Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sürekli başa dönen döngüler (¿)

İyi geceler arkadaşlar,

Bugün uyumam gereken saatte neden ayaktayım anlatayım;

Çünkü arkadaşlar, 4 sene öncesinde aşık olduğum bir kız vardı, kız benim için hala özel fakat bu bana zarar veren bir olgu.
Ay başından beri denemekte olduğum uyku düzenimin içine eden bir kişi, aslında uyku düzenimi bozan kişi benim o değil.

3-4 Ayda bir mesaj atarım, biraz sohbet muhabbet bazen arar 3-4 saat telefonda konuşurduk hiç unutmuyorum. Evime gelmeden önce son kez aradım, fakat bu sefer farklı çocuktum. Bu sefer eğlencelerimi anlatıyordum ona, gülüyordum eğlendiğimi resmen gösteriyordum fakat rol kesmiyordum. O ise İstanbula gittiği için pişmandı, çünkü utangaçtı gidip arkadaş edinemiyordu. Elini sallasa ellisi denecek türden biz kızdı ama istediği şeyleri bulamıyordu şu anki olduğu yerde.

Ben ise istemsizce ne kadar eğlendiğimi ona gösterdim, fakat arkadaşlar ben o eğlencemi anlattığım telefon konuşmasından sonra eski bene dönmeye başladım.

Kıza karşı sevgi duyguları besleyen, onunla tekrar olabiliriz tarzı saçma düşünceler beslemeye başladım.

Bugün şu saatte ayaktayım çünkü, 2 gündür o kızı kafama taktığım(ayrıca obsesifim var ve kendi başıma atlatmaya çalışıyorum) ve 12 de uyandığım için dinlenme ihtiyacı duymadım. Hatta uyumak için o kadar zorladım ki kendimi gözüme ağrı girdi.

Ben kızı o kadar çok önemsiyordum ki, anlatamam. Görseniz de zaten suratıma 2 tane geçirirsiniz böyle hatalar yapmayı mı öğretiyoruz size burada diye :/...

2 gün önce olması lazım, "Yarın Alanya'ya gelmek ister misin" diye bir mesaj attı, bense bu yağmurlu havada beni alacaksan olur dedim.
Yağmuru hiç sevmem tarzı bir cümle kurdu bende üstelemedim.

Bugün ise ben ona yazdım, Yarın işin var mı diye, bana dediği şeyse. Ebru gelecek, kardeşimin doğum günü ona hediye bakacağız.

Siz hiç bir problem görmüyor olabilirsiniz burada, normaldir. Fakat arkadaşlar, gereğinden fazla değer veriyorsanız bir kişiye, kardeşime hediye alacağım sende gelmek ister misin? denmesi sizin için makul cevaptır. Ebru ile çıkacağım değil.

Numarasını sildim ve bir şey fark ettim, bu fark ettiğim şeyi kulağına küpe edinmeyen kişi gelişemez.

Geçmişte sizin kötü anılarınız ile birlikte olan her şeyi yok edeceksiniz!

Bir bileklik olabilir, bir vazo olabilir, bir sticker olabilir, bir dostunuz olabilir. Eğer o dostunuz sizinle o kötü olayları yaşamış ve sizi doğrudan veya dolaylı olarak etkiliyorsa hayatınızda çıkarmalısınız. 10 gündür iyi giden uyku düzenimin 3 gün art arda sekteye uğraması işte bu yüzden.

Hayatımı geçmişe uydurmaya çalıştım, geçmişte olan şeyleri bu güne koymaya çalıştım. Bu hatayı bugün unutacağım.

Öğlen 12'ye kadar uyudum ve yorulmadım bu yüzden uykum yok. Bugün hiç uyumayacağım, yarın da İlkokula gidip öğretmenlerimi ziyaret edeceğim.

Geçmişle olan bağlantıyı koparmayı öğrenin arkadaşlar, nasıl yapacaksınız bilmiyorum fakat geçmişi hatırlayan adam şimdiye odaklanamaz!

Akıcı bir yazı olmuş olmamıştır bilemem, ama siz mesajı aldınız. 😏

Geçmişin izlerini yok edin! Yoksa bugün ve yarın olacağınız kişiyi engeller!

Hatalarından ders çıkarıp doğru yolu bulman iyi bir şey. Tebrik ediyorum seni.

Ben uyuyamadım demiştim ya, bu postu açtıktan sonra telefonumu açtım ve kızdan mesaj gelmişti.
"Bana neden görüldü atıyorsun?" temalı bir mesaj gelmişti, ama öfke doluydu anlıyordum.

Kıza biraz betalık yaptım, sonra ben ne yapıyorum lan dedim.
O kadar umursamaz olmuştum ki ne dediğimi bile hatırlamıyorum... ha şimdi hatırladım.

"Üzülünce çok güzel oluyorsun sen 😄 " tarzı cümleler kurmaya başladım.

Oysa kavga ediyorduk.

En son olarak, benim o iyi niyetli saf kalbimi ondan dinlemek istedim.

"Beni bana anlatır mısın?" dedim, seni sana anlatamam, uyicam bEn iyi geceler dedi.

Beta adını verdiğimiz ruh halinden çıkmıştım.
"Sen bu saatte uyumazsın bu bir 😄 "
"Benim kafamın tasını attırma bu iki 😄 "

Neyse saçma sapan gereksiz konuşmalar geçti aramızda, beni bana hala anlatmıyordu.

Seni sana anlatmama gerek yok sen kendini biliyorsun dedi. Kızların anasını sikmeliyiz, bunun başka bir yolu yok. Kedi gibi nankörler.

Seversin niye sevdin derler, söversin niye sövdün derler. Kızlarla mantık işi aramayacaksın. İçimdeki aşk ruhunu öldürmeyeceğim, onu her yazar-şair gibi sanata harcayacağım. Aşık olacağım kişiyi ben yaratıp onun üzerinden sanat yaratmaya çalışacağım ve başaracağım.

Benim bir tavsiyem var sizlere, varsa hayatınızda sileceğiniz kız, aşık olun ama mantıklı aşık olun.

Deneyin aşık olunca neler olacağını, ben bu platformları aşk acısı çekerken keşfettim ama tecrübesizdim, öğrendim hala tecrübesizim. Fakat problem yok yavaş yavaş güçleneyim ama sağlam temeller üzerinde kurulsun.

Cümlelerim anlaşılmıyor olabilir, kusuruma bakmayın kafam biraz bulanık. Bir daha böyle bir şey olmayacak, okurken kendinizi kaptıracaksınız yazılarıma :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8