SU İÇİN

SU İÇMEK KAN DOLAŞIMINI HIZLANDIRDIĞI İÇİN PENİSİDE BÜYÜTÜYORMUŞ DİYE BİLİYORUM.
*Ağız kokusunu önler.
*Saç problemleri; kırık, kepek, dökülmeye engel olarak, saça sağlık katar.
*Kas ağırlığı yoğun olan ve düzenli egzersiz yapanların sıkça başına gelen kasılma ve krampları önler.
*Yeterli su tüketimi; susuz kalmaya bağlı olarak gelişen unutkanlık, dikkat problemi vb. beyin fonksiyonlarını düzenler.
*%85'i su olan beyin dokusu; vücudunda yeterince suya sahip olmaması durumunda kişiyi stres ve gerginliğe sevk eder. Buna bağlı olarak su stresle de savaşır.
*Hamilelik döneminde; anne karnında bir su fanusun içinde yaşan bebeğin gelişimi için önemlidir.
*Emziren annelerin süt yapıcı en önemli kaynağı pek bilinmese de sudur.
*Kabızlık, bağırsak tembelliği gibi sindirim problemlerinin altında yeterli su tüketmemek yatar.
*Reflüye iyi gelerek, tamamen geçmesine yardımcı olur.
*Grip gibi bulaşıcı hastalıklara karşı, vücut direnci oluşturmak için su tüketimi önemlidir.
*Kan hacmini artırarak, hücreler için gerekli oksijen ve besini hızlı bir şekilde taşır ve kalbin daha sağlıklı olmasını sağlar.
*Suyun kalbe yaptığı katkılardan biri de kalp krizi riskini büyük ölçüde azaltmasıdır. Yeterli su tüketilmemesi ile kanın koyulaşması ve pıhtılaşması ile tansiyon dengesizlikleri, çarpıntı, ritim bozukluğu ve kalp yetersizlikleri gibi ciddi problemlerle karşılaşılabilir.
*Vücudun savunma mekanizmalarından böbrekler, yeterli su olmadığı takdirde yabancı ve zararlı maddeleri süzemez. Bunun sonucunda ise, böbreklerde yaşanan en büyük problem böbrek taşı, idrar yolu iltihapları görülür.
*Midede yarattığı hacimden dolayı daha az yemeye ve metabolizmayı çalıştırıp günlük harcanan enerjiye katkı yapar.
*Cilt sağlığına önemli bir etkisi vardır. Derinin nemlenerek genç bir görünüm kazanmasına katkı sağlar. Yeterli miktarda su içen kişinin cildi; parlar, yumuşak, nemli, sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşur.
*Vücut ısısını dengeler ve büyük rahatsızlık veren ödemin atılmasına yardımcı olur.
"Su içmek için susuzluktan dil, damak kurumasını beklemeyin. Düzenli aralıklarla ve disiplin içinde su tüketimine önem verin!"

Su içmenin faydaları nelerdir? Günde kaç bardak su içmeliyiz?

SİTESİNDEN ALINTI YAPTIM.

Bir anda çok su içmenin zehirlenmeye sebep olacağını duymuştum. Ne kadar doğru bilmiyorum.

Kanka Suyu düzenli içmek lazım.Ne kadar içtiğini de bilmek lazım.Çok içersen kafa yapabilir diye biliyorum :D Çünkü dopamini artırıyor.Herşeyin fazlası zarar zaten.

Kanka Suyu düzenli içmek lazım.Ne kadar içtiğini de bilmek lazım.Çok içersen kafa yapabilir diye biliyorum :D Çünkü dopamini artırıyor.Herşeyin fazlası zarar zaten.
kanka hayatımda ilk şeker attığım zaman arkadaşlar. kesinlikle su iç demişlerdi. susuzluktan ölme ihtimalin ve çok su içersen zehirlenme ihtimalin varmış. doğruluğunu bilmiyorum. tek bildiğim harbiden susamıştım. Şu an ise günde 3 litre su içmeye çalışıyorum

kankalar su zehirlenmesi geçirmeniz için 1-2 saatte 9-10 litre civarı su içmeniz lazım var mı aramızda böyle manyaklar ha :)

kanka hayatımda ilk şeker attığım zaman arkadaşlar. kesinlikle su iç demişlerdi. susuzluktan ölme ihtimalin ve çok su içersen zehirlenme ihtimalin varmış. doğruluğunu bilmiyorum. tek bildiğim harbiden susamıştım.

reis böyle durumlarda herkes öyle bir manyak olabiliyor :D

kanka hayatımda ilk şeker attığım zaman arkadaşlar. kesinlikle su iç demişlerdi. susuzluktan ölme ihtimalin ve çok su içersen zehirlenme ihtimalin varmış. doğruluğunu bilmiyorum. tek bildiğim harbiden susamıştım.

reis böyle durumlarda herkes öyle bir manyak olabiliyor :D
öyle bir durumu var saymamıştım kanka aslında, pek tasvir etmediğimiz hareketler bunlar malumunuz :)

günlük 3 litre ile desteklediğim paylaşım. Spor yapılan dönemlerde 4 litre civarı içilebilir.