Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Style Duvar Duruşu

Godless Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Oyunun Kuralları'nı PDF haline getiriyorum. 4. gün görevlerinden bir tanesi "Dik Durun" .
Dik durmanın öneminden bahsetmeme gerek yok herhalde? Aşağıdaki yöntem kesinlikle işe yarıyor. İlk başlarda yapmacık gelse de zamanla alışıyor ve normal yürüyüşünüz haline geliyor. Kazık yutmuş gibi durmanız sizi vazgeçirmesin.

Siz daha tek kelime etmeden bir kadın aklında size dair bir ilk izlenim oluşturur. Ve bu izlenim ağırlıklı olarak vücut dilinize bağlıdır. Bugün etrafınıza, duvar duruşu adı verilen basit bir duruş egzersizi sayesinde özgüven yayacaksınız.

Sırtınızı bir duvara yaslayıp dimdik durun. Topuklarınızın, kalçalarınızın ve omuzlarınızın duvara yaslandığından emin olun. Ayrıca başınızın arkası da duvara değmelidir.

Bir dakika boyunca bu pozisyonda kalın. Sırtınıza uzanın ve beliniz ile duvar arasında çok fazla mesafe olmadığından emin olun. Eğer mesafe varsa sırtınızı duvara yaklaştırmak için karnınızı sıkın.

Şimdi duvardan uzaklaşın ve duruşunuzu değiştirmeden bir dakika boyunca odanın içinde dolanın. Bedeninizin pozisyonunu ve duruşunu hafızanıza kazıyın.

Bu egzersizi gün içinde bir kez daha (ve eğer mümkünse Düello boyunca günde bir kez) tekrar edin. Şu andan itibaren duruşunuzu düzenli olarak kontrol edin ve kambur durduğunuzu fark ettiğiniz her an kendinize çekidüzen verin.

Çünkü duruş sadece özgüveniniz ve dış görüşünüz için değil, aynı zamanda sağlığınız için de çok önemlidir.

Ayrıca Style aşağıdaki sitedeki egzersizleri öneriyor. Detaylı olarak oradan duruş egzersizlerini bulabilirsiniz. Alexander Duruş Tekniği olarak googlede aratırsanız da bir çok sonuç bulabilirsiniz.
http://alexander90210.com/posture/

Son düzenleme:
Ben 14 yaşında daha bunları bilmezken, benim abim bu duruşu bana öğretmişti oyunun en eskilerinden biridir . Ozamanlar kambur, ezik gibi yürürken abim sağolsun daha özgüvenli yürümeye başlamıştım.

Daha önce yazmıştım 4. Günde yapılması gereken bir egzersizdi.İnsanların büyük bir kısmı sürekli kambur durur özellikle camiye gidin görürsünüz kimse dik duramaz

Özgüvenim Dünya ortalamasının kat be kat üstündedir.
Otistik olduğumu öğrendiğimden beri saldım karı kız işlerini. Yaşım gereği.
Üniversitede kendime bir yol çizerim yada çizmem :D

Dik durmak gerçekten işe yarıyor arkadaşlar, dik durunca insanlara bir enerji veriyorsunuz ve tipiniz kayık bile olsa size karşı bir bakma ihtiyacı hissediyorlar.

Özgüvenim Dünya ortalamasının kat be kat üstündedir.
Otistik olduğumu öğrendiğimden beri saldım karı kız işlerini. Yaşım gereği.
Üniversitede kendime bir yol çizerim yada çizmem :D

Dik durmak gerçekten işe yarıyor arkadaşlar, dik durunca insanlara bir enerji veriyorsunuz ve tipiniz kayık bile olsa size karşı bir bakma ihtiyacı hissediyorlar.
Otistik ne knk

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8