundan alabiliriz. Tabi ki abartmamalıyız. Guatr hastalığına yakalanmak istemeyiz. Testesteronu en iyi üreten biz erkekleriz. Mast### yapmamanız gerektiğini herkes bas bas bağırıyor platform da. Bir bildikleri var. Haklılarda. 13 gün üst üste yapmazsanız. Vücudun onu bir yere atması gerek. Vücut bizim için en iyisini düşünüyor ve hücrelere gönderiyor. O kadar çok protein kalsiyum vitamin var ki içinde. Onun vücuda alınması demek fiziksel olarak üstünleşmeniz demek.

Üçüncü maddemiz –en önemli madde- beslenmemize dikkat etmeliyiz. Hazır gıdalardan uzak durun. Hazır gıdalar enzimlerin aktive olmasını engelliyor ve salgı azalıyor. Misal abur cubur çok yiyen bir insan kilo almaya başlar. Sebebi hazır gıdaların tiroxin hormonunu çalışmasını engellemesi dolayısıyla metabolizmanın yavaşlaması, yiyeceklerin sindirilememesi ve al sana kilo. Kalsiyum, protein bol ağırlıklı süt, yoğurt, peynir, havuç ve günde 3 yumurta tüketmeye özen gösterin. Hepsi aynı anda değil tabi ki. Süt içtiysen o gün yoğurt yeme ancak ailen için problem değilse kahvaltıda 3 yumurta ve peyniri götür gitsin

Dördüncü maddemiz –en önemli madde- süt, yoğurt yedik eyvallah lakin bu besinler laktik asit, yorgunlaştırıcı ve uyku getirici olmak üzere 3 bölgeden bizim enerjimizi sömürmeye yönelik saldırganlar göndermekte. Buna karşı önlem almazsak büyük felaketlere yol açabilir. İyi peki tamam da biz napacağız? Hani futbolcular maçtan önce ısınma hareketi yaparlar. Hafif açma germe gibi. Bunun en önemli sebeplerinden biri sakatlık yaşanmaması içindir. Ama bir sebebi daha var. Futbolcular bilmez doktorları iyi bilir. Salgılanan laktik asidin ve çetesinin etkisini kırar aynı bir kahraman gibi..

Beşinci maddemiz –en önemli madde- egzersizler.. Hani demiştik ya laktik asit ve çetesi bizi bitirir. Ona karşı önlem almalıyız. İyi hoş söylüyorsun da nasıl? Bir taşta iki kuş vurarak tabi ki. Futbolcular gibi açma germe yapmaya gerek hem yok hem var.. Topyekun mücadele demiştik ya. Başlıyoruz şimdi..
  • BACAK BOYU: Bacak boyu önemli bir rol oynar boyumuzda. Bizde bu faktörü kullanacağız. 3dk boyunca bir sağ bir sol tekme atacağız öne doğru ismi ön tekme. Yalnız amatörce değil taekwondocu gibi
  • Bu harekette önemli nokta şu ki ; tekmeyi atarken bacak diğer dizinizin yanından düz çıkmalı. Bacak boyunu uzatmanın diğer yolu da yukarı yönlü kısa mesafe 200 kez, uzun mesafe 30 kez zıplamaktır. İsterseniz ipte atlayabilirsiniz.
  • OMURGA BOYU; Omurga boyunu uzatmanın birkaç yolu var. Duvar esneme hareketi 2dk yapmanız yeterli.6sn yapın ve 10sn bekleyin. İkinci olarak 1dk boyunca elinizle ayak parmaklarınıza değmeye çalışın. 1dk boyunca yapın 4sn yapın 5sn bekleyin. Üçüncü olarak süper diz üstü hareketi var. Namaz da yerde oturur gibi oturun. Dizinizin üstüne kalkın ancak ayaklarınız yerde yine. ‘L’ harfi gibisiniz artık. Elinizle topuğunuza değmeye çalışırken belinizi germe hareketini uyguluyorsunuz öne doğru geriliyorsunuz. 2dk yapın. 8sn yapın 15sn dinlenin.
  • OMUZ: Omuzların uzaması en önemlisidir. İki güzel hareket var birincisi barfiks gibi 3-4dk bir yere asılmanız yeterlidir. İkincisi ise şu; namazlığı alın ve silindir şekilde katlayın. İnce orta boylu bir şekli olsun. Ardından bir elinizle bir ucundan diğer elinizle öteki ucundan tutun. Havaya kaldırın. Sağa doğru omurganızı bükmeden sağ kolunuzu sağa doğru gerdirin sol kol ile de tersi yönde çekin. Sonra aynı işlemi sola uygulayın. Sağ 10 sol 10 yapmanız yeterlidir. https://plus.google.com/u/0/photos/photo/116383179503273983412/6641030149743912850
Altıncı maddemiz –en önemli madde- omurganızın şeklinin düzgünleşmesi için dik de durmanızı kolaylaştıracak bir uygulama var. Uyurken sırt üstü uyuyorsanız belinizin ve diz kapağınızın altına yastık koyabilirsiniz.

Yedinci maddemiz –en önemli madde- bunları uygularken sakin, stressiz ve iyi bir ruh halinde olun. Gülümseyin zira gülümsemek terapilerin en iyisidir..!

Güzel dostlar güzel insanlar bu verdiğim teknikleri uygulamaya başladığınızda çok şeyin değiştiğini fark edeceksiniz. Verdiğim hiçbir teknik gereksiz değildir bu yüzden güçlü iradelerinizle bunları uygulayın.

Bugünkü GÖSTERİMİZİN sonuna gelmiş bulunuyoruz.

HİDDENBOY
 

hesoyam

Üye
Katılım
18 Ağustos 2018
Mesajlar
171
Yaş
18
Şehir
Tokat
Arkadaşlar deneyebilirsiniz. Çok bir şey beklemeyin ama kavak ağacı değiliz bir kaç santim uzamak bile fark edilir. Asılı kalma hareketleri de var. Okurganız asılı kalınca araları açılır. Spor yaşamdır.
 

Iamgod

Üye
Katılım
25 Ekim 2018
Mesajlar
49
Yaş
21
Şehir
İzmir
Eline sağlık iyi yazmışsın.

Ben de ekleme yapmak isterim.
Her insanın boyu bazı sebeplerden dolayı daha kısa gözükebiliyor. Mesela doğal boyu 175 olan bir kişi, dik duramamasından, spor yapmamasından, kambur gibi yürümesinden vb. 175 olan boyunu 170e düşürür.

Fakat spor yapıp, fiziğinizi çevikleştirdiğiniz sürece cebinizde ki 5 cm boy'u ortaya çıkarırsınız. Çünkü dediğim gibi o kamburluk, düşük omuz, omurga ve yürüyüş sorunlarınız spor ile ortadan kalkar ve daha dik çevik olursunuz. O sıra da gerçek boyunuz ortaya çıkar. Sakın bunu "boyum uzadı amuh" olarak algılamayın. Sadece gerçek boyunuzu ortaya çıkardınız. Ve bunun yaşı yoktur, 40 yaşında bile spor yaparak gerçek boyunuzu yani saklı olan 5 6 cm'i ortaya çıkarırsınız.

Konu sahibi arkadaş gerekli tüm hareketleri vermiş, yalnız çok önemli bir hareket olan 'ovfar' hareketini unutmuş olabilir.

Ovfar hareketini de araştırın, çok etkili bir duruş bozukluklarını, omurga sorunlarını gideren bir sırt/bel/göğüs hareketidir.

Bir diğer konu ise,
Boy uzaması, kemik gelişiminin halen devam etmesine bağlıdır. Kemik gelişiminiz kapanmışsa artık boyunuz uzamaz, kemik kapakçıkları dediğimiz kısım son aşamaya geldiğinde boyunuz tamamlanmış demektir.
Bu kemik gelişimi en çok ergenlik döneminde büyüme hormonunun çokça salgılanmasıyla oluyor. Bu demek oluyor ki 15/18 yaş aralığında asıl boy ataması olur, sonrasında ise yani 18/21 yaş aralıklarında hafif dokunuşlar dönemi desek yanılmayız, bu son dönem de en fazla 5 cm falan atarsınız.
Bunu bilen bir insan kemik gelişiminin en çok olduğu ergenlik döneminde basketboll oynayıp, kalsiyum çok tüketirse boyu daha çok uzar.
Ha siz 18/20 yaşından büyükseniz hastaneye gidip kemik gelişiminizin durup, durmadığına bakabilirsiniz.
Kemik gelişiminiz son bulmuşsa ilk bahsettiğim "asıl boyunuzu gösterme" kısmını uygularsınız.
Kemik gelişiminiz devam ediyor ise hala bir ümit var ve bu gelişimi evresini lehinize karşı maximumu kullanın.
 

HiddenBoy

Üye
Katılım
7 Ağustos 2018
Mesajlar
34
Şehir
Nevşehir
Arkadaşlar deneyebilirsiniz. Çok bir şey beklemeyin ama kavak ağacı değiliz bir kaç santim uzamak bile fark edilir. Asılı kalma hareketleri de var. Okurganız asılı kalınca araları açılır. Spor yaşamdır.
Birkaç santim cidden önemli. Omurga, omuz, bacak 1'er cm uzasa 3 cm müthiş birşey.
 

HiddenBoy

Üye
Katılım
7 Ağustos 2018
Mesajlar
34
Şehir
Nevşehir
Yaş sınırı var mı 20 yaş üstündede işe yarar mı bu boy uzatma teknikleri
Her ne kadar yaş önemli bir etken olsa da genetik ve çevresel faktörler de etkili olmakta. Eğer düzenli bir şekilde egzersizleri uygular, hazır gıdadan uzak durursan tabiki uzar.
 

HiddenBoy

Üye
Katılım
7 Ağustos 2018
Mesajlar
34
Şehir
Nevşehir
Eline sağlık iyi yazmışsın.

Ben de ekleme yapmak isterim.
Her insanın boyu bazı sebeplerden dolayı daha kısa gözükebiliyor. Mesela doğal boyu 175 olan bir kişi, dik duramamasından, spor yapmamasından, kambur gibi yürümesinden vb. 175 olan boyunu 170e düşürür.

Fakat spor yapıp, fiziğinizi çevikleştirdiğiniz sürece cebinizde ki 5 cm boy'u ortaya çıkarırsınız. Çünkü dediğim gibi o kamburluk, düşük omuz, omurga ve yürüyüş sorunlarınız spor ile ortadan kalkar ve daha dik çevik olursunuz. O sıra da gerçek boyunuz ortaya çıkar. Sakın bunu "boyum uzadı amuh" olarak algılamayın. Sadece gerçek boyunuzu ortaya çıkardınız. Ve bunun yaşı yoktur, 40 yaşında bile spor yaparak gerçek boyunuzu yani saklı olan 5 6 cm'i ortaya çıkarırsınız.

Konu sahibi arkadaş gerekli tüm hareketleri vermiş, yalnız çok önemli bir hareket olan 'ovfar' hareketini unutmuş olabilir.

Ovfar hareketini de araştırın, çok etkili bir duruş bozukluklarını, omurga sorunlarını gideren bir sırt/bel/göğüs hareketidir.

Bir diğer konu ise,
Boy uzaması, kemik gelişiminin halen devam etmesine bağlıdır. Kemik gelişiminiz kapanmışsa artık boyunuz uzamaz, kemik kapakçıkları dediğimiz kısım son aşamaya geldiğinde boyunuz tamamlanmış demektir.
Bu kemik gelişimi en çok ergenlik döneminde büyüme hormonunun çokça salgılanmasıyla oluyor. Bu demek oluyor ki 15/18 yaş aralığında asıl boy ataması olur, sonrasında ise yani 18/21 yaş aralıklarında hafif dokunuşlar dönemi desek yanılmayız, bu son dönem de en fazla 5 cm falan atarsınız.
Bunu bilen bir insan kemik gelişiminin en çok olduğu ergenlik döneminde basketboll oynayıp, kalsiyum çok tüketirse boyu daha çok uzar.
Ha siz 18/20 yaşından büyükseniz hastaneye gidip kemik gelişiminizin durup, durmadığına bakabilirsiniz.
Kemik gelişiminiz son bulmuşsa ilk bahsettiğim "asıl boyunuzu gösterme" kısmını uygularsınız.
Kemik gelişiminiz devam ediyor ise hala bir ümit var ve bu gelişimi evresini lehinize karşı maximumu kullanın.
İşte bu özelliği seviyorum. Eksik kaldığım yerlerde birinin beni tamamlaması herkes için faydalı olacaktır.
 
Mobile app for XenForo 2 by Appify
Üst